Skocz do zawartości

XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 16-17 marca 2024


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Erni napisał:

Brak miejsca jest jednym z głównych przyczyn niewprowadzenia tej kategorii na naszym festiwalu . Zawsze właściciel kolekcji może swoje modele zaprezentować  pojedynczo w wybranej kategorii , a w druga stronę jest czasami trudniej. Ewentualnym rozwiązaniem tego problemu może być wystawienie takiej kolekcji poza konkursem jako wystawa klubowa , zgadać sie w kilku i pokazać 2-3 fajne kolekcje.  

Dlatego napisałem że to rozumiem.

W zeszłym roku pokazałem cztery "francuzy" w klasie pt Wszystko inne co chcecie pokazać.

Jeżeli dobrze pamiętam nazwę klasy.

Niestety nie należę do żadnego klubu i nie mam możliwości by z kimś się zgadać.

Zresztą teraz to już bez znaczenia.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xmen napisał:

Dlatego napisałem że to rozumiem.

W zeszłym roku pokazałem cztery "francuzy" w klasie pt Wszystko inne co chcecie pokazać.

Jeżeli dobrze pamiętam nazwę klasy.

Niestety nie należę do żadnego klubu by z kimś się zgadać.

Zresztą teraz to już bez znaczenia.

Nie musisz należeć do klubu, nawet tutaj na grupie możecie się zgadać. Chodzi o to, że my dajemy Wam płytę o wymiarach  2,60/125 cm i pokazanie na niej 3 lub nawet 10 modeli to trochę skąpo jak na kolekcje. Jak ktoś będzie zainteresowany taka forma prezentacji zapraszam do kontaktu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Erni napisał:

Chodzi o to, że my dajemy Wam płytę o wymiarach  2,60/125 cm i pokazanie na niej 3 lub nawet 10 modeli to trochę skąpo jak na kolekcje. Jak ktoś będzie zainteresowany taka forma prezentacji zapraszam do kontaktu.

Ciekawa inicjatywa niestety już nie dla mnie.

Może jednak ktoś się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 13:36, Erni napisał:

Zdjęcie musisz podlinkowac do dysku. Może być to samo.

 

Chcę dobrze zrozumieć. Jak nie mam galerii modelu na dysku Googla (bo poprostu nie używam tego medium do przechowywania zdjęć) to nie mam szansy na zarejestrowanie modelu w Waszym konkursie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zegeye napisał:

 

Chcę dobrze zrozumieć. Jak nie mam galerii modelu na dysku Googla (bo poprostu nie używam tego medium do przechowywania zdjęć) to nie mam szansy na zarejestrowanie modelu w Waszym konkursie?

Widzę, że chcąc iść na rękę z prezentacja prac nagrodzonych robimy wam pod górkę , tak więc chyba wycofamy się z tego pomysłu,  będą gołe wyniki jak zawsze, a niektórzy straca argument do marudzenia, ze nie wiedza co wygrało, bo nikt nie będzie latał i robił fotek nagrodzonych prac , aby zadowolić kilka osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy pod górkę?

Szczerze mówiąc obsługa dysku Google jest ultra prosta.

Wstawia się jedno zdjęcie modelu udostępnia link w odpowiednim polu i gotowe.

Żadna wielka filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krzychu0112 napisał:

Ile każdy zawodnik będzie mógł wystawić modeli w kategorii zwykłej ( nie specjalnej)?

Od tego roku 3 modele 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 13:36, Erni napisał:

Zdjęcie musisz podlinkowac do dysku. Może być to samo.

a właściwie dlaczego i po co, skoro zdjecia modeli dodaje się do systemu e-rejestracji? coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KFS-miniatures napisał:

a właściwie dlaczego i po co, skoro zdjecia modeli dodaje się do systemu e-rejestracji? coś się zmieniło?

Kamil w poprzednich latach z tej opcji skorzystało zaledwie kilka % startujących.  Dla nas jest to niesamowita wygoda , aby zawodnik dodał fotę modelu , i przy wynikach znalazły się zajęcia nagrodzonych prac. Ale jak widzisz  tak banalna czynność sprawia kłopoty , chcieliśmy  w tym roku zrobić to obowiązkowe, aby każdy nagrodzony model miłą fotkę i znowu pod górę. Na FB na profilu festiwalu jeszcze więcej marudzących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zawsze marudzą.

Nie ma zdjęć źle..jest propozycją żeby zdjęcia były, ale trzeba wykonać jedną dosłownie jedną dodatkową czynność też źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Erni napisał:

Kamil w poprzednich latach z tej opcji skorzystało zaledwie kilka % startujących. 

 

To wymuś regulaminem i tyle. Albo nawet nie regulaminem, a poproś Bartka, żeby rejestracja modelu na półce wymagała dodania fotografiii. Ja natomiast pytałem o jakieś google drajwy, o których pojawiła się gadka; zdziwiły mnie, bo przecież zdjęcia dodaje się w systemie. Inna sprawa, że w tej funkcjonalności interfejs systemu nie jest bardzo intuicyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Erni napisał:

Widzę, że chcąc iść na rękę z prezentacja prac nagrodzonych robimy wam pod górkę , tak więc chyba wycofamy się z tego pomysłu,  będą gołe wyniki jak zawsze, a niektórzy straca argument do marudzenia, ze nie wiedza co wygrało, bo nikt nie będzie latał i robił fotek nagrodzonych prac , aby zadowolić kilka osób. 

 

W moim pytaniu nie chodziło mi o to by organizator wycofał się z czegokolwiek, a jedynie o to czy dysk Googla jest konieczny. Nie mam problemu z umieszczeniem zdjęcia , chodzi o to czy to nie może być inny serwer (taki na którym mam swoje galerie) zamiast Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni modelarze

Chcąc upamiętnić naszego zmarłego kolegę  Marka Ziętka, organizatorzy postanowili ufundować nagrodę specjalną, przyznawaną od tego roku już cyklicznie za najciekawszy pojazd w skali 1/72.
Marek był fanem tej skali, był też wiele lat sędzią na naszym festiwalu oraz autorytetem w środowisku modelarskim. 
Myślę, że jesteśmy mu to winni, bo był poza tym wszystkim wspaniałym kolega i przyjacielem, zawsze gotowym do pomocy.

Nagroda będzie nosiła nazwę  ZŁOTY ZYTEK , bo tak nazywali go przyjaciele.

Będzie go nam bardzo brakowało, ale tym małym gestem chcemy mieć go dalej w pamięci.

62324178_1136236496564314_558925637784436736_n.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do organizatorów:

Model w skali 1/100 mam na myśli tutaj czołg do jakiej kategorii wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sjmport napisał:

Pytanie do organizatorów:

Model w skali 1/100 mam na myśli tutaj czołg do jakiej kategorii wrzucić?

W dniu 3.01.2024 o 21:24, Krzychu0112 napisał:

 

Wszystko inne bo nie ma kat na takie maluchy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Erni napisał:

Szanowni modelarze

Chcąc upamiętnić naszego zmarłego kolegę  Marka Ziętka, organizatorzy postanowili ufundować nagrodę specjalną, przyznawaną od tego roku już cyklicznie za najciekawszy pojazd w skali 1/72.
Marek był fanem tej skali, był też wiele lat sędzią na naszym festiwalu oraz autorytetem w środowisku modelarskim. 
Myślę, że jesteśmy mu to winni, bo był poza tym wszystkim wspaniałym kolega i przyjacielem, zawsze gotowym do pomocy.

Nagroda będzie nosiła nazwę  ZŁOTY ZYTEK , bo tak nazywali go przyjaciele.

Będzie go nam bardzo brakowało, ale tym małym gestem chcemy mieć go dalej w pamięci.

62324178_1136236496564314_558925637784436736_n.jpg

Super pomysł...Dzięki Erni!!!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 21:47, Erni napisał:

[...] zawodnik dodał fotę modelu , i przy wynikach znalazły się zajęcia nagrodzonych prac. [...] chcieliśmy  w tym roku zrobić to obowiązkowe, aby każdy nagrodzony model miłą fotkę i znowu pod górę.

 

Akurat to jest pomysł wart przepychania kolanem itd. itp. W gąszczu ponad 1000 modeli łatwo przegapić / zapomnieć / nie zauważyć a potem człowiek myśli - za co dali nagrodę?! Fotki można dodawać do systemu rejestracji i to chyba powinno załatwiać sprawę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kiedy ujrzymy kategorie startowe 😃😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 13:01, Erni napisał:

 Myślę, że jesteśmy mu to winni, bo był poza tym wszystkim wspaniałym kolega i przyjacielem, zawsze gotowym do pomocy.

Erni mogę tylko potwierdzić twoje słowa i dlatego uważam to za bardzo dobry pomysł,  Clouds Forming Thumbsup Shape In Sky High-Res Stock Photo ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do kategorii specjalnej. Ford GPA brał udział w lądowaniu w Normandii. W ograniczonym zakresie, ale brał. Oznakowanie jakie dostarcza producent to nieznana jednostka.

Czy mogę taki model rejestrować w kategorii specjalnej czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sjmport napisał:

Pytanie co do kategorii specjalnej. Ford GPA brał udział w lądowaniu w Normandii. W ograniczonym zakresie, ale brał. Oznakowanie jakie dostarcza producent to nieznana jednostka.

Czy mogę taki model rejestrować w kategorii specjalnej czy nie bardzo?

mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.