Skocz do zawartości

XIX Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 16-17 marca 2024


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bulik58 napisał:

jak sam wiesz w tym roku było sporo odwiedzających, parking i bezpłatne miejsca w pobliżu były oblegane , więc dołożenie nawet 2-3 takich pojazdów zablokuje większość dostępnych miejsc.

Niestety ten argument do mnie nie trafia. Zawsze parkuje na "dole" i nigdy nie mam problemu ze znalezieniem miejsca do zaparkowania no chyba że dla niektórych przejście kilku kroków więcej stanowi ogromny problem. Pamiętam z 10 lat temu na parkingu stały i czołg i food truck i jakoś nikt nie narzekał na brak miejsca.  Co do argumentów właścicieli food trucków to niestety przyjmuję - z takimi argumentami nie ma co dyskutować bo przecież im nigdy nic się nie opłaca - trudno ich biznes. Mam nadzieję że w tym roku rzeczywiście będzie większa oferta bo człowiek jedzie pół polski aby popatrzyć na piękne modele a nie marnować czas na stanie w kolejce po zupę z mikrofali...

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wiec4-13 napisał:

Mam nadzieję że w tym roku rzeczywiście będzie większa oferta bo człowiek jedzie pół polski aby popatrzyć na piękne modele a nie marnować czas na stanie w kolejce po zupę z mikrofali...

To szanowny kolega w tym roku pomylił kolejki chyba , bo zupy akurat były z kotła gotowane na bieżąco i stanie w kolejce kilkuosobowej zajmowało naprawdę  kilka minut. Jesteś pierwszą osobą narzekająca na gastronomie na tegorocznej  imprezie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Erni napisał:

To szanowny kolega w tym roku pomylił kolejki chyba , bo zupy akurat były z kotła gotowane na bieżąco i stanie w kolejce kilkuosobowej zajmowało naprawdę  kilka minut.

No właśnie nie pomylił bo stał do obu.... Proszę nie zrozumieć źle, moja sugestia nie jest formą narzekania, poprostu chciałbym podpowiedzieć co można by było poprawić - moim zdaniem. Jeśli organizator uzna że tak jak jest jest dobrze - jego sprawa  nie musi się każdemu wszystko podobać i nie musi brać zdania innych pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Więc jesli te fast trucki wjadą na parking to zajmą miejsce dla aut osobowych które zajmą miejsce na ,, dole,, 

I ?

 

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

mikrofali ja na dworze nie widziałem więc skąd ta informacja.

Słusznie kolega zauważył na dworze nie  było była w bufecie wewnątrz. 

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Tyle różnych możliwości , ale zawsze znajdzie się jakieś ktoś mający swój punkt widzenia

Niestety tak ten świat jest skonstruowany 😀.

Nierozumiem o co ta gównoburza. Padła z mojej strony tylko sugestia podchwycona przez jednego jeszcze kolegę żeby zorganizować więcej stoisk gastronomicznych. Fajnie by było jak by się udało. Jak się nie da to się nie da trudno nikt z tego powodu nie będzie odwoływał przyjazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, greatgonzo napisał:

Kiedyś przed imprezami modelarze przejmowali się sędziowaniem, klasami, regulaminem, bezpieczeństwem modeli... .

 

A teraz - żarcie! :)


życie… Chodzisz między stoiskami handlowymi, szukasz wystawy modeli, kilometry lecą to i jeść się chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista sprzedawców na Bytomski festiwal. Niezdecydowanym sugerujemy się pospieszyć, bo zaczyna brakować miejsca.
LukGraph 
Kamil Feliks Sztarbała
Paweł Dziubek 
EMP3d
Karaya
Sklep Modelarski Exito
Tomasz Bajer 
Clear Prop Models
Yamamoto Model Parts
ADAMMED
Stanisław Jabłoński
MarSStudio, 
Drewniane-modele.pl     
Paint Forge 
Answer
PANZERART
PODSTAWKI    
FPW Model
AVAX-MoDels.cz + MODELCZ
KS-Model 
VERTIGO Miniatures
MarSStudio, 
Fine-Art S.C.
miniaturebases
AWC-MODELS
Missionn Models Polska
White Stork Miniatures
DOKUDA Mieczysław Dokudowicz
Kolej na Gadżety 
Techmod
Yahu Modele
ICM Holding
Hornet35 Nowak Jarosław 
FPW Model
Darius Miniatures/M-Model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na przyszłość - może warto będzie wprowadzić jakąś selekcję stoisk na giełdzie? Bo czegoś tu nie rozumiem - skoro festiwal jest od lat bez kategorii karton i wszystko inne niż plastik/żywica to po kiego licha obok stoisk Miniartu czy WSM po raz kolejny będziemy obcować z wystawcami z modelami drewnianymi, kartonowymi, resorakami/ die cast itd? 😆🤔  

Nie wiem jaka jest idea dopuszczania takich stoisk - może niedługo zobaczymy jeszcze garnki czy stoisko z kosmetykami wedle zasady 'opłacam to wystawiam co chcę'?

 

Hala nie jest z gumy, a i tłumów czy dużego zainteresowania na wspomnianych wyżej przykładach w ostatnich edycjach nie zaobserwowałem^^

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adamerio napisał:

Uwaga na przyszłość - może warto będzie wprowadzić jakąś selekcję stoisk na giełdzie? Bo czegoś tu nie rozumiem - skoro festiwal jest od lat bez kategorii karton i wszystko inne niż plastik/żywica to po kiego licha obok stoisk Miniartu czy WSM po raz kolejny będziemy obcować z wystawcami z modelami drewnianymi, kartonowymi, resorakami/ die cast itd? 😆🤔  

Nie wiem jaka jest idea dopuszczania takich stoisk - może niedługo zobaczymy jeszcze garnki czy stoisko z kosmetykami wedle zasady 'opłacam to wystawiam co chcę'?

 

Hala nie jest z gumy, a i tłumów czy dużego zainteresowania na wspomnianych wyżej przykładach w ostatnich edycjach nie zaobserwowałem^^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zorganizuj festiwal tych rozmiarow to wtedy pogadamy. Każde stoisko to pieniądze żeby on się mógł odbyć więc Twoje uwagi są nie na miejscu.Answer ,GPM ,Models 4you i inne są u nas od lat i nikomu nie przeszkadzały,ale tobie coś nie pasuje. To na szczęście tylko Twój problem 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adamerio napisał:

No to na pewno raczej nie wśród uczestników😆 albo byliśmy na innych festiwalach. 

Ja z zamiłowania jestem sklejaczem plastyku, ale nie mam nic przeciwko obecności sprzedawców modeli kartonowych czy też resoraków. Jest zainteresowanje to będą.

Najlepiej marudzić.

Ja tego nie lubię to tego nie chcę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jonathan napisał:

Jakby nie bylo zainteresowania to raczej nie wykupowaliby stoiska co roku. 

Myslalem ze takich rzeczy nie trzeba tlumaczyc.

 

Oj trzeba nawet większe oczywistości.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku to samo. "a po co tak duża giełda?"
Ciekawe co by było gdyby za udział trzeba było zapłacić powiedzmy 50 zyla.

 

Ludzie wynajęcie sali to jedno. Trzeba ja posprzątać, przygotować.
Medali za darmo też nie dają, trzeba to gdzieś zamówić i zapłacić.

Wszystko są to koszty.

Nie zdziwię się jak normą zacznie być opłata 10-15zł tak jak jest to w większości krajów 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się konkurs nawet nie zaczął, a już żale za gastro i nieodpowiednie dla kogoś stanowiska handlowe.

Jak komuś stanowisko nie pasuje to omija, a nie wzywa do tego, żeby tego stanowiska nie było . Powód, bo ja nie lubię. Przedszkole

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania napisałem tylko i wyłącznie uwagę, że 'może warto'. Tak samo jak poprzednicy pisali o ofercie gastro - decyzja co i jak będzie to kwestia organizatorów, a forum jest po to aby wnosić dla niektórych dobre jak i złe pomysły :)

Liczyłem tylko na profesjonalną i rzeczową odpowiedź, a nie kółko wzajemnej adoracji^^

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamerio napisał:

Dla sprostowania napisałem tylko i wyłącznie uwagę, że 'może warto'. Tak samo jak poprzednicy pisali o ofercie gastro - decyzja co i jak będzie to kwestia organizatorów, a forum jest po to aby wnosić dla niektórych dobre jak i złe pomysły :)

Liczyłem tylko na profesjonalną i rzeczową odpowiedź, a nie kółko wzajemnej adoracji^^

 

No to po bandzie odpowiedź i z czapy. Kółko wzajemnej adoracji? Lol

Gdzie??

I gdzie jest napisane, że na konkurs modeli plastikowych nie może przyjść fan modeli kartonowych i co gorsza jeszcze kupić coś na stanowiskach handlowych ze swoich ulubionych modeli.

Normalnie hańba totalna.

Jak coś powoduje ból kości ogonowej proponuje omijać z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jonathan napisał:

Nie zdziwię się jak normą zacznie być opłata 10-15zł tak jak jest to w większości krajów 

 

8 godzin temu, Thalgonis napisał:

Na niektórych wystawach u nas już tak jest i nikt nie robi z tego wielkiego halo :)

Maćku, nie chodzi o opłaty "startowe", tylko o "bilet" aby w ogóle wejść na imprezę...

A w większości krajów opłaty za wstęp na imprezę są "nieco" wyższe niż 10-15 zł... - od chyba 10 ojro za jednodniową wejściówkę na SMC 2023 w Veldhoven (16 ojro dwudniowa) po bodaj 25 funtów za wejściówkę SMW 2023 w Telford - i chętnych do wejścia nie brakowało... kolejki stały...

Edytowane przez gajowy z wąsami
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.