Skocz do zawartości

新田原産ニシン - 例:三菱 F-104J, ハセガワ 1/72 - "Shindenhara-san nishin" -czyli Mitsubishi F-104J lub Lockheed F-104J Starfighter, Hasegawa, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

こんにちは :D

タイトルが示すように、今日は日曜日の朝のコーヒーにもう 29 番目の「ニシン」です。今日は日本語で言うと、三菱 F-104J、通称「三菱鉛筆」、正式には「グローリー」です。これは、自衛隊のニーズに合わせて日本で組み立てられたスターファイターのライセンスバージョンです。

 

To sobie pożartowaliśmy o poranku a teraz szczegóły: kolejny, 29-ty "śledź" do niedzielnej, porannej kawy. Dziś licencyjny Mitsubishi F-104J popularnie zwany "ołówkiem Mitsubishi" a oficjalnie "Eiko"

Pozwoliłem sobie zbudować najbardziej myśliwską wersję ze wszystkich Starfigterów uzbrojoną aż w sześć Sidewinderów. Wg "słów pisanych" tak uzbrojone "śledzie" użytkowane były tylko przez Japonię.  Niestety nie udało mi się potwierdzić tej informacji w sposób "fotograficzny" co mi w niczym nie przeszkadza.

A teraz bohater odcinka:

 

Mitsubishi F-104J (Lockheed F-104J), 204 Eskadra, 5-te Skrzydło Powietrzne Japońskich Sił Samoobrony, Baza lotnicza Nyutabaru, prefektura  Miyazaki, Japonia, 1980r

 

Ov6qurg.jpg

 

xrviMBw.jpg

 

5MHP6gM.jpg

 

BaiUdEv.jpg

 

cmtCy09.jpg

 

8mzQe1A.jpg

 

fjpRckU.jpg

 

2DZKHmc.jpg

 

KQpWgw0.jpg

 

I to jakby tyle na dziś w temacie

Można krytykować, sarmacić, paszkwile pisać, ale też można napisać coś pozytywnego  :mrgreen:

 

:kawa:

Edytowane przez abtb
  • Like 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • abtb changed the title to 新田原産ニシン - 例:三菱 F-104J, ハセガワ 1/72 - "Shindenhara-san nishin" -czyli Mitsubishi F-104J lub Lockheed F-104J Starfighter, Hasegawa, 1/72

Ja napiszę paszkwil. Ja już na to już patrzeć nie mogę. Oczy mnie bolą. Godzina oglądania jednego śledzia x 29 to daje, jeśli się nie pomyliłem, 29 godzin. Po takim maratonie moje stare ślepia maja prawo boleć. 

Edytowane przez Endrju
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, abtb napisał:

こんにちは :D

タイトルが示すように、今日は日曜日の朝のコーヒーにもう 29 番目の「ニシン」です。今日は日本語で言うと、三菱 F-104J、通称「三菱鉛筆」、正式には「グローリー」です。これは、自衛隊のニーズに合わせて日本で組み立てられたスターファイターのライセンスバージョンです。

Już chciałem zgłaszać jakiś atak spamerski, a to tylko śledź po japońsku z Bielska Podlaskiego...

image.png.a82d0290f1f44e726a57eac521b9f52d.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej świąt BN tym śledziki bardziej smakują, ciekawe czy we święta rzucisz jakiś nowy przepis na śledzia. Już chyba wszystkie kraje były to teraz może "śledź po ... marsjańsku" czy coś takiego?

Mam Japońca też z Hasy tylko 48 i na razie czeka aż mi pocieknie ślinka. Na razie napawam się widokiem Twoich wyrobów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za opinie  :piwo:

Pozwolę sobie ustosunkować się do co poniektórych :wink:

11 godzin temu, rudy0007 napisał:

OK

 

W tym wypadku pozostaje tylko chlapnąć cytatem:

"Złote, a skromne"  :haha:

 

11 godzin temu, Xmen napisał:

Te "krzaczki" na hinomaru robią robotę

Trzy dni skrobałem wykałaczką :benc:  A tak po prawdzie to te "krzaczki" były powodem zastosowania oryginalnej hasegowej kalkomanii - wspominałem o tym w warsztacie.

 

7 godzin temu, Endrju napisał:

Godzina oglądania jednego śledzia x 29 to daje, jeśli się nie pomyliłem, 29 godzin.

Trening czyni mistrzem :super: Jeszcze 4 godziny i osiągniesz poziom mistrzowski "33" :brawo:

 

1 godzinę temu, Grzes napisał:

Już chciałem zgłaszać jakiś atak spamerski,

:stop:

Do wszystkiego co piszę w warsztatach/galeriach należy podchodzić z przymrużeniem oka  i nie zachodzi potrzeba zbyt szybkiego informowania stosownych służb. Tym bardziej, że niedawno wymieniłem drzwi i nie zachodzi potrzeba otwierania ich razem z futryną przez ludzi w kominiarkach.

 

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

ciekawe czy we święta rzucisz jakiś nowy przepis na śledzia.

Zdecydowanie tak!

Za tydzień będzie "śledź"  berliński:

 

Kj7Zmf3.jpg

 

a na święta BN , jak przystało zgodnie z tradycją - "śledź mazowiecki"  wink3

 

 

Informacja: jak ktoś nie dostał "pucharka" to dla tego, że limit dobowy mi się wyczerpał :mrgreen:

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

 

Za tydzień będzie "śledź"  berliński:

 

Kj7Zmf3.jpg

 

Kruca bomba, ten "berliński" mocno obładowany. Aż ciągnie brzuchem po pasie. Jaką to nazwę miał w RFN F-104? 

Coś związanego z wdowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po japońsku Eiko znaczy Chwała i chwała pilotkom, którzy na tych wspaniałych maszynach latali i to całkiem szczęśliwie. jak Japonia straciła tylko 34 maszyny tego typu. Tego gagatka widziałem jak dobrze pamiętam w Jaworznie na festiwalu.  Też mam zamiar zrobić jakieś japońskie Eiko ale raczej w malowaniach okazjonalnych  bo ja lubię mieć kolorystów i pacyfistycznie w kolekcji.  Podoba mi się Twoja pasja tworzenia modeli Starfighterów :).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Juliusz napisał:

Jaką to nazwę miał w RFN F-104? 

Zwyczajowo prze pilotów był nazywany -  z powodu częstego wbijania się w ziemię, -  Erdnagel (śledź od namiotu). Stąd nazwa całej mojej kolekcji - "Ławica śledzi" :mrgreen:

 

7 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Tego gagatka widziałem jak dobrze pamiętam w Jaworznie na festiwalu.

Raczej nie bo to "świeży" wyrób. W Jaworznie, indywidualnie był wystawiony ten:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.