Skocz do zawartości

California herring from George - Lockheed F-104C Starfighter, Academy, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie:  niedziela = poranna kawa z galerią :mrgreen:

Dziś dość typowo - kolejny "śledzik" do obejrzenia i skomentowania. Tym razem (a może i po raz kolejny :hmmm:) wersja C w karnawałowym amerykańskim malowaniu.  Model to prawie Academy, trochę Hasegawy (wloty powietrza) i Mastera (końcówka sondy do tankowania oraz pitot) , Italerii -  prawie wszystkie kalki, kolega Soris - maski do numerów.  Sam model  już chyba trochę "zużyty" bo w pewnych miejscach linie i nity są już dość płytkie.  Dodatkowo mój egzemplarz miał jakieś skisłe kalki które nawet po pokryciu lakierem wchodziły w jakieś dziwne reakcje z łoszem - co mi krwi napsuło strasznie. Ale z drugiej strony to może jakieś fatum - nie wyszedł mi ten model za pierwszym razem (miał to być "śledź" nr 5)  to i teraz szło pod górę. W sumie szło jak szło ale jakoś wyszło :haha:

Podsumowując - "śledź" nr 32 czyli jeden z ostatnich w "Ławicy..........." (ale nie ostatni :mrgreen:) Model zrobiłem w konfiguracji ze zdjęć pokazujących samolot w (najprawdopodobniej ) jego ostatnim locie na kilkanaście/kilkadziesiąt minut przed katastrofą:

JpgomVQ.jpg

 

Lockheed F-104C Starfighter, 436 Eskadra Szkolenia Myśliwców Taktycznych z 479  Skrzydła Szkolenia Taktycznego,  baza lotnicza George, Kalifornia, 26 czerwca 1960r.

 

NtvIJmN.jpg

 

WnTkBHU.jpg

 

4IG0w9C.jpg

 

XLzd4cr.jpg

 

1Y3U0ys.jpg

 

amunwrb.jpg

 

NGCACEY.jpg

 

VOiDdjm.jpg

 

Bl0zf90.jpg

 

YHzn1GE.jpg

 

z8IsmXG.jpg

 

L0IAjXY.jpg

 

k9ldlWr.jpg

I na dziś tyle :D

 

A teraz kawka i odrobina prasy:kawa:

Edytowane przez abtb
  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne możliwe i dobre połączenie kawy ze śledziem. Piąteczka! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 08:49, abtb napisał:

Sam model  już chyba trochę "zużyty" 

Ja bym powiedział: temat zużyty :wojo:, ale jak już wcześniej pisałem - ładne kaleczki. 

Edytowane przez giberes
Literówka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko.  Mistrzu, Twoi wielbiciele pozdrawiają Cię. Może jakąś sektę założymy? :mrgreen:

Model jakie zwykle śliczny.  Z tymi żółtymi pasami to mi trochę salamandrę przypomina. :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO dziękuję wszystkim za opinie. Po raz kolejny jestem zaskoczony faktem, że jeszcze moje "śledzie" wzbudzają zainteresowanie i całkiem dobrze się "trawią". Jeszcze raz wielkie dzięki panowie :piwo:

 

W dniu 21.01.2024 o 10:34, giberes napisał:

Ja bym powiedział: temat zużyty

I dla tego - w trosce o swoje zdrowie i twoje także - rozpocząłem budowę dwóch MiG-ów 15UTI i ruszyłem z tradycyjnym warsztatem relaksacyjnym w którym buduję sobie Mi-8 :mrgreen:

 

Aha, za dwa tygodnie widzimy się przy  kawce i galerii pod tytułem "Hering aus Memmingen" (czy jakoś tak :hmmm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

"Hering aus Memmingen" 

Właśnie do mnie dotarło, co tu nie gra. Memmingen ma tyle wspólnego ze śledziem co nasze Podlasie, najbliższe see, to Bodensee, a tam raczej nie ma śledzi. Już wiem, co Ciebie tak do nich ciagnie😁. Ty nie kleisz F-104, Ty śledzikujesz:banan:

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.