Skocz do zawartości

PZL P.11b wczesny - IBG 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Ale psychodelia...

Kolejny fajny pzlek . Jaki jest Twój odbiór kolorystyki tego modelu, tzn. podoba się, nie podoba itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować.

 

Grześ - oczywiście najlepiej by było, gdyby precyzyjnie wypowiedział się ekspert, ja natomiast wyczytałem, że było to tymczasowe oznakowanie w okresie pomiędzy kokardami a krzyżami. Są opisy i zdjęcia pokazujące kokardy i pasy jednocześnie na niektórych samolotach (np. Łoś), ale nie natknąłem się na taki układ w przypadku myśliwców ze stajni PZL.  Ogólnie dla myśliwców PZL da się wyodrębnić układ kokardowy, układ paskowy (niekiedy z ciekawie zamalowanymi kokardami) oraz układ krzyżowy. Królestwo za mieszane 🙂

 

socjo - rozumiem, że pytasz raczej o oryginał. Schemat pochodzi z instrukcji IBG, która ma oparcie w kwitach. Kolorystyka podoba mi się umiarkowanie, ale jest absolutnym must have w przypadku tworzenia kolekcji, gdzie zakładam możliwie szerokie zróżnicowanie kamuflaży i oznakowań.  Natomiast szaleństwo granic kolorów podoba mi się bardzo - osobiście obstawiam malowanie plam na fabrycznym kamo khaki. Malowanie było dość uciążliwe.

 

Drugie królestwo za rumuńskiego PZLa jako srebrnika (pomijam znaną fotę 11b w khaki z metalowym przodem kadłuba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Dziękować.

 

Nomiast szaleństwo granic kolorów podoba mi się bardzo - osobiście obstawiam malowanie plam na fabrycznym kamo khaki. 🙂

To na pewno ten kolor zielony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znana fota to pewnie ta:

884373094_p11fot2.jpg.c06f01d1fc088fb7a36b0d7d55d9250d.jpg

 

Gdzieś na rumuńskim forum wygrzebałem jeszcze taką, ale też tylko srebrny przód:

404541465_PZLP.11brumunia.JPG.c1b68504ec3398df283e459362d3b912.JPG

 

Mam jeszcze coś takiego, ale ciężko stwierdzić czy tylko przód srebrny, za to osłona karteru khaki:

539343589_p11fot3.jpg.1f0ebeaf17ab4fd373a91ee69a401432.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, kunsztowne i z wyczuciem wykonane malowanie. Trudno oderwać wzrok.

Nareszcie pezetelka kolorystycznie ciesząca oko.  Podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne wpisy.

 

15 godzin temu, Adamo722 napisał:

To na pewno ten kolor zielony?

 

Takiej pewności nie mam. Ale postanowiłem zaufać ekipie IBG - to naprawdę mocny skład. Zastosowałem kolor rekomendowany, który oczywiście jest nieco rozjaśniony w ramach efektu skali, a następnie poddany różnym poniewierkom typu filtry i oleje.

 

Barszczo - dzięki za foty, ta druga z personelem jest istotna, bo pokazuje kawałek numeru bocznego i pilotów wojskowych, co czyni zasadnym wniosek, iż samoloty ze srebrnym przodem mogły przynajmniej przez jakiś czas latać operacyjnie, a nie tylko fabrycznie. Rzecz warta przemyślenia, gdyby tylko numer ustalić... Ta ostatnia fotka jakaś taka z Polski mi się zdaje, więc jest chyba mniej miarodajna. Niemniej bardzo ciekawe ujęcia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.