Skocz do zawartości

BRDM-2RS - Trumpeter 1:35


kelly9mm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na wstępie małe wyjaśnienie/usprawiedliwienie - nie robię pojazdów. W zasadzie wcale. Bez powodu, po prostu nie. Tym razem jednak pojawiła się potrzeba "pracy zleconej" - czyli prezent dla przyjaciela. I tak oto powstał ten brzydal. Skoro już powstał, to pomyślałem, że się nim tu podzielę (koledze się podobał, ale w sumie co miał powiedzieć 😁).

BRDM-2 wersja RS, lokowany "epoką" gdzieś pod koniec lat 80-tych. Miało być szybko i tylko z pudełka (Trumpeter), w efekcie wcale tak łatwo nie szło i jednak zamieniłem koła na DEF Model. Do tego kalki ToRo.

Miłego oglądania i krytykowania!

 

AP1GczPx8Mc7kJxUZkchONyZ6CrnDYB4E7vYroZo


AP1GczMngZDEZhShNg_lTgrWxMIQF-aPf5g9xuEh


AP1GczNjCp3dzOWJiMqP5xiJrXbG2cfb4COG68Nc


AP1GczNaoi-_BkJz5WL_DN6PrN1xdVx7FANfql6e


AP1GczOTrtWYv5Xu5V7Z3BmOqxsTPsQmuOr7_62d


AP1GczP0kvS9a_gq1Q2HRNtqPrg3-3b8T1V4w3ha


AP1GczOA8edoz8AwbbOpkJ7BCYnpAevLjTgSi2QB


AP1GczORtqFDdzdLi-_VWp6YQ47opcwD233UfMY9


AP1GczOdKV5ZXBf9DhtdFHAhxWmMLwSITe3BCbkd

 

  • Like 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie dobry model. Niskie ujęcia wyszły fenomenalnie - wygląda jak prawdziwy. Powinieneś częściej wpadać do tego działu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi i miłe słowa. Wbrew pozorom poziom "higieny" RS-ów był (i chyba nadal jest) bardzo wysoki, bo niejako zawodowo są zmuszone do brania częstych pryszniców 😁.

Ale w sumie ja je znam tylko ze zdjęć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kolory super wyszły, podstawka wygląda jak typowa droga poligonowa (płyty YOMB i betonówka MON). Generalnie nie ma się do czego przyczepić.  Bardzo ładnie wyszły ślady eksploatacji BERDM stary, ale jary.  Jest zgoda na wykonywanie innych modeli pojazdów  LWP!!!! Oczywiście tylko w czasie wolnym od służby.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł elegancki:)  10/10 . Super że dałeś defy bo 100* lepiej wygląda jak by był na zestawowych. Powinieneś pomyśleć nad kolejnymi pojazdami 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki raz jeszcze za miłe słowa. Co do dalszych projektów pancernych, to musiałbym się sporo douczyć o temacie, a czas jest niestety dobrem reglamentowanym i nieodnawialnym 😞.

Ale kto wie, może jeszcze jakiś skok w bok w przyszłości 😇? Fajnie, że się spodobał.

Edytowane przez kelly9mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Endrju napisał:

Świetny model. Podoba się. Bardzo dobre fotki. Miło się ogląda. :super:

Dzięki wielkie!

 

13 godzin temu, halset napisał:

Super. Zdradzisz czym malowany? 

Dzięki. Magii to tu nie ma, malowany głównie farbami Mr Color. Zaczynałem od czarnego podkładu, więc głównie rozjaśniałem (chociaż po samolotowemu najpierw walnąłem białe marmurki 🙂). Bazą koloru był C303, plus kilka jego coraz jaśniejszych (XF-55) i żywszych odcieni (C512). Trudno mi teraz sobie przypomnieć dokładne proporcje bełtania🙂. Potem błyszczący lakier (GX112) i emalie jako filtr i łosze. Potem "satynowy" lakier (GX112 i GX114 50:50) i oleje na lekkie zmęczenie. Fajnie mi się nimi pracuje na satynowym/matowym podkładzie w połączeniu z szybkoschnącym spirytusem mineralnym (używam jakiegoś od AK). I to tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dużo szczegółów

bardzo ciężko coś tu skrytykować

Ładny i podoba mi się a chociaż gustuję w lotnictwie to i tak mi się spodobał

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wyszedł świetnie :super:

W dniu 17.03.2024 o 09:12, robertmodelarz napisał:

Jest zgoda na wykonywanie innych modeli pojazdów  LWP!!!!

Potwierdzam - jest zgoda!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.