Skocz do zawartości

Projekt grupowy- Niemieckie Schnellboot'y 1/350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłaszamy dla wszystkich zainteresowanych projekt grupowy.

  1. Temat jak w tytule - w projekcie mogą brać udział modele  Schnellbootów w skali 1/350
  2. Budowa rusza 1 listopada 2024 , zakończenie projektu następuje 28 lutego 2025, albo wtedy kiedy zostaną ukończone ostatnie modele projektu :wink:
  3. Nie ma ograniczeń w kwestii wszelkich gotowych konwersji i dodatków. Oczywiście mile widziany wkład własny.
  4. Nie ma ograniczeń co do okresu i kamuflażu.
  5. Nie ma ograniczeń w kwestii prezentacji (winiet/dioram) przy zastrzeżeniu, że ścigacz jest najwiekszym okrętem na nich występującym.
  6. Wszystkie warsztaty prowadzimy w obecnym wątku żeby nie zaśmiecić działu okrętowego pokaźną ilością japońskich niszczycieli. Komentarze i uwagi do poszczególnych postów zamieszczamy z opcją cytowania lub po prostu z hashtagiem # przed nazwą użytkownika. (przykład: #Użytkownik X - pięknie, #Użytkownik Y- nieładnie). 
  7. Powyższy regulamin jest ostateczny i nie podlega negocjacjom.

W ramach ułatwienia startu w PROJEKCIE, garść podstawowych informacji:

1. Model. Tu drogi są cztery:

  • Bronco, pierwszy wypust z serii z ????. Zestaw
  • Trumpeter, pierwszy wypust z serii z 2009. Zestaw
  • Aoshima, pierwszy wypust z serii 2019. Zestaw
  • WEM, pierwszy wypust z serii ????. Zestaw

2. Dodatki, o ile wiem, nie ma żadnego dedykowanego zestawu do żadnego z nich, także trzeba zaczerpnąć dłonią w pudle z odpadami :haha:

 

Zapraszamy do udziału!!

 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki

S-100 Class Schnellboot - Wooden Deck Bronco NB5004 ArtwoxModel 1:350 AW10104 2014 New tool


PE 35127 S-Boats White Ensign Models 1:350
PE 35127 2001 New tool Multi-topic (6)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mówi się PIERSZY, a poza tym to JA byłem PIERSZY. Ty możesz co najwyżej być  drÓgi :haha:

Dodam jeszcze że mam Bronco i nie będę nawet próbował szukać tego zestawu WEM-u, wszystko co trzeba wyrzezbie z kSZakUF i rozprutych owiec :wink:

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Mówi się PIERSZY, a poza tym to JA byłem PIERSZY. Ty możesz co najwyżej być  drÓgi :haha:

Dodam jeszcze że mam Bronco i nie będę nawet próbował szukać tego zestawu WEM-u, wszystko co trzeba wyrzezbie z kSZakUF i rozprutych owiec :wink:

Drógi to nie chce być. Mogę być CZeCI jak już :D bronco w koszyku. Zastanawiam się czy z moim doświadczeniem nie powinienem wziąć - nomen omen - trzech egzemplarzy:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby założyciel wątku się zlitował i wykreślił "niemieckie" to ja bym się podłączył z reprezentacją z drugiej strony kanału😄

IMG_20240917_001025.thumb.jpg.cb40fc21c84708af7b2e75d98638fef2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Sznelboty to sznelboty, a nie jakieśtam angliczańskie popierdółki, sorry ale NO GO :wink:

 

Jak NO GO to pozostaje mi kibicować z drugiej strony kanału:wink:

 

Z modeli Schenellbootów to są jeszcze żywiczne Atlantic Models (może to to samo co WEM?):

ATNS 35012 (typ S80)

ATNS 35010 (typ S10)

Narrow Seas Range | atlanticmodels.net

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelił z zamkniętych wyrzutni?:szczerbol: No chyba, że zepchnęli za burtę tą zapasową:haha:

1386_rd.jpg.ed00f67963782a9cfaba9d24ac1cacdf.jpg

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chudyhunter napisał:

 

I to jest piękne 😁 Można by zrobić diorame kończąc na moście w tle :haha:

Koniecznie dodaj jeszcze ze dwa pancerniki i lotniskowiec by wypełnić ten kawał pustej wody. Zrobiłbyś furorę w sieci tytułując dioramę "schnellboot" w takiej aranżacji:haha:

Edytowane przez Lipa
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lipa napisał:

No chyba, że zepchnęli za burtę tą zapasową

nie to pewnie kumpla z zespołu :) - oni mieli takktykę wachlarza pewnie jeden był rajdowcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Sampo napisał:

 

Jak NO GO to pozostaje mi kibicować z drugiej strony kanału:wink:

 

Z modeli Schenellbootów to są jeszcze żywiczne Atlantic Models (może to to samo co WEM?):

ATNS 35012 (typ S80)

ATNS 35010 (typ S10)

Narrow Seas Range | atlanticmodels.net

 

Tak Atlantic wykupił WEM.

Nie ma co spuszczać nosa na kwintę, mozesz kontrować nasze sznelboty, trzaskaj te swoje angliki równolegle, bedziesz miał motywację w postaci WROGA :haha:

 

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lipa napisał:

Strzelił z zamkniętych wyrzutni?:szczerbol: No chyba, że zepchnęli za burtę tą zapasową:haha:

1386_rd.jpg.ed00f67963782a9cfaba9d24ac1cacdf.jpg

a może spier.... od wrogiej torpedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.