Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ten pierwszy to 375D z benzynowym V8 drugi to 4320 z dieslem V8 z Kamaza. Wydaje mi się że diesel zastąpił benzynę ze względu na spalanie bo 4320 produkują do dziś (czyli ten pierwszy jest starszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premier1986 nie znam się na Wojsku Polskim, ale 375D skończyli produkować pod koniec lat '70. 4320 jest jego ewolucją i robią go do dziś, więc jeśli nasze wojaki jakiegoś używają to chyba tego względnie nowego a nie przestarzały model. Jednak kto wie? Na pewno jeśli chcesz LWP to 375D. Jeśli współczesne Wojsko Polskie nadal go używa to trochę bieda u nas... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo właśnie zakonczyłem grzebanie w roznych miejscach internetów i tak i owczem mamy stare 375. Dostaliśmy je jakoś wlatach '60. Stan na rok 2007 to 227 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest problem bo Trumpeter wypuścił Urala 375D na "odwal się" bo silnik to nadal Kamaz-740 V8 diesel (ten z 4320) oraz zła deska rozdzielcza też z 4320. Ale jeśli Ci nie robi to różnicy to bierz, reszta jest jak najbardziej w porządku PS Real Model wypuścił konwersję ale kto ma ponad stówę na silnik, deskę i maskę z żywicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ubzdurałem sobie i co najgorsze,, nie daje mi to spokoju,Budowe pojazdów wojskowych w skali 1:72

Ale tu jest problem

Chce ustawiać owe pojazdy na dioramach ,opartych na zdjęciach historycznych

Nie chodzi tu o podstawkę , roslinaka + drzewko i jakieś głazy ale o coś konkretnego

Zdjęcie ma przedstawiać :ulice ,jakieś rujny ,nie za dużo osób (żołnierzy i cywilów). Nie wchodzą w grę plenery gdzie porusza się wiele pojazdów (marsz na zgrupowanie)

 

Wiem ,temat trudny,no i oczywiście potrzebne duże umiejętności

Myślę ze sobie poradzę z wasz pomocą

 

Nabrałem zapału przy budowie BMW pomagali Marudek,Piotr_P ,Jonathan

 

Teraz sklejam Gaz-51 i T34-85 -pomaga Piotr_P

 

Licze na Wasza pomoc i z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Polecam założenie konta na portalu Pinterest. Ja znalazłem tam mnóstwo interesujących, historycznych zdjęć. Ponadto są tam świetne prace modelarzy z całego świata. Po zalogowaniu nie mogłem się oderwać przez kilka godzin...

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni siedzę non sto w tym portalu

Dostałem już oczopląsów,bo nie mogę się oderwać

Dlatego proszę o pomoc

Marydek dziękuje

 

Piękne modele,krajobrazy ,dioramy ,laseczki wszystko i Historia na fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pancerce nie, w lotnictwie często, głównie do wszelkiej maści wnęk i luków. Bardzo ładnie udaje nagromadzony w zakamarkach brud. W pracy łatwy - prosto z buteleczki nakładany pędzlem na model i zmywany wacikiem z wodą.

 

DSC_0134_zpszog8gkcy.jpg

 

ps. to Ty mi ostatnio sprzed nosa na allegro wykupiłeś zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czym można pomalować reflektor w T-34, żeby wyglądał "w miarę" realistycznie? Chodzi mi oczywiście nie o osłonę, lecz element, który w rzeczywistości był szklany. Mam farbkę olejną Revell 91 steel metallic. Może czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.