Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Farby AK kontra reszta świata

Buduję model ABRAMSA M1A2 TUSK2 w malowaniu pustynnym

 

Do malowania chcę użyć farby z kupionego jakiś czas temu zestawu

AK120.jpg

 

Czy farby AK nie gryzą się z farbami TAMIYA, ITALERI?

Nie miałem jeszcze do czynienia z farbami tego producenta i nie mam pojęcia jak się zachowują.

Na modelu planuję sporo modulacji więc na pewno nie obejdzie się bez domieszek białego, żółtego, czarnego i brązu - wszystko od TAMIYI

To samo w kwestii lakieru bezbarwnego (używam go do malowania transparentnego 70% lakieru 30% koloru) - używam akrylowego matu od ITALERI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mi się nasuwa. Jakim kolorem go malować żeby było dobrze:D wg Tamki powinno się użyć ich farby TS-28 ale to jest przecież olive drab. Mam farbę Vallejo 70894 która nazywa się russian green. I tu pytanie. Czy się nada czy użyć jeszcze innej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mi się nasuwa. Jakim kolorem go malować żeby było dobrze:D wg Tamki powinno się użyć ich farby TS-28 ale to jest przecież olive drab. Mam farbę Vallejo 70894 która nazywa się russian green. I tu pytanie. Czy się nada czy użyć jeszcze innej?

"go" - czyli kogo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po 15 latach wracam do wykonywania modeli a nie tylko do teorii. I od razu problem kupiłem dwie farby do modeli amerykańskich, Pactra olive drab i mimo wymieszania jest nadal jasno brązowa a druga to Vallejo 091 USA Olive drab i jest ciemno brązowa, z bardzo delikatnym odcieniu szarości. Pytam czy można to jakoś wymieszać albo macie koledzy patent na innych producentów.Wszystkie porady mile widziane pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po 15 latach wracam do wykonywania modeli a nie tylko do teorii. I od razu problem kupiłem dwie farby do modeli amerykańskich, Pactra olive drab i mimo wymieszania jest nadal jasno brązowa a druga to Vallejo 091 USA Olive drab i jest ciemno brązowa, z bardzo delikatnym odcieniu szarości. Pytam czy można to jakoś wymieszać albo macie koledzy patent na innych producentów.Wszystkie porady mile widziane pozdrawiam OLO

weź do słoiczku wrzuć nakrętki może kulki metalowe i dalej próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po 15 latach wracam do wykonywania modeli a nie tylko do teorii. I od razu problem kupiłem dwie farby do modeli amerykańskich, Pactra olive drab i mimo wymieszania jest nadal jasno brązowa a druga to Vallejo 091 USA Olive drab i jest ciemno brązowa, z bardzo delikatnym odcieniu szarości. Pytam czy można to jakoś wymieszać albo macie koledzy patent na innych producentów.Wszystkie porady mile widziane pozdrawiam OLO

 

W kwestii Olive Drab - polecam ten artykuł

http://www.militarymodelling.com/news/article/olive-drab/4536/

 

Odpuść sobie wrzucanie czegokolwiek do farby. Jak zacznie rdzewieć dopiero sobie kłopotów z farbami narobisz.

Vallejo 091 USA Olive drab to bardzo brązowa odmiana Olive Drab (najbardziej brązowa jaką spotkałem) Zastosowałbym ją do przedwojennych pojazdów US.

 

Poniżej - maska malowana humbrollem 155 (20 lat temu), koło pomalowane Valejo 091

mHRvDAZh.jpg

 

Najbardziej polecam (osobista opinia,poparta literaturą)

Tamiya XF-62 Best match for wartime colour Should be lightened a bit with ochre

 

Stuart malowany głównie XF-62

288aafdeda277b5a7215c2ee3c32330d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Odpuść sobie wrzucanie czegokolwiek do farby. Jak zacznie rdzewieć dopiero sobie kłopotów z farbami narobisz. (...)

Wystarczy zastosować kulki z nierdzewnego materiału i po problemie, a bardzo przydatny to patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Odpuść sobie wrzucanie czegokolwiek do farby. Jak zacznie rdzewieć dopiero sobie kłopotów z farbami narobisz. (...)

Wystarczy zastosować kulki z nierdzewnego materiału i po problemie, a bardzo przydatny to patent.

 

Patentów jest bardzo wiele

najbardziej hardcorowy

 

mniej hardcorowy (do zdobycia za 12PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kulka w koncu będzie reagowałą (mam na myśli metalową) - czy to rdzą, czy jakoś inaczej. Najlepiej poszukaj kulek szklanych (takie są w sprayach), albo tzw. lawa beads. Te ostatnie dostaniesz w formie korali. Ważne, żeby nie były farbowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kulka w koncu będzie reagowałą (mam na myśli metalową) - czy to rdzą, czy jakoś inaczej.(...).

Kulki ze stali nierdzewnej?

W końcu może tak - po jakiś kilkudziesięciu latach może...

Zamierzasz tak długo przechowywać farbki?

Prędzej skończy się okres przydatności farby niż zajdzie jakaś reakcja ze stalą nierdzewną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się "nic nie kłóci"

Od kilkunastu lat mam w firmie rozmaite farby z przebywającą w nich kuleczką/kuleczkami -jeszcze raz napiszę bo widać nie każdy rozumie - ze stali nierdzewnej i nigdy nie odnotowałem żadnej niepokojącej reakcji.

No ale widać jestem niepoprawnym ryzykantem, balansującym na krawędzi tragedii

 

Ale mniejsza z tym - niech każdy robi jak uważa, poza tym pytanie było chyba o kolor a nie o metody mieszania farb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.