Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

LVTP-7 "Amtrac"

Czy pojazdy ze starymi wersjami przodu brały udział w Pustynnej Burzy? Czy wszystkie w 1988 roku zostały przebudowane?

 

USMC Amtrac while on maneuvers at Marine Corps Air Ground Combat Center, 29 Palms, California sometime around 1984.

DM-SC-82-03186.jpg

 

Kupiłem taki zestawik i zastanawiam się czy jestem go w stanie wkomponować w pustynną burzę czy zrobić pojazd jak na zdjęciu powyżej

http://www.mojehobby.pl/products/Gasienicowy-Transporter-Desantowy-LVTP-7-Piechoty-Morskiej-Republiki-Korei.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - doczytałem, muszę mu zrobić transplantację lamp. Zrobiłem formy z lamp od M60 odciśniętych w green stuffie. Jutro zaleje je żywicą. Do tego osłonki z blaszki lub cienkiego plastiku i będzie wersja w sam raz na Pustynną Burzę.

 

Pytanie tylko czym posmarować formy, żeby żywica ładnie odeszła od GS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem, że ten temat był już wielokrotnie wałkowany ale nie mogę się na niego natknąć (a szukam na forum już z 10 min ), otóż wklei ktoś link do numerków RAL kolorów trójbarwnego malowania niemieckich pojazdów pancernych z okresu IIWŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem, że ten temat był już wielokrotnie wałkowany ale nie mogę się na niego natknąć (a szukam na forum już z 10 min ), otóż wklei ktoś link do numerków RAL kolorów trójbarwnego malowania niemieckich pojazdów pancernych z okresu IIWŚ.

 

6ea081a4fe2a91deca0a1ffe7d5e5367.jpg

 

Dunkelgelb

Olivgrün

Rot/Rotbraun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... link do numerków RAL kolorów trójbarwnego malowania niemieckich pojazdów pancernych z okresu IIWŚ.

Trzy kolory zaczęto stosować od 1943 roku.(Nie licząc tych z lat 1927-37.) Zmieniało to się kilka razy w czasie wojny .(kolor bazowy i odcienie RAL 7028, system kamuflażu, rodzaje itp.)

Kolory do trójbarwnego kamuflażu to - trzy odcienie RAL 7028 Dunkelgelb - DUNKELGELB AUS ’44 DG I - DUNKELGELB AUS ’44 DG III,

dwa odcienie RAL 6003 Olivegrün, oraz RAL 8017 Schokoladen-braun, RAL 8012 Rotbraun, RAL 7021 Schwarzgrau w różnych konfiguracjach.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus wytwórca, słońce, brak niektórych składników bo poddostawcę zbombardowali itp. itd.

 

Wniosek - każdy kolor zbliżony jest dobry.

 

Posługiwanie się RAL-em, FS-em według mnie to szczególnie w wypadku pancerki niemieckiej, radzieckiej jest gonieniem króliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posługiwanie się RAL-em, FS-em według mnie to szczególnie w wypadku pancerki niemieckiej, radzieckiej jest gonieniem króliczka.

 

Nie tylko Niemieckiej i Radzieckiej. Alianci też miewali swoje problemy z kolorami

 

http://jonaszdrobniak.blox.pl/2011/07/Staniemy-za-kazdym-wielbladem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc w ustalaniu numerów RAL.

Potrzebuje ich aby w Castoramie zamówić po 0.5 litra każdego z tych kolorów, podobno mieszają odcienie właśnie na podstawie tych numerków. Koszt takiej puszeczki 0.5 L to niecałe 50 zł. Zobaczymy czy się będzie opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc w ustalaniu numerów RAL.

Potrzebuje ich aby w Castoramie zamówić po 0.5 litra każdego z tych kolorów, podobno mieszają odcienie właśnie na podstawie tych numerków. Koszt takiej puszeczki 0.5 L to niecałe 50 zł. Zobaczymy czy się będzie opłacało.

 

Odwiedził bym lokalny sklep z lakierami samochodowymi - w niektórych nie tylko wymieszają Ci kolor, ale też nabiją go w aerozol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... poleci ktoś jakichś wartych zakupu czołgistów Heer pasujących do drugiej połowy wojny? Przydałaby mi się jakaś dobrej jakości baza pod przeróbki, najlepiej w nie zimowych mundurach.

Alpine w katalogu ma fajne rzeczy ale chyba już żaden sklep ich nie sprowadza. Żywic innych firm też nie ma za wiele :/

 

http://www.mojehobby.pl/products/German-Armoured-Vehicle-Crew-1941-1942.html

Coś poważniejszego ogranicza ten zestaw do takiego przedziału czasowego jak jest napisane na jego pudełku? Przyznam że ciekawie się prezentuje, a i nowe figurki ICM podobno są na niezłym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, WITAM SERDECZNIE

 

W dziedzinie modelarstwa jestem totalnym laikiem, na koncie mam zaledwie 3 modele (nie licząc modeli sklejanych naście lat temu).

Moim kolejnym modelem ma być ISU-152 z racji mojego zamiłowania do tego pojazdu.

 

I tu pytanie do Was, którego producenta model wybrać?

Zwezda/Dragon/Tamiya,

 

gdzie cenowo na rynku wygląda to następująco (zł):

70/120/180

 

Z racji mojego dość ubogiego doświadczenia wybór pewnie by padł na Zwezde, gdyż zapewne nie potrafiłbym wykorzystać potencjału jakości np. Tamiya'i, ale z kolei działo BL-10 skłania mnie do zakupu Dragona.

 

Co byście polecili początkującemu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ta nowa Tamka ,ale pewnie z uporem maniaka dali te badziewne gumowe gąsienice, które trzeba by wymienić na ogniwkowe, a i w toczoną lufę warto zainwestować. Pozdrawiam M1A1(HA)

Skoro "nie wiem" to po co piszę i wprowadzam niepotrzebnie zamęt???

Uwielbiam te "porady" od osób które danego modelu nie robiły, nie widziały na oczy, a nawet nie chciało im się poszukać w internecie informacji o nim ale "poradzić" muszą .

 

Tak dali (wcale nie badziewne, a dla początkującego ułatwiające montaż) paski gąsienic ale dali także gąsienice plastikowe z różnej długości odcinków z możliwością. uformowania zwisów. Zestawową lufę można wymienić wedle uznania.

Model prawie samoskładalny jak prawie każda Tamiya.

Inna sprawa to kwestia zasobności portfela kolegi i decyzja czy stać go by wydać ok. 180 zł na jeden z pierwszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożę luźne części do pudełka, co może pójść nie tak...

Nie ma ktoś może jednej części mocowania do Browning M1919?

Albo może mi ktoś polecić zestawik blaszek z takim mocowaniem?

spb0gkb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.