Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, WITAM SERDECZNIE

 

W dziedzinie modelarstwa jestem totalnym laikiem, na koncie mam zaledwie 3 modele (nie licząc modeli sklejanych naście lat temu).

Moim kolejnym modelem ma być ISU-152 z racji mojego zamiłowania do tego pojazdu.

 

I tu pytanie do Was, którego producenta model wybrać?

Zwezda/Dragon/Tamiya,

 

gdzie cenowo na rynku wygląda to następująco (zł):

70/120/180

 

Z racji mojego dość ubogiego doświadczenia wybór pewnie by padł na Zwezde, gdyż zapewne nie potrafiłbym wykorzystać potencjału jakości np. Tamiya'i, ale z kolei działo BL-10 skłania mnie do zakupu Dragona.

 

Co byście polecili początkującemu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Tamkę składałem - możesz podejrzeć co i jak. Tak jak hiwis pisał są dwa komplety gąsienic.

Mam tez zestaw dragona i może takowy by Cię zainteresował:

http://plastmodel.pl/p/4/23314/dragon-6047-jsu-122s-152-tank-destroyer-1-35--1939-1945-skala-1-35-pojazdy-i-bron-pancerna.html

W zestawie Magick track.

Do wyboru dwa warianty czołgu do budowy.

Dragona jeszcze mam zafoliowanego. Więc nie piszę na jego temat co do składalności. Tamka zaś jest pięknie spasowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pancermaniaków i o poradę proszę. Generalnie kleje samoloty w 32 i 48, ale okazyjnie nabyłem Nashorna z Dragona nr kat. 6001. Tutaj prośba....powiedzcie mi co dokupić, żeby model wyglądał jak miniaturka, a nie jak sf? Jakie gąski, bo te z zestawu mnie nie przekonują, jakie blachy, etc? Najlepiej zapodajcie też nr-y katalogowe

Dzięki za wszelką pomoc.

(-)Jasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ten to chyba najstarsze co mogłeś kupić. Przyjmując, że dostałeś go za darmo to i tak wydając na dodatki tyle co na dobry model Nashorna, nie otrzymasz dobrej bazy do budowy modelu. Nic sensowniejszego chyba nie można napisać.

Ja od siebie mogę zaproponować Ci sklejenie tego modelu z pudła albo zakup czegoś świeższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Które Pactry do zielonego i piaskowego Rosomaka będą najlepsze?

 

Żadne jak masz zamiar malować aerografem.

 

Hmmm, właśnie malowałem aerografem pactrą jak to przeczytałem, malowanie wyszło super. Ale może robię coś nie tak... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, właśnie malowałem aerografem pactrą jak to przeczytałem, malowanie wyszło super. Ale może robię coś nie tak... ;)

 

Które malowanie masz a myśli ?

 

Wczoraj malowałem to

5d1d9b860444540a830b46f68a379c72.jpg

 

z wczesniejszych malowań pactrą np to:

9594d868687f00d9b1dbedbede7e1bf9.jpg

 

i to

I4bhr0p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam metalowe gąski Masterclub. Tam są żywiczne piny. Jak mogę wytrawic te gąsienice? Ocet i domestos mogą być? Nie zniszczą żywicy?

Wymocz same ogniwa, a potem skladaj, proste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam metalowe gąski Masterclub. Tam są żywiczne piny. Jak mogę wytrawic te gąsienice? Ocet i domestos mogą być? Nie zniszczą żywicy?

Wymocz same ogniwa, a potem skladaj, proste ?

Nie, bo już złożyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.