Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace zmywania farby akrylowej, znalazlem informacje ze plyn hamulcowy dot-3 dobrze dziala, potrzeba konkrwtnej marki czy wszystkie dzialaja, no i ten nr w oznaczeniu czy ma znaczenie np czy dot 4 nie bedzie lepiej dzialal, a moze dot 2?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 07:41, martinello napisał:

Czy ma ktoś FF z RFM, o tego -> https://www.scalemates.com/pl/kits/rye-field-model-rm-5038-sherman-vc--1253932

Bo ciekawi mnie, czy gąsienice są "kompatybilne" z Miniartem, o takim -> https://miniart-models.com/products/35322-t41-workable-track-link-set/

Bo system wygląda podobnie...

Składałem te gąsienice i dość szybko szło. A czy są kompatybilne z Miniart nie wiem nie mam Miniartu. Teoretycznie powinno pasować do każdego Shermana i podobnych. A jeśli chcesz łączyć RFM z Miniatrem w jedną gąsienice to inna bajka. Co projektant to inaczej może wymiar po, zaokrąglić i nie będzie to pasować do siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal0281 napisał:

Mam pytanie dotyczace zmywania farby akrylowej, znalazlem informacje ze plyn hamulcowy dot-3 dobrze dziala, potrzeba konkrwtnej marki czy wszystkie dzialaja, no i ten nr w oznaczeniu czy ma znaczenie np czy dot 4 nie bedzie lepiej dzialal, a moze dot 2?  

Zmywacz do akryli Wamod jest dosyć skuteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Szkielzu napisał:

 drodzy modelarze, Co zrobić by osiągnąć taki effekt nie za ostrego kamuflażu i nie, nie mówię o oderwanych kawałkach zimmeritu. co trzeba nałożyć?Fo872K4.thumb.jpeg.485e55fb33ddc3196898a56e131c56b6.jpeg

jesli chodzi Ci o same plamy camo to na bazowy dunkelgelb nakladasz plamy camo ALE pewnie z jedna cieka warstwe zielonego i brazowego i ew. jak za malo to dokladasz w/g Twojego widzimisie :) efekt wyplowienia albo dot-filter bialymi albo pigment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2020 o 21:17, Irgr napisał:

Ktoś może orientuje się gdzie i kiedy były używane poniższe, jednoczęściowe mundury ss?

b90eae4903bde35082ac0e54ef6c3094.jpg

Pewnie nie były wprowadzone do służby tylko na okres bitwy pod Kurskiem, ale nie widziałem ich nigdzie poza tym epizodem :X

Kursk dosyć powszechnie.Ale też można pomalować  w kamuflażu włoskim telo .Na jaki konkretnie teatr działań chcesz mieć figurki w tym kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 13:04, Szkielzu napisał:

 drodzy modelarze, Co zrobić by osiągnąć taki effekt nie za ostrego kamuflażu i nie, nie mówię o oderwanych kawałkach zimmeritu. co trzeba nałożyć?Fo872K4.thumb.jpeg.485e55fb33ddc3196898a56e131c56b6.jpeg

Malowanie plam z większej odległości aerkiem aby nie były zbyt mocno widoczne i mocniej rozrzedzona farba.Potem łeweringi powinny dać mniej więcej zbliżony efekt.Tyle teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kursk mnie nie specjalnie interesuję więc zastanawiałem się czy nadają się do czegoś późniejszego, przy lekkich zmianach. Kamuflaż włoski to znaczy że taki sam krój miały mundury HJ we Francji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Irgr napisał:

Kursk mnie nie specjalnie interesuję więc zastanawiałem się czy nadają się do czegoś późniejszego, przy lekkich zmianach. Kamuflaż włoski to znaczy że taki sam krój miały mundury HJ we Francji?

Tak.Te same .Chodzi o krój.

image.jpeg.6b533bdc5c74e05d45fcb0cb048cc8e2.jpeg

 

image.thumb.jpeg.4040def82ad171d2554beecf55aef4e8.jpeg

image.jpeg.cfb5d3e850471680a55ac65a553f0ec9.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2020 o 13:22, Slawulo napisał:

Ok, dziękuję za odpowiedź , mam również zamiar dorzucić jakiś krzaczek, kłodę, drzewko, czyli kupię 2 paczki różnej trawy i paczkę żwirku i powinno być ok.

image.thumb.png.71806de1d4073344df628d0cd06ff24b.png

 

Od siebie dodam aby do jedynie słusznej skali do makietek zakupić sobie taką trawkę.Trawa morska.Świetnie imituje suchą trawę.Sam mam trochę tego na prawdę świetna.Można sobie modelować wedle uznania w kępki albo łąkę ,,zasiać,, pobocza drogi i kleić na wikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem kompletnym "lajkonikiem" jeśli chodzi o budowę modeli pojazdów. Robię samoloty 1/72. I zapragnąłem zbudować sobie jakiegoś czołga 1:35. Shermana albo T-34 czyli banalna klasyka. Mam na oku 2:
AFV Club T-34/76 z pełnym wnętrzem
Boxart T-34/76 AF35143 AFV Club
lub
RFM Sherman Firefly:
Boxart Sherman VC RM-5038 Rye Field Model

Jakieś sugestie?
Chciałbym sobie podłubać w miarę bezstresowo, pobawić się w weathering. Model nie musi być łatwy, ale ma się dobrze składać. I nie mieć rażących baboli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem model primerem z firmy vallejo. Chciałbym teraz nałożyć na niego płyn do odprysków z tej samej firmy. A następnie nakładać zestaw modulacyjny z firmy Mr color z serii C. Czy ten płyn do odprysków w ogóle działa na te farby? Czy zadziała również z mr color z serii H? Jeśli nie to jakim środkiem spowodować, że farba będzie odpadać (powodować odpryski)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrykd napisał:

Pomalowałem model primerem z firmy vallejo. Chciałbym teraz nałożyć na niego płyn do odprysków z tej samej firmy. A następnie nakładać zestaw modulacyjny z firmy Mr color z serii C. Czy ten płyn do odprysków w ogóle działa na te farby? Czy zadziała również z mr color z serii H? Jeśli nie to jakim środkiem spowodować, że farba będzie odpadać (powodować odpryski)?

Jak chcesz robić tym chipping fluidem to nie zrobisz modulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko Waszmościom !   

znów potrzebuje drobnej konsultacji :szczerbol:

czy taki silnik można "wsadzić" do T-34 wyexportowanego po II WŚ do Afryki  (chodzi mi o T-34/85 używane w Egipcie)  ?   :

https://www.scalemates.com/kits/miniart-35205-t-34-engine-v-2-34-and-transmission-set--977048#

EDIT -------------------------------------

albo ewentualnie czy pasowałby "na oko bez dużego SF" pod kątem zrobienia wraku - ale silnik byłoby widać....

Cały czas się zastanawiam czy dłubać coś własnoręcznie czy kupić "gotowca" jeśli by pasował :hmmm:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

zalezy ktore klapy chcesz otworzyc , jak bede w domu to poszukam w swoich zasobach odpowiednich zdjec i postaram sie podrzucic

już wyjaśniam o co konkretnie chodzi......

chciałbym zrobić egipskiego T-34-122  w takiej konwencji (stary porzucony wrak na pustyni) :   

w1.jpg

co do tyłu to konkretnie nie wiem bo wszystko zależy jakie będę miał materiały i co wyjdzie przy moich umiejętnościach manualnych :haha:

Ale np. jak się okaże że ten silnik pasuje to bym może celował w takie coś :

w2.jpg

 

PS: niestety model od RFM w środku "pusty" jak wydmuszka :roll:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 14:53, M.A.V. napisał:

już wyjaśniam o co konkretnie chodzi......

chciałbym zrobić egipskiego T-34-122  w takiej konwencji (stary porzucony wrak na pustyni) :   

w1.jpg

co do tyłu to konkretnie nie wiem bo wszystko zależy jakie będę miał materiały i co wyjdzie przy moich umiejętnościach manualnych :haha:

Ale np. jak się okaże że ten silnik pasuje to bym może celował w takie coś :

w2.jpg

 

PS: niestety model od RFM w środku "pusty" jak wydmuszka :roll:

Jest na to sposób:

https://miniart-models.com/products/t-34-engine-v-2-34-transmission-set/

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z pasowalnością silnika MINIARTu do modelu RMF FM 100,5.  Jak ma to być wrak -to pewnie się go jakoś upchnie i rdzą potraktuje. To przykładowe zdjęcie ułatwia sprawę, gdyż nie ma całej górnej płyty nad silnikiem. Inaczej sprawa wygląda, gdy mają być otwarte wszystkie włazy inspekcyjne. Towar jest pokombinować trochę można..........

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc - czyli wychodzi na to, że ten silniczek z MiniArtu by pasował :piwo:

to poważnie będę się musiał zastanowić nad inwestycją w niego...

 

27 minut temu, bulik58 napisał:

masz wiec do wyboru zrobic araba jako wrak, odtwarzajac cala komore silnika, lub jako porzucony przez zaloge z otwartymi wlazami ktore widzisz na 2 ostatnich fotkach , i np. zerwana gasienica i malowaniem zasugerowac iz ten czolg stoi tam juz dlugi okres i zdazyl juz pordzewiec. Na zdjeciach T-34/122 widac ze mialy 2 rodzaje kol jezdnych - pelne z 34 , oraz kola z 54, co prawda sa to pojazdy z muzeum, ale kto wie?

No właśnie w modelu RFM są komplety obu kółek, do wyboru - tu jest akurat "na bogato"   :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bulik58 napisał:

egipski Abu Zaabal  (będzie albo porzucony, albo wrak) ...... czy pojazdy tego typu byly na terytorium Izraela?

Obecnego na pewno nie !  chociaż wielce możliwe że były na Synaju w 1973 (nie znalazłem na to żadnych kwitów), a wtedy te tereny były izraelskie.

Jeśli masz na myśl dioramę którą pokazałem w dziale figurek to będzie to lekkie SF (włączając figurki) i mam tego pełną świadomość :szczerbol:    Nie tylko pod kątem "geograficznym" ale i "czasowym" - ogólnie myślałem o jakiejś pustyni synajskiej, ale znalazłem tylko info że T-34-122 były budowane i użytkowane bojowo w latach 1956-73 (na pewno po zachodniej stronie Kanału Sueskiego). Za to pierwsze Achzarity powstały w 1988...  Tak więc mam całkowita świadomość iż te pojazdy poza muzeum nie mogły by się spotkać :mrgreen:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 16:52, HKK napisał:

Cześć, jestem kompletnym "lajkonikiem" jeśli chodzi o budowę modeli pojazdów. Robię samoloty 1/72. I zapragnąłem zbudować sobie jakiegoś czołga 1:35. Shermana albo T-34 czyli banalna klasyka. Mam na oku 2:
AFV Club T-34/76 z pełnym wnętrzem
Boxart T-34/76 AF35143 AFV Club
lub
RFM Sherman Firefly:
Boxart Sherman VC RM-5038 Rye Field Model

Jakieś sugestie?
Chciałbym sobie podłubać w miarę bezstresowo, pobawić się w weathering. Model nie musi być łatwy, ale ma się dobrze składać. I nie mieć rażących baboli. 

Żadnego modelu AFV nie miałem okazji robić ale RFM tak i jeśli już się zdecydujesz na RFM to nastaw się na ślady łączenia form prawie na każdej czesci, Jeśli chodzi o spasowaniem to wszystko pasuje elegancko jednak trzeba spędzić trochę czasu na czyszczeniu każdej czesci

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przesiadki z samolotów 1/72 na najnowsze wypusty pojazdów bojowych z wnętrzem w 1/35 - to osobiście radzę  rozpocząć przygodę np. T-34/76 lub T-34/85 (nowe wypusty Zvezdy). To tanie i dobre modele - wnętrze będzie praktycznie niewidoczne. Po dokupieniu kalkomanii - można wykonać maszyny używane przez LWP.  Shermana Firefly Vc robi Tamiya- model samoskładalny.  Polskie kalki do Shermana tez są w sprzedaży.    

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 17:06, martinello napisał:

Toż to przepak tasca - model jak najbardziej do polecenia 

Miałem tego świadomość. Tamiya nie jest łatwa do kupienia, za to oryginał (Asuka/Tasca) już tak. Właśnie go kupiłem, bo RFM był chwilowo niedostępny. I uważam, że przepłaciłem. Firefly z Asuka jest rzeczywiście bardzo fajny i dobrze się składa ale RFM wygląda na jego mocno zmodyfikowaną i poprawioną kopię. Ma np. ogniwkowe pracujące gącienice, podczas gdy w Asuka są winylowe. Może jest tu i tam nieco przekombinowany, ale wyraźnie tańszy od Asuka. Co do nadlewek i śladów łączenia form w RFM, to Asuka też je ma. Nie są trudne do usunięcia, a ja nie mam porównania z innymi modelami, żeby krytykować.

Za sugestie do T-34 dziękuję. Zobaczę jak pójdzie mi ten Firefly. Oznaczenia z 1 DPanc. ma zarówno Asuka jak i RFM

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.