Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Modele Hasegawy i Fujimii to dosyć stare wypusty. Najnowsza jest Zvezda.

https://www.mojehobby.pl/products/German-Heavy-Tank-Tiger-I.html

Tu masz warsztat Tigera I Otto Cariusa oczywiście w innej skali:

https://modelwork.pl/topic/29525-tiger-i-otto-carius-dragon-135/

Wóz nr "213" z 502 Batalion Czołgów Ciężkich

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, robertmodelarz napisał:

Modele Hasegawy i Fujimii to dosyć stare wypusty. Najnowsza jest Zvezda.

https://www.mojehobby.pl/products/German-Heavy-Tank-Tiger-I.html

Tu masz warsztat Tigera I Otto Cariusa oczywiście w innej skali:

https://modelwork.pl/topic/29525-tiger-i-otto-carius-dragon-135/

Wóz nr "213" z 502 Batalion Czołgów Ciężkich

 

carrius2133_zpslzqnnlid.jpg

Niby stare ale czy nadadzą się do tego modelu, jakie mają wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szkielzu napisał:

Niby stare ale czy nadadzą się do tego modelu, jakie mają wady?

Hasegawa -wersja wczesna - nadaje się - mocno uproszczony

 https://www.mojehobby.pl/products/Tiger-I-172697.html

Fujmi ma najwięcej cześć i ogniwkowe gąsienice - wersja OK -cena już nie

 https://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.-VI-Tiger-I-Early-version.html

Zobacz wypraski i oceń sam. Ja bym szedł w Zvezdę, Dragon jest praktycznie niedostępny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam planów płyt pancerza dodatkowego Rosomaka w wersji "koszernej" wiem, ze były blachy, ale po zapytaniu dowiedziałem się ze już niedostępne i nie planuje się wznowienia "produkcji". Nawet odkupię, nie ma problemu i rozumiem, potrzebuję na 1 komplet, chwilowo nie mam możliwości zwymiarować sobie samemu. Może jest ktoś kto się podzieli na private z gwarancją, że nie będę rozpowszechniał ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, michal0281 napisał:

Czy ktos  z Was ma kredki ak interactive i czy warto je kupic? Wygladaja niby fajnie, ale chetnie zapoznam sie z Wasza opinia.

Mam jedną do chippingu i jedną w kolorze amelinium. Ta do chippingu to jak masz ciemny kolor bazowy to prawie nic nie widać, a ta druga całkiem fajna na metalowe przecierki. Według mnie zachowują się jak kredki akwarelowe - można je zmywać wodą, co daje praktycznie nieograniczoną ilość prób i błędów. Tak samo jak je zamoczysz przed rysowaniem to uzyskasz mocniejszy efekt. A czy warto - majątku na szczęście nie kosztują i można kupić jeden kolor, który jest potrzebny ale też nie jest to jakieś niezbędne narzędzie w warsztacie. Wszystko zależy do czego potrzebujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal0281 napisał:

Czy ktos  z Was ma kredki ak interactive i czy warto je kupic? Wygladaja niby fajnie, ale chetnie zapoznam sie z Wasza opinia.

Ja korzystam. Nawet mi się spodobały bo można dzięki nim na każdym etapie weatheringu dodać urozmaicić jakiś efekt. Tak jak TAW napisał można je na kilka sposobów użyć. Na Youtube są tutoriale co i jak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem. Mam dwa zestawy: do rdzy i chippingu oraz kilka kupionych luzem. Jako początkujący modelarz mogę tylko napisać, że przypadły mi do gustu ze względu na swoją prostotę i wygodę w użyciu. Mega atutem jest też cena i możliwość zakupu na sztuki. Są mi pomocne gdy potrzeba pomalować coś małego i nie trzeba urabiać specjalnie farby. Mi lepiej spisują się z użyciem wody.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja natomiast mam pytanie odnośnie takich produktów od Tamiya:

https://www.mojehobby.pl/products/Diorama-material-sheet-stone-paving-A.html

Najbardziej zależy mi na opinii jaka jest różnica na tle platikowych produktów np. z Miniartu.

Skłaniam się ku prostej podstawce gdzie wystarczy mi właśnie taki kawałek drogi i zastanawiam się czy te od Tamiya są okey? 1/3 ceny takich od Miniartu. Z góry dzięki za opinię jeśli ktoś używał tych z Tamki.

Edytowane przez lukee82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci tak mój pierwszy model kartonowy, jakim był polski trałowiec bazowy kupił mi Ojciec w 1979r . miałem wtedy 9lat ,i od tej pory skleiłem duużo kartonowych samolotów ,okrętów, ,żaglowców i  innych pojazdów pancernych:mrgreen: . Jeżeli chcesz to zrobić w takiej sali w jakiej jest wycinanka to nic prostszego , kupujesz sobie  płyty HIPS , przerysowujesz ,części i kleisz klejem tak jak każdy model z plastiku. Co innego jeżeli skala modelu ma być inna niż ta w której jest zaprojektowana wycinanka, wtedy trzeba ją przeskalować do danej skali , ja robiłem to "na piechotę" wyliczyłem sobie wymiary i za pomocą takiego wieloczynnościowego kombajna ( ksero,drukarka i fax:D) w pracy dopasowywałem sobie rysunki, dodatkowo sprawdzając wymiar np. kołem z  danego pojazdu.Jak już masz to przeskalowane postępujesz jak wyżej, klejenie z plastiku jest o tyle prostsze że nie musisz np. zwijać rurek, kupujesz gotowe profile we wszystkich kształtach jakie sobie wymarzysz np. Evergreen. I to tyle jakbyś miał jeszcze  jakieś  pytania to pisz  postaram się pomóc (jak będę wiedział:D). Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Napiszę Ci tak mój pierwszy model kartonowy, jakim był polski trałowiec bazowy kupił mi Ojciec w 1979r . miałem wtedy 9lat ,i od tej pory skleiłem duużo kartonowych samolotów ,okrętów, ,żaglowców i  innych pojazdów pancernych:mrgreen: . Jeżeli chcesz to zrobić w takiej sali w jakiej jest wycinanka to nic prostszego , kupujesz sobie  płyty HIPS , przerysowujesz ,części i kleisz klejem tak jak każdy model z plastiku. Co innego jeżeli skala modelu ma być inna niż ta w której jest zaprojektowana wycinanka, wtedy trzeba ją przeskalować do danej skali , ja robiłem to "na piechotę" wyliczyłem sobie wymiary i za pomocą takiego wieloczynnościowego kombajna ( ksero,drukarka i fax:D) w pracy dopasowywałem sobie rysunki, dodatkowo sprawdzając wymiar np. kołem z  danego pojazdu.Jak już masz to przeskalowane postępujesz jak wyżej, klejenie z plastiku jest o tyle prostsze że nie musisz np. zwijać rurek, kupujesz gotowe profile we wszystkich kształtach jakie sobie wymarzysz np. Evergreen. I to tyle jakbyś miał jeszcze  jakieś  pytania to pisz  postaram się pomóc (jak będę wiedział:D). Pozdr. A.

Dziękuję za odpowiedź, ale mam jedno pytanie: jakbym robił takie coś w skali małej na przykład 1/72 i potrzebuję kół do podwozia albo do nich czasem opony to skąd mam je wytrzasnąć?

Edytowane przez Szkielzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkielzu - jak to jakiś popularny pojazd to np. koła powinny być dostępne żywiczne, ale to nie są tanie rzeczy i często trzeba sprowadzać z zagranicy. 

Jak masz duże ambicje, samozaparcie i masz jakiś "wzór" to można się zabawić w zrobienie formy i własnoręcznie odlanie potrzebnego elementu w żywicy - chłopaki tu na forum nie takie cuda majstrowali :mrgreen:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M.A.V. napisał:

Szkielzu - jak to jakiś popularny pojazd to powinny być dostępne żywiczne, ale to nie są tanie rzeczy i często trzeba sprowadzać z zagranicy. 

Jak masz duże ambicje, samozaparcie i masz jakiś "wzór" to można się zabawić w zrobienie formy i własnoręcznie odlanie potrzebnego elementu w żywicy - chłopaki tu na forum nie takie cuda majstrowali :mrgreen:

Albo jeżeli jest wystarczająco małe to można też zrobić z tego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Szkielzu napisał:

Albo jeżeli jest wystarczająco małe to można też zrobić z tego plastiku

Przyjacielu czy możesz się określić czego dokładnie  potrzebujesz , lub co chcesz zrobić  wtedy się poszuka ew. dopasuje ,a jak Ty piszesz tak ogródkami to nawet jakby ludzie chcieli to Ci nie pomogą , bo nie wiadomo czego mamy szukać. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Przyjacielu czy możesz się określić czego dokładnie  potrzebujesz , lub co chcesz zrobić  wtedy się poszuka ew. dopasuje ,a jak Ty piszesz tak ogródkami to nawet jakby ludzie chcieli to Ci nie pomogą , bo nie wiadomo czego mamy szukać. Pozdr. A.

Planowałem mam zrobić a7v w skali 1/72, a z powodu Kiepskiej dostępności pomyślałem że zrobienie czegoś takiego jak na zdjęciu które ja na górze wysłałem byłoby lepsze, poszukałem materiałów w moje hobby i znalazłem to

https://www.mojehobby.pl/products/Arkusz-Plastik-Papier-0-1mm-B4.html

Ze względu na model który chciałbym stworzyć przy planowaniu jak to będzie wyglądać napotkałem się z takimi problemami jak brak lufy do kupienia, koła, gąsienice i śrubkiScreenshot_20200606-232209_Chrome.thumb.jpg.eb6635afe2e5bcd71e22e04632605748.jpg

(owe śrubki)

Chociaż takie problemy jak koła czy lufy ( który chyba zrobię z ramek z modeli) to wciąż są takie problemy jak gąsienice oraz śrubki czy inne pierdoły. Jak na to zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szkielzu napisał:

Planowałem mam zrobić a7v w skali 1/72, a z powodu Kiepskiej dostępności....

Tu masz gotowy model A7V 1:72 - w niezłej cenie i dostępny bez czekanie "od ręki" :

https://www.martola.com.pl/pl630/produkty36422/german_a7v_wwi_tank

a to co na zdjęciu pokazałeś to nie śrubki tylko nity :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, M.A.V. napisał:

Tu masz gotowy model A7V 1:72 - w niezłej cenie i dostępny bez czekanie "od ręki" :

https://www.martola.com.pl/pl630/produkty36422/german_a7v_wwi_tank

a to co na zdjęciu pokazałeś to nie śrubki tylko nity :szczerbol:

fakt dostępny, ale pewnie w małych ilościach...

zastanawiałem się nad zrobieniem dioramy z bitwy o Villers-Bretonneux. raczej jest wystarczająco mark iv ale może być problem z A7V...

więc z martoli bym kupił 1 sztukę a resztę bym dorobił.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szkielzu napisał:

fakt dostępny, ale pewnie w małych ilościach...

zastanawiałem się nad zrobieniem dioramy z bitwy o Villers-Bretonneux. raczej jest wystarczająco mark iv ale może być problem z A7V...

więc z martoli bym kupił 1 sztukę a resztę bym dorobił.

Jak mają na stanie tylko 1 szt. to jak będziesz zainteresowany to resztę Ci bez problemu sprowadzą - wiele razy tak w Martoli kupowałem. Tylko wtedy oczywiście trzeba trochę poczekać aż sprowadzą, ale to żaden kłopot. Na pewno będzie dużo szybciej niż dłubanie "plutonu" takich czołgów od podstaw i na pewno dużo taniej niż kompletowanie poszczególnych elementów o których pisałeś wcześniej.

A co do śrubek, nitów i innych tego typu elementów to szukaj na przykład tutaj:

http://www.taurusmodels.pl/

Tylko tak jak mówiłem, to już są większe koszta i musisz dokładnie wiedzieć jaki gabaryt potrzebujesz

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M.A.V. napisał:

Jak mają na stanie tylko 1 szt. to jak będziesz zainteresowany to resztę Ci bez problemu sprowadzą - wiele razy tak w Martoli kupowałem. Tylko wtedy oczywiście trzeba trochę poczekać aż sprowadzą, ale to żaden kłopot. Na pewno będzie dużo szybciej niż dłubanie "plutonu" takich czołgów od podstaw.

 

ale i tak warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnoręcznie zrobić model a7v z płyt plastikowych. A zresztą szybko pójdzie bo szablon w skali 1/72 już mam i teraz tylko  co z gąskami i nitami.

Edytowane przez Szkielzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szkielzu napisał:

własnoręcznie zrobić model a7v z płyt plastikowych...

OK - budować od podstaw zawsze warto. Dla mnie to jest właśnie 100% modelarstwo :super:

Gąski też bez problemu zrobisz sobie sam - jest dostępny model kartonowy A7V więc wystarczy że sobie przeskalujesz potrzebne elementy układu napędowego i zamiast z kartonu wytniesz w płytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, M.A.V. napisał:

OK - budować od podstaw zawsze warto. Dla mnie to jest właśnie 100% modelarstwo :super:

Gąski też bez problemu zrobisz sobie sam - jest dostępny model kartonowy A7V więc wystarczy że sobie przeskalujesz potrzebne elementy układu napędowego i zamiast z kartonu wytniesz 

a nitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.