Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2020 o 21:01, zioło123 napisał:

Czy shermany menga są tak samo dobre jak modele asuki, czy lepiej inwestować w asuke? 

Na dzień dzisiejszy pytanie brzmi - a którą wersję shermana chcesz robić ?

Asuka ma duży wybór wersji a meng - póki co tylko kilka.

Moje odczucie jest takie - meng jest nowszy, lepiej wyposażony (np. ruchome ogniwkowe gąsienice), ale asuka jest (dla mnie) kultowa. Pewne jest, że raczej nie warto kupować żadnego starszego modelu sprzed pojawienia się asuki.

Ceny raczej porównywalne.

Meng jest chiński, Asuka japońska - póki co ja wolę produkty Japończyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego podkładu używasz? Gunze czy może akrylowe AmmoMig, AK Interactive lub Vallejo? Prawdopodobnie przypchana (zaschnięta dysza aerografu) lub niewymieszany z rozcieńczalnikiem podkład.

Tu masz przykład Sufracera 1200 Gunze (MRHobby) jak to dobrze robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robertmodelarz napisał:

Jakiego podkładu używasz? Gunze czy może akrylowe AmmoMig, AK Interactive lub Vallejo? Prawdopodobnie przypchana (zaschnięta dysza aerografu) lub niewymieszany z rozcieńczalnikiem podkład.

Tu masz przykład Sufracera 1200 Gunze (MRHobby) jak to dobrze robić.

 

a jak dodbrze umyć dyszę? (dysza mojego aerografu na dole)20200627_232046.thumb.jpg.ada93c1ec264d2a1aef025714c8725e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dedykowanych przez producentów farb jest też:

https://www.mojehobby.pl/products/Airbrush-cleaner-200ml.html

i biorący dosłownie wszystkie farby:

https://www.mojehobby.pl/products/Mr.-Tool-Cleaner-400ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zmywacz farb akrylowych od Wamodu to usuwa wiekszosc jak nie wszystkie popularne uzywane w modelarstwie (Tamiya, AK extreme metal, AK real colour, Gunze smierdziele, podklad Tamiya, podklad badgera). Wiec jest dosyc uniwersalny ale ja uzywam Mr color Tool cleanera i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może orientuje się gdzie i kiedy były używane poniższe, jednoczęściowe mundury ss?

b90eae4903bde35082ac0e54ef6c3094.jpg

Pewnie nie były wprowadzone do służby tylko na okres bitwy pod Kurskiem, ale nie widziałem ich nigdzie poza tym epizodem :X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jak skleić lufę 2A46M z Voyagera...

Jest w trzech częściach, ale niestety łączenia są luźne i nie zapewniają prostoliniowości lufy - patrz zdjęcie (przepraszam za jego jakość - mój telefon nie "ostrzy się" na miedzi przy sztucznym świetle - ale mam nadzieję, że z grubsza widać o co chodzi):

IMG_20200702_204813.jpg.1c64d541635aeee6b8bb4816d718ca10.jpg

jak to skleić, żeby było proste ?

Cyjanoakryl "łapie" zbyt szybko żeby to korygować w rękach i boję się że skleję krzywo.

Wpadłem na pomysł wykonania "kopyta" na którym trzy element lufy leżałyby równo i można skleić unieruchomioną w "kopycie" lufę - ale może jest jakiś prostszy sposób ?

Dodam, że trzyczęściowa lufa abera ma tak ciasne łączenia, ze lufa wychodzi prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Nie ma " zadajemy pytania" w dioramach wiec piszę tu. Jak myślicie, ile  muszę kupić takiej trawki i żwirku w podobnych woreczkach, aby pokryć podkładkę o wym 30x20 cm, Chodzi o drogę dla pojazdu  1:35 na środku i trawka po bokach?

 

https://allegro.pl/oferta/trawka-elektrostatyczna-2-5mm-lesna-z-posypka-9241625419

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mala ta trawka bedzie jak na skale 1/35 ( 2.5mm), raczej bedzie przypominac trawnik zaraz po obcieciu trawy, z pewnoscia ta trawka znajdzie zastosowanie, ale kup tez cos co bedzie przypomonac troche wieksza trawe, nie bedzie monotonnie. Z 2 roznymi paczkami wystarczy Tobie posypki i jeszcze duzo zostanie na nastepne projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.