Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.05.2020 o 11:01, Szkielzu napisał:

A wie ktoś Jaka jest wersja Panzer 4 która nie potrzebuje ale może mieć owy zasobnik wieżowy ?

Np. Panzer IV D

bez zasobnika i zasobnikiem wersja D Trop

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

wrzuc w wyszukiwarke - zdobyczne T-34/76 ,wyswietla ci sie rozne wersje zdobycznych T-34 , Dragon wyposcil model zdobycznego T-34

Fakt wypuścił, ale jest teraz słabo dostępny więc trochę improwizuje. I właśnie Dragon miał dodatkowe płyty pancerne boczne, czy do t-34 76 można po prostu sobie dokupić fototrawione z pantery Czy trzeba sobie dorobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, KKrauz napisał:

 

Jak mocowane było koło zapasowe to za reflektorem. Czy jest to kolejne czyli 3 zapasowe. co to za skrzynia z tyłu kadłuba i jak mocowana?

pozd KKrauz

 

Witaj, 

Na razie odpowiedz na cz.I czyli mocowanie koła. To zapasowe koło było nad planowe i wyglądało to tak. Z jednej strony opierało się o ramię do której była zamocowana szyna osłon a z drugiej strony o zapasowe koło.

qOzABMQ.jpg

 

Edytowane przez bigmodel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna pomoc , czy z modelu Asuki  Britsh Sherman 5C Firefly 35-009 https://www.mojehobby.pl/products/British-Sherman-5C-FIREFLY.html?start_d=8#section_additions#gallery_start da się zbudwać model pjazdu ze zdjęcia ? I jake użyć gąsienice do dopancerzenia pojazdu jak zarazem do układu jezdnego . Wiem że bronko ma coś w swojej ofercie ale jestem całekim zielnony w tym temacie .

a138042-3a04a4a.jpg.8ca178c6ceb145a8858bf80c36ba971e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Szkielzu wrzuc sobie w wyszukiwarke ponizsze slowa i wyskoczy wiele zdjec zdobycznych trzy czworek zarowno jako model i na zdjeciach -

t-34/76 das reich

Niestety z tego co widzę żadnej z tych dwóch płyt pancernych które są dostępne nie pasują do końca. Screenshot_20200517-091107_Chrome.thumb.jpg.aab94b5e1e3a398391c9f790ac41354a.jpgAle które z nich najbardziej przypomina oryginalne?Screenshot_20200516-121331_Chrome.thumb.jpg.4c20f206f17f063abce7c26d1faf6933.jpgScreenshot_20200516-121300_Chrome.thumb.jpg.625d11a86ff8779644bec49406b26383.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-34 i pochodnych w 1:72 od UM trochę skleiłem więc mogę się wypowiedzieć na temat całej serii. Super gąsienice z ogniwek i prostych odcinków, chyba najlepsze gąsienice do T-34 w tej skali. Spasowanie elementów bardzo dobre. Spory wybór wariantów czołgu, więc da się dobrać bazę pod konkretny wóz a potem tylko dorabiać, wymieniać koła, błotniki itp. Gumowe bandaże na kołach - dość trudne w obróbce (ja odcinam kanały wlewowe po założeniu na koło, inaczej łatwo uszkodzić) ale nie ma konieczności malowania. Blaszka na gril wymaga wygięcia w łuk, warto ją przygotować przed przyklejeniem górnej części kadłuba (na niej się najlepiej wygina żeby idealnie przylegała). Gumowe liny holownicze do wymiany - Eureka robi dużo lepsze. Do rozważenia metalowa lufa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michal_G napisał:

T-34 i pochodnych w 1:72 od UM trochę skleiłem więc mogę się wypowiedzieć na temat całej serii. Super gąsienice z ogniwek i prostych odcinków, chyba najlepsze gąsienice do T-34 w tej skali. Spasowanie elementów bardzo dobre. Spory wybór wariantów czołgu, więc da się dobrać bazę pod konkretny wóz a potem tylko dorabiać, wymieniać koła, błotniki itp. Gumowe bandaże na kołach - dość trudne w obróbce (ja odcinam kanały wlewowe po założeniu na koło, inaczej łatwo uszkodzić) ale nie ma konieczności malowania. Blaszka na gril wymaga wygięcia w łuk, warto ją przygotować przed przyklejeniem górnej części kadłuba (na niej się najlepiej wygina żeby idealnie przylegała). Gumowe liny holownicze do wymiany - Eureka robi dużo lepsze. Do rozważenia metalowa lufa.

Dziękuję bardzo, To się bardzo przyda bo planowałem zakup. Się upewnić jakiej jakości jest model czyli właśnie czy elementy pasują, wszystko się zgadza bo moim pierwszym i jak na razie jedynym modelem od UM był M4 Sherman którego jakość była beznadziejna i w dodatku nie miał instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zbudowac model Zvezda 3659 German Tank Destroyer Elefant. Model jest świetny, mam doświadczenie z budowy Ferdynanda Zvezdy.

Ale jest jedna uwaga dotycząca zimmeritu. Jakoś nie wierzę w zestawowe kalkomanie. A mam pytanie do osób, które już budowały ten model i może mają doświadczenia z dopasowaniem któregoś z zestawu zimmeritu produkowanego przez nasz Atak do modeli Dragon lub Tamiya?

Pozdrawiam

Tomek 

Edytowane przez Tomek1124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 09:20, KAMIL90 napisał:

Panowie potrzebna pomoc , czy z modelu Asuki  Britsh Sherman 5C Firefly 35-009 https://www.mojehobby.pl/products/British-Sherman-5C-FIREFLY.html?start_d=8#section_additions#gallery_start da się zbudwać model pjazdu ze zdjęcia ? I jake użyć gąsienice do dopancerzenia pojazdu jak zarazem do układu jezdnego . Wiem że bronko ma coś w swojej ofercie ale jestem całekim zielnony w tym temacie .

a138042-3a04a4a.jpg.8ca178c6ceb145a8858bf80c36ba971e.jpg

Pojazd na zdjęciu to Firefly Vc - da się więc zrobić ze wskazanego przez Ciebie modelu Tasca / Asuka.

Problemem są gąsienice - na kołach nałożone są taśmy T-54E1, ale z duckbill'ami.

Na dopancerzeniu widać głownie te same gąsienice T-54E1, a przynajmniej ja nie widzę innych.

 

Powinieneś więc kupić ze dwa pudełka gąsienic -> ( https://www.mojehobby.pl/products/Sherman-T54E1-Workable-Track-Link-Set.html ) i jedno pudełko duckbill'i -> ( https://www.mojehobby.pl/products/DUCKBILLS-For-US-M4-Sherman-Tank-T48-T51-T54E1-Track-Link.html ) gdyż w modelu tasca sągumowe taśmy o worze T62, do których raczej nie da się dokleić duckbill'i :)

 

Gdybyś szukał innych rozwiązań - np jakichś gotowych taśm z duckbillami (np dragona DS), to pamiętaj, że Firefly Vc zbudowany na dłuższym kadłubie wersji M4A4 a więc miał dłuższe gąsienice o jakieś 4 ogniwa i takie z "krótkich" shermanów nie będą dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice Bronco są całkiem fajne. Użyłem ich (aczkolwiek nieco innej wersji) w tym modelu.

+ Wykonane OK, dość łatwo się składają - tylko trzeba sobie przygotować odpowiednie "prawidło" i oszczędnie działać klejem

- Wycięcie i przygotowanie (podszlifowanie) wszystkich części to parę dni roboty i ból paców - to jest jakieś 400 części na jedną gąsienice :) Trzeba tez uważać z łącznikami - są delikatne.

- pojedyncze ogniwa są o ułamek mm za krótkie więc na jedną gąsienicę wchodzi o kilka (3 albo 4?) ogniw więcej niż było w rzeczywistości. Wizualnie tego nie widać, ale jakiś purysta może kręcić nosem. W pudełku jest zapas ogniw - mi chyba zostało kilkanaście.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, martinello napisał:

Pojazd na zdjęciu to Firefly Vc - da się więc zrobić ze wskazanego przez Ciebie modelu Tasca / Asuka.

Problemem są gąsienice - na kołach nałożone są taśmy T-54E1, ale z duckbill'ami.

Na dopancerzeniu widać głownie te same gąsienice T-54E1, a przynajmniej ja nie widzę innych.

 

Powinieneś więc kupić ze dwa pudełka gąsienic -> ( https://www.mojehobby.pl/products/Sherman-T54E1-Workable-Track-Link-Set.html ) i jedno pudełko duckbill'i -> ( https://www.mojehobby.pl/products/DUCKBILLS-For-US-M4-Sherman-Tank-T48-T51-T54E1-Track-Link.html ) gdyż w modelu tasca sągumowe taśmy o worze T62, do których raczej nie da się dokleić duckbill'i :)

 

Gdybyś szukał innych rozwiązań - np jakichś gotowych taśm z duckbillami (np dragona DS), to pamiętaj, że Firefly Vc zbudowany na dłuższym kadłubie wersji M4A4 a więc miał dłuższe gąsienice o jakieś 4 ogniwa i takie z "krótkich" shermanów nie będą dobre...

Dziękuję za odpowiedź , tylko ciężko dostać zestaw od Bronco AB3546 Sherman T54E1 Workable Track Link Set . Mam jeszcze na oku zestaw od MasterClub MTL-35305 Pads T54E1 type for M4 Sherman 1:35 https://plastmodel.pl/p/161/37687/masterclub-mtl-35305-pads-t54e1-type-for-m4-sherman-1-35-gasiennice-plastikowe-i-gumowe-dodatki-do-modeli.html  , tylk nie wiem czy by pasowały do niego duckbille od Bronco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moze glupie pytanie bo dla wielu oczywista jest odpowiedz ale fajnie jak  ktos mi wyjasni. 
W wielu modelach na wypraskach sa elementy ktorych nie uwzgledniono w instrukcji, co najwyzej jest info o elementach niewykorzystanych. Jak mniemam chodzi o mozliwosc uzycia np „rozbudowanej wersji” ale idac tym tropem niepotrzebna bylaby instrukcja w ogole. Jesli juz sa to wydaje mi sie ze tez powinno byc pokazane ze mozna inaczej zlozyc model. Sa tez czesci ktorr nie pasują w ogóle do danej wersji kadłuba czołgu. Po co wiec sa takie elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 00:49, Dejvix napisał:

Witam

moze glupie pytanie bo dla wielu oczywista jest odpowiedz ale fajnie jak  ktos mi wyjasni. 
W wielu modelach na wypraskach sa elementy ktorych nie uwzgledniono w instrukcji, co najwyzej jest info o elementach niewykorzystanych. Jak mniemam chodzi o mozliwosc uzycia np „rozbudowanej wersji” ale idac tym tropem niepotrzebna bylaby instrukcja w ogole. Jesli juz sa to wydaje mi sie ze tez powinno byc pokazane ze mozna inaczej zlozyc model. Sa tez czesci ktorr nie pasują w ogóle do danej wersji kadłuba czołgu. Po co wiec sa takie elementy

Zaprojektowanie i wykonanie form do wtrysku jest bardzo kosztowne. Producentowi modelu, który optymalizuje koszty i prowadzi określoną strategię biznesową bardziej opłaca się dać całą ramkę do modelu z częściami, które są przeznaczone do innych wersji, niż projektować nową. Poza tym, w części modeli np. firmy Dragon niektóre ramki są tzw. bazowe czyli występujące we wszystkich modelach np. czołgu Panther. Pozostałe cześć są tak rozmieszczone, żeby było jak najmniej "strat"" tak np robi Tamiya  - tam rzadko występują nadstanowe części. To co zostaje czasem przydaje się do budowy innych wersji modelu niż przewidział producent zestawu.  Można je w większości wykorzystać także przy budowie modeli innych firm w tej samej skali. Tu przykład takiej instrukcji z częściami na zaznaczonymi na niebiesko. Fota ze strony mojehobby.pl.

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że najlepiej kupić coś od dragona aby zrobić model czołgu na przykład Otto carius, ale czy równie dobry efekt będzie jak się kupi model na przykład od Fujimi albo hasegawa. Czy ktoś miał styczność z tygrysami w skali w skali 1/72 owych firm?

Edytowane przez Szkielzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.