Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, ssszzzymon napisał:

Jak zrobic przestrzeliny z broni malokalibrowej w zywiczym modelu? Poprostu nawiercic czy jest jakis inny patent?

night shift zrobił o tym  film, może znajdziesz w nim coś ciekawegoScreenshot_20200607-114253_YouTube.thumb.jpg.81364afb049bfef7e5cb9e7e2f39347e.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło pytanie o nity, polecam takie cięte laserem na nie rozwarstwiającym się czarnym kartonie, a więc i  nakrętki i nity w śmiesznej cenie kilku złotych za kartonik z 250 szt. namiar: MODELIK biuro@modelik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chorąży napisał:

Padło pytanie o nity, polecam takie cięte laserem na nie rozwarstwiającym się czarnym kartonie, a więc i  nakrętki i nity w śmiesznej cenie kilku złotych za kartonik z 250 szt. namiar: MODELIK biuro@modelik.pl

Chyba znalazłem inny i z tego co widzę równie dobry sposóbScreenshot_20200608-102004_YouTube.thumb.jpg.80b6a4c6f6ceeb169d3fd51e92d04d1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę to ostatnie kilka dni na 0,25 mm fips-ie robiąc boczny pancerz Rosomaka. . Jeżeli myślisz o wygniataniu to nie jest to idealne, ponieważ odkształca "poziom" w okolicy nitu, albo dziurawi. Rozwiązaniem może być sposób stosowany w lotnictwie 1/72 a więc "kółko zębate od zegarka", a najlepiej przyklejać wczesniej wytłoczone, ale przy o,25 mm to naprawdę jest precyzyjne zajecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz związana z Scratch Building, Jaki plastik najlepiej do tego kupić? Czy kombinacje grubego z cienkim to dobry pomysł? Oraz Jaki najlepiej się wygina tak aby powstała Wieża tego typu 20200612_075942.thumb.jpg.344b81253bc3612043d61ef2ca03ff03.jpg

alboPhoto-01.JPG.7258aeb6573791e6d782d572ab008dc1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił hips 0,25 i dodatkowo 0,5 na szkielet. Wykorzystywanie palstiku z opakowań dla początkujących ( bez obrazy) może zrazić, zniechęcić.  Nity (śruby czy nakrętki)  także bym kupił gotowe, w sumie to koszt 5 zł za kartonik z 250 szt. , szkoda się bawić albo kupować specjalne urządzenie bo to ponad 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chorąży napisał:

Ja bym kupił hips 0,25 i dodatkowo 0,5 na szkielet. Wykorzystywanie palstiku z opakowań dla początkujących ( bez obrazy) może zrazić, zniechęcić.  Nity (śruby czy nakrętki)  także bym kupił gotowe, w sumie to koszt 5 zł za kartonik z 250 szt. , szkoda się bawić albo kupować specjalne urządzenie bo to ponad 300 zł.

Od razu zrezygnowałem z owego urządzenia po zobaczeniu sceny, Ale tak czy siak Dziękuję bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chorąży napisał:

Powodzenia, acha, ja kartoniki pokrywam sufrace, a dopiero później wycinam i kleje zwykłym klejem do modeli..

ja pobrałem te modele ponieważ na podstawie nich i łatwiej będzie mi zrobić model plastikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat robię modele ze scratchu. Jeszcze nie zbrukałem się zakupem hipsu? Aktualnie wszystkie opakowania powinny być oznakowane rodzajem plastiku. Używam PS lub 06 z opakowań po śmietanie, serkach itp. Można i tak ? Wycinanki to dobry pomysł i sam wg nich robię modele. Po wydruku trzeba sprawdzić skalę i poprawność modelu?. Można przykleić wydruk taśmą dwustronną do plastiku i wycinać. Nity robię z kulek BGA różnych średnic (najczęściej 0,25-0,3). Polecam stronkę landships II lub exclusive-models.org

IMG_20200503_154140.jpg

IMG_20200501_221401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FLECZER napisał:

Od lat robię modele ze scratchu. Jeszcze nie zbrukałem się zakupem hipsu? Aktualnie wszystkie opakowania powinny być oznakowane rodzajem plastiku. Używam PS lub 06 z opakowań po śmietanie, serkach itp. Można i tak ? Wycinanki to dobry pomysł i sam wg nich robię modele. Po wydruku trzeba sprawdzić skalę i poprawność modelu?. Można przykleić wydruk taśmą dwustronną do plastiku i wycinać. Nity robię z kulek BGA różnych średnic (najczęściej 0,25-0,3). Polecam stronkę landships II lub exclusive-models.org

IMG_20200503_154140.jpg

IMG_20200501_221401.jpg

a w takich sytuacjach gdzie grubość elementu jest za duża

 przykład scratch20200612_092011.jpg.1f5bdfbcf02eb1c9dd1b3fa1372d8f76.jpg

przykład prawdziwy

20200612_092114.thumb.jpg.61220d29952cca41995c361fcc683987.jpg

oraz jak zrobiłeś opony i cylindryczną wieżę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze narzędzie to suwmiarka. Bierzesz w rękę i szukasz po domu materiałów na model ? Elementy cylindryczne to często oklejone tuleje odpowiedniej średnicy. Odnośnie styku płyt. Z wycinanki wycinasz części i sklejasz ich plastikowe kopie z uwzględnieniem grubości użytego materiału.

IMG_20200421_135115.jpg

IMG_20200421_152026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem zainteresowaniem opisem praktyka.

Opakowania po śmietankach lub serkach mają "śliski plastik" i strzępią się przy cieciu (są elastyczne) jak to obchodzisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chorąży napisał:

Sam jestem zainteresowaniem opisem praktyka.

Opakowania po śmietankach lub serkach mają "śliski plastik" i strzępią się przy cieciu (są elastyczne) jak to obchodzisz ??

Używam polistyrenu czyli tego samego materiału co modele producentów ? Mozna szlifować, szpachlować czy kleić klejem np tamya extra thin ? Oznakowanie PS lub inne oznaczenie 06. Polipropylen czyli PP się nie nadaje. Sprawdzaj na denkach. Jeżeli używam innego plastiku to tylko jako szkielet i kleję to CA Wyjątkowo używam PP do modeli gdzie ma być zimmerit (fotka)bo wtedy nie ma potrzeby obróbki na gładko a wszystko i tak się ukrywa pod pastą

IMG_20191030_101755_HDR.jpg

IMG_20181026_163456_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś obeznany w temacie Panther może mi przybliżyć różnice między ausf. A produkowanymi przez MAN i Daimler Benz?

Prawdopodobnie było to poruszane tutaj wiele razy, ale nie mogę teraz nic na ten temat teraz znaleźć ._.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szkielzu napisał:

A jak na przykład zrobiłeś koła do tego Scratch buldingu?

Nie podam ci uniwersalnej recepty na koła. Każdy rodzaj kół które robię robie inaczej w zależności od tego co mam pod ręką (nie żartuję z tym bieganiem po domu z suwmiarką) oraz tego jak te koła mają wyglądać. Cyrklem możesz wycinać kółka, wykorzystać rurki od nitek, możesz ulepić z milliputa czy greenstuff'u. Jak ci napiszę że w kołach do Fiata Terni Tripoli użyłem rurek plastikowych po włóczce to nic ci to nie pomoże bo nie pójdziesz do modelarskiego i nie kupisz takich. Do innego modelu potrzebna jest inna średnica i trzeba poszukać innego sposobu. Szukaj. Musisz znaleźć swój sposób.

IMG_20190819_144038.jpg

IMG_20190820_234852_HDR.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat przymierzam się do austin putiłowa z czasów rewolucji. Po raz kolejny padłem na kołach w zasadzie takich jak te przy wozie drabinisatym, Cieszę się tym tematem, wprawdzie ja wolę Fips a Kolega "to co pod ręką".Drażni mien zwłaszcza jak mi się element zwijał, dlategou mnie płytka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2020 o 10:14, FLECZER napisał:

Używam polistyrenu czyli tego samego materiału co modele producentów ? Mozna szlifować, szpachlować czy kleić klejem np tamya extra thin ? Oznakowanie PS lub inne oznaczenie 06. Polipropylen czyli PP się nie nadaje. Sprawdzaj na denkach. Jeżeli używam innego plastiku to tylko jako szkielet i kleję to CA Wyjątkowo używam PP do modeli gdzie ma być zimmerit (fotka)bo wtedy nie ma potrzeby obróbki na gładko a wszystko i tak się ukrywa pod pastą

IMG_20191030_101755_HDR.jpg

IMG_20181026_163456_HDR.jpg

A w jaki sposób zrobiłeś jarzma to tego jagdpanzera, i czy znasz jakieś fajne sposoby na rzeczy tego typuCleaning-Tiger-131-wheels.jpg.311ee010ec59fd46d75b4ffb9c99fbd0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok teraz mam problem ze stroną, za każdym razem jak próbuję wstawić więcej niż jedno zdjęcie do "warsztatu" to wyskakuje mi okienko że zdjęcie nie może mieć więcej niż 4,88 MB mimo że ma poniżej 3 megabajty. Jak na to zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szkielzu napisał:

ok teraz mam problem ze stroną, za każdym razem jak próbuję wstawić więcej niż jedno zdjęcie do "warsztatu" to wyskakuje mi okienko że zdjęcie nie może mieć więcej niż 4,88 MB mimo że ma poniżej 3 megabajty. Jak na to zaradzić?

Zmniejsz sobie zdjęcia do powiedzmy 200-300 kb to wstawisz kilka naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.