Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Thalgonis napisał:

Ale jeżeli obydwa zdjęcia mają razem powyżej normy no to Ci nie wsadzi :banan:  
wszystkie jakie chcesz wsadzić razem mają mieć poniżej tych 4,88... Tyle mojego, mam nadzieję że pomogłem :mrgreen:

wyajaśniłeś proble ale go nie moge rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram informację do rozpoczęcia budowy M48 i mam pytanie do znawców tematu o dodatkowe mocowanie dla browninga na wieży. Często załogi czołgów wyciągały KM na kopułę dowódcy a ja bym chciał zamontować go tak jak pokazane na tych zdjęciach. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądało takie mocowanie KMu do wieży i w którym miejscu powinno być.

37703197804_0e9ec212b4.jpg.9b92645f7aabbaad7353efa5a6549aba.jpg

16b2444729118583accd6f0d854ad935.jpg.08b158ee2a77a1b32a7edf3f450a5c62.jpg

Zdjęcia zamieszczone w celu dyskusji.

 

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądało takie mocowanie KMu do wieży i w którym miejscu powinno być.

Ciężko będzie ze zdjęciami - jednorazowa, improwizowana robota. Najlepiej sam coś wymyśl  co wygląda mniej więcej jak na fotce i będzie dobrze.

4 minuty temu, bulik58 napisał:

wszystkie zdjecia zamieszczone tylko do dyskusji , moze cos sie przyda

2115630373_aa_m481.jpg.7568828dedb8a9963f29fe41673f52cd.jpg

aa_m48.2.jpg.7e16057219bb7029b963c660be1e49bc.jpg

A to akurat zupełnie standardowa kopółka dowódcy z M48(A-nic) - https://www.scalemates.com/kits/slingshotmodels-ssm35004-m48-patton-early-type-commanders-cupola--235070 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, martinello napisał:

Ciężko będzie ze zdjęciami - jednorazowa, improwizowana robota. Najlepiej sam coś wymyśl  co wygląda mniej więcej jak na fotce i będzie dobrze.

Właśnie dlatego, że to prowizorka to można by spodziewać się jakiegoś nietypowego rozwiązania. Z drugiej strony nikt by sobie życia nie komplikował. W modelu Dragona w wersji M48A5 po prostu wstawili drąga z KMem i pewnie też tak zrobię.

km.png.5f6bc17d2a079506b7b3aba14b5e36f6.png

Zdjęcie zamieszczone tylko w celach dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TAW napisał:

W modelu Dragona w wersji M48A5 po prostu wstawili drąga z KMem i pewnie też tak zrobię.

Nie idź na łatwiznę :) Spróbuj zrobić improwizowany trójnóg M3 przyspawany do stropu wieży - zdjęcie poniżej z Armoramy (tutaj przyspawany do kopułki dowódcy)

cs_069%2B.50%2BCal%2Bon%2BM48.jpg

Bulik58 - to wszystko to zdjęcia M48A5 lub Magachów, gdzie dodatkowy k-em ładowniczego był standardem, a nie polową improwizacją.

 

A tak na serio - są tu specjaliści od Wietnamu, może pomogą :)

 

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, martinello napisał:

Nie idź na łatwiznę :) Spróbuj zrobić improwizowany trójnóg M3 przyspawany do stropu wieży

 

14 minut temu, bulik58 napisał:

informacje nazbierane , wiec drag z km odpada  

Panowie, jesteście wspaniali ?. Jak to mówił Jurek Killer: Pomyślimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, martinello napisał:

Nie idź na łatwiznę :) Spróbuj zrobić improwizowany trójnóg M3 przyspawany do stropu wieży - zdjęcie poniżej z Armoramy (tutaj przyspawany do kopułki dowódcy)

cs_069%2B.50%2BCal%2Bon%2BM48.jpg

Bulik58 - to wszystko to zdjęcia M48A5 lub Magachów, gdzie dodatkowy k-em ładowniczego był standardem, a nie polową improwizacją.

 

A tak na serio - są tu specjaliści od Wietnamu, może pomogą :)

 

To raczej standardowy trójnóg do Browninga ze skróconymi nogami.

repliki-dwc3b3ch-zagazowanych-browningc3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/gallery/kSxoLYM Witam, zwracam się z prośbą o pomoc bo nie wiem na ile zgodny merytorycznie jest ten model, jakie posiada błędy i co niedoświadczony modelarz może w nim łatwo poprawić, z góry dzięki za pomoc. Jeśli to ważne to rozważam budowę in the mood Poola lub nasza Latającą krowę z 1dp

Edytowane przez zioło123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło 123 - odradzam Dragona; kilka rzeczy, w tym górę kadłuba ma skopaną.

Godny polecenia jest model asuka -> https://www.scalemates.com/pl/kits/asuka-model-35-047-m4a1-76mm-sherman--1215984

Ja mojego polskiego M4A1 76 czyli shermana IIA robię z tego modelu miksując go ze starą italeri - po prostu jak zaczynałem, to jeszcze nie było modelu asuka. Teraz bym się nie miał wątpliwości co kupić :)

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kalki bo kupiłem ten model jako trening przed asuka bo mam ich kilka na półce, ale chce się najpierw na czymś podszkolić w malowaniu i przeróbkach, a że kosztował 140zl to go wziąłem bo Shermanow nigdy za wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Szkielzu napisał:

Ma ktoś dla mnie jakieś porady jak robić jarzma dział w scratchBuildingu?20200624_131900.thumb.jpg.5b7df93123afb3c03b370a78c4beb93f.jpg

Dodam do tego trochę kontekstu: właśnie się zastanawiam jak Zaprojektować i wybudować kW 6 Behemoth, do tego modelu bym kupił 2 kW 1 e, Katiusza oraz... no właśnie. Zastanawiam się co zrobić z wieżą kw-2, kupić dwa modele i jakoś wieżyczki ze sobą złączyć, kupić 1 i dorobić drugie działo i jarzmo z Saszetki plastikowej. Pierwsza opcja nie wydaje się głupia ale co zrobić z kadłubem? Do Behemota trzeba maximum 3 kadłuby kW. Teraz nie wiem co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szkielzu napisał:

Ma ktoś dla mnie jakieś porady jak robić jarzma dział w scratchBuildingu?

Niech kolega weźmie suwmiarkę, pilniki odpowiedni kawałek plastiku i działa. Można ewentualnie odlać z żywicy elementy potrzebne w większej ilości ale przy cenie modeli np PST jest to nieopłacalne. KW to mój ulubiony czołg więc będę kibicował. Podsyłam kilka fotek z moich dawnych skreczy (w tym KW-2) jako dowód że można. A teraz kolego kończ z teoretyzowaniem i działaj.

FB_IMG_1593002135901.jpg

FB_IMG_1593002159374.jpg

FB_IMG_1593002168926.jpg

FB_IMG_1593002180965.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FLECZER napisał:

Niech kolega weźmie suwmiarkę, pilniki odpowiedni kawałek plastiku i działa. Można ewentualnie odlać z żywicy elementy potrzebne w większej ilości ale przy cenie modeli np PST jest to nieopłacalne. KW to mój ulubiony czołg więc będę kibicował. Podsyłam kilka fotek z moich dawnych skreczy (w tym KW-2) jako dowód że można. A teraz kolego kończ z teoretyzowaniem i działaj.

FB_IMG_1593002135901.jpg

FB_IMG_1593002159374.jpg

FB_IMG_1593002168926.jpg

FB_IMG_1593002180965.jpg

Wpadłem na pomysł aby kupić do wieży kw-6 faktycznie 2 kW 2 dreadnought a do kadłuba dorobić konwersje kw7 (oczywiście nie kupować jakieś drogie z żywicy tylko samemu sobie dorobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szkielzu napisał:

Ma ktoś dla mnie jakieś porady jak robić jarzma dział w scratchBuildingu?20200624_131900.thumb.jpg.5b7df93123afb3c03b370a78c4beb93f.jpg

To są bardzo proste kształty i wystarczy tylko tak jak Fleczer pisze wziąć suwmiarkę ( mnie zazwyczaj najczęściej tylko linijka wystarcza ?) pomierzyć, dociąć elementy z odpowiednich kawałków Hipsa, skleić, wyszlifować, wyprofilować i wuala.

...tylko trza jeszcze mieć do tego chęci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szkielzu napisał:

Faktycznie łatwiej by było ale skoro z kadłuba mogę zrobić kw7 to się bardziej opyla kupić dwie kw-2

A propos konwersji, Znacie może jakieś fajne pojazdy na podwoziu kv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2020 o 21:01, zioło123 napisał:

Czy shermany menga są tak samo dobre jak modele asuki, czy lepiej inwestować w asuke? 

Tasca/Asuka bije na głowę wszystkie dotychczasowe wypusty Italeri, Academy, Dragon. Merytorycznie i tej firmie zdarzają się błędy i niedociągnięcia w poszczególnych wersjach (w większości łatwe do skorygowania). Jeżeli chodzi o sklejalność- porównywalne są z nowymi wypustami Tamiya. Menga sklejałem tylko Renaulta FT-17 i Char2C.   Pasowalność i detal bez uwag- zero szpachli. Plastik przyjemny w obróbce. Zawsze w zestawie jest jakaś blaszka- czasem nawet nie mała, ale bez przesady. Moim zdaniem model Menga ma więcej części. Tylko cena trochę duża.......Masz filmik zobacz sam i porównaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.