Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Modelarstwo to sztuka kombinowania więc można wszystko. Tam gdzie nie będzie pasował zrobisz odpryski ZIMMERITU albo delikatnie naniesiesz jego fakturę szpachlą bądź jakąś masą modelarską zawsze będzie Ci prościej niż jak miałbyś to robić na całym modelu i będziesz miał wzór;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam zbudować model czołgu Panzerbeobachtungswagen IV (Pz.Beob.Wg.IV.Ausf J).W internecie znalazłem kilka zdjęci tego pojazdu a z tego co zdążyłem się dowiedzieć to ten czołg jest niejako hybrydą Pz IV Ausf H i J ktora znodernizowano do celow zwiadowczych - wraz zamontowano wieżyczką dowódcy ze Stuga, dodatkowe anteny i innymi mniejszymi modyfikacjami. Poszukuję zdjęci tego pojazdu oraz wszelkich informacji o tym czołgu . Mam pytanie jaki model Pz IV dragona wybrać do budowy tego czołgu , http://exito.sklep.pl/pl/p/DRAGON-6556- ... ction/4552 lub http://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpf ... t-Kit.html , a zarazem czy jest możliwa taka konfiguracja pojazdu Pz IV Ausf H z zimeritem , osłonami siatkowymi Thoma oraz gąsienice typu ostketten takimihttp://plastmodel.pl/p/112/5990/friulmodel-1-35-atl-83-panzer-iii-iv-ostketten-gasiennice-metalowe-friulmodel-dodatki-do-modeli.html oraz wieżyczka dowódcy ze stuga. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli bede sie przymierzał do pracy z tym modelem ( http://www.mojehobby.pl/products/Kingtiger-Late-Production-w-New-Pattern-Track-Ardennes-19443.html ) Jednak zastanowiła mnie pewna rzecz w istrukcji odnośnie barw tego modelu. Instrukcja podaje barwy: middle stone, khaki green i wood brown, co dało mi do myslenia, czy oby napewno jest to właściwy dobór ? Prosze o wasza opinie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@hypnos82 Te kolory to standard niemiecki - dunkelgelb (może mieć wiele odcieni w tym middlestone), schokolade braun i zieleń. Możesz jechać je w RALu albo dobrać zbliżone, i tak filtry, washe itd, zmienią odcień więc bez stresu. Obejrzyj prace innych w necie od razu się rozjaśni.

 

@Tomasz Dudek - malowanie zależy od tego gdzie i kiedy pojazd był używany. Z fabryki tygrysy wyjeżdżały dunkelgelb bądź ewentualnie wcześniejsze panzer grau. Żołnierze/Dowódźtwo decydowali o kamuflażu odpowiednim do terenu i pory roku.

 

Pytanie do znawców Panzerwaffe: Wie ktoś jaką długość miała lina do zmiany gąsienic na Panterze, względnie innych niemieckich czołgach? Nie chodzi mi o liny holownicze bo tu mam jasność, a o tę cienką linkę którą fryce nawijali na blok do podnośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisownia - ponoć 15 metrów, ale nie jestem pewien. Kiedyś jak byłem w Niemczech w Munster to tata się pytał szczegóły dotyczące Panter i facet powiedział, że 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, strasznie długie się to wydaje, w 1/35 wychodzi 42 centymetry! Porównałem w międzyczasie ze starą plastikową linką od Kingtigera Dragona i wyszło dokładnie tyle ile podałeś! Nie wiem jak oni to mieścili na tym bloku ok podnośnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej robię tygrysa I mid z academy i szukam malowania , pojazd ma byc bez zimmeritu i z filtrami z tył , według academy ma to być wczesna wersja , ale nie moge specjalnie malowania znaleźć , pomóżcie

 

z tego co mi wiadomo to wszystkieTygryski Mid miały zimmerit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie do znawców Panzerwaffe, jaki kolor powinny mieć podstawy anten niemieckich? Instrukcja mówi o czarnym ale wiele modeli ma podstawy w kolorze kadłuba...

 

Pytanie nr 2. Ile metrów ma lina do gąsienic na panterze, nie chodzi o liny holownicze. Ktoś wcześniej podał mi dobry wymiar ale on się odnosi do Trgrysów - w Panterze jest mniej ale nigdzie nie mogę znaleźć info. Dragon wspomina o 10cm w skali ale to za mało moim zdaniem, na zdjęciach widać że zwojów na bloku do podnośnika jest 5-6 a 10cm starczy na 2 zwoje. Mogę strzelać ale liczę, na kogoś kompetentnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś ma informacje nt. gaśnic niemieckich "Tetra" chodzi mi dokładnie o różnice w kolorze samych gaśnic (tzn. kiedy były szare a kiedy żółte i jak się to ma do lat wojny) oraz o plakietki na gaśnicach - kupiłem zestaw Alliance Model LW35067 i nie wiem które plakietki są na nowsze a które na starsze gaśnice. W necie jest trochę zdjęć ale nie znalazłem jak dotąd czegoś więcej niż tylko fotki.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zrobić zimmerit. Skąd można wydobyć odpowiednią zębatkę do tego celu, gdzie szukać? w jakiejś starej drukace ? Druga sprawa to z czego najwygodniej robić? mam na stanie białą szpachle tamiya , szpachlę samochodową i szpachlę epoksydową do łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji na temat służby czołgów M4 Sherman w armiach innych niż amerykańska i brytyjska. Chodzi mi na przykład o użytkowanie w wojsku niemieckim czy Armii Czerwonej. Wie ktoś gdzie mogę poszukać takich informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.