Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Tu Ci za bardzo nie pomogę bo ja tylko współczesne ( USA i ZSRR),ale ogólnie zasada jest taka Tamiya klasa sama dla siebie samoskładalna, brak śladów wypychaczy i jamek skurczowych.AFV Club trochę gorsza jakość za podobną cenę, Italeri i Academy cena niska adekwatna do jakości zdecydowanie nie polecam na początek (dużo cierpliwości i szpachli)Trumpeter i Hobby Boss wyższa cena ale w zamian dużo dodatków( blaszki foto trawione i toczone lufy)Wybierzesz co zechcesz ja polecałbym Tamiyę.Co do farb i klejów to tu też asortyment duży i bogaty, ja używam kleju Tamiyii z igłą do klejenia drobnych elementów a Mr. Cement do dużych powierzchni,farby też są różne zależy czym malujesz czy pędzelkiem czy z pistoletu do szwabizny najlepiej jestv kupić Vallejo( produkują specjalną serię) lub Tamiyę.O szczegóły musisz zapytać specjalistów od IIwojennej szwabizny obejrzyj warsztaty popytaj na pewno Ci ktoś pomoże.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci za bardzo nie pomogę bo ja tylko współczesne ( USA i ZSRR),ale ogólnie zasada jest taka Tamiya klasa sama dla siebie samoskładalna, brak śladów wypychaczy i jamek skurczowych.AFV Club trochę gorsza jakość za podobną cenę, Italeri i Academy cena niska adekwatna do jakości zdecydowanie nie polecam na początek (dużo cierpliwości i szpachli)Trumpeter i Hobby Boss wyższa cena ale w zamian dużo dodatków( blaszki foto trawione i toczone lufy)Wybierzesz co zechcesz ja polecałbym Tamiyę.Co do farb i klejów to tu też asortyment duży i bogaty, ja używam kleju Tamiyii z igłą do klejenia drobnych elementów a Mr. Cement do dużych powierzchni,farby też są różne zależy czym malujesz czy pędzelkiem czy z pistoletu do szwabizny najlepiej jestv kupić Vallejo( produkują specjalną serię) lub Tamiyę.O szczegóły musisz zapytać specjalistów od IIwojennej szwabizny obejrzyj warsztaty popytaj na pewno Ci ktoś pomoże.Pozdrawiam

 

Wielkie dzięki

Jeszcze prosiłbym o konkretne linki do sklepów gdzie moge sie zaopatrywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hypnos82.Jesli preferujesz Tamiye-polecam nie najlepszy ale na pewno z wyzszej polki model Tigera.Latwy w sklejaniu,merytorycznie raczej poprawny model pojazdu ktory chcesz skleic.I na tym bym poprzestal.Nie sil sie na super model;tak sie po prostu nie da.

Poczatki to poprawnie sklejony i pomalowany model.Przy nastepnych mozesz waloryzowac i probowac weatheringu.

A tak na poczatek jak bedziesz mial model,zaloz warsztat-pomozemy.

P.S.Sklepy to zalezy czy w Polsce czy na obczyznie.

W Polsce polecam Martole,a away Luckymodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem początkujący w tematyce modelarstwa i zdecydowałem się właśnie na model Zvezdy co prawda gąski są lichymi gumiakami ale bez przeszkód można do niego dostać plastiki od Academy. Mam nadzieję że tym modelem otworze swój pierwszy w życiu warsztat aby uzyskać jak najwięcej dobrych porad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie niemieckie pojazgy z okresu II WŚ. Na poczatku chciałbym zacząć od Tygrysa I I przy okazji chciałbym wiedziec jakie farby uzyc, klei i inne dodatki.

A ja polecam nowego Tygrysa I Zvezdy, jest o wiele tańszy od Tamiyi i trochę lepszy.

 

http://www.mojehobby.pl/products/Tiger-I-Ausf.-E-Early-Kursk.html

 

Pzdr

 

 

Podoba mi sie ten model Tylko jeszcze musze pomyslec nad kolorem malowania i bede zamawial Dzieki za pomoc w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został zamówiony

 

http://allegro.pl/farby-wwii-military-german-army-italeri-acrylic-i2918326562.html

http://allegro.pl/pz-kpfw-vi-ausf-e-tiger-i-zvezda-1-35-3646-i2937379919.html

http://allegro.pl/klej-modelarski-z-igla-wamod-30-ml-i2941831620.html

 

Prosiłbym jeszcze o pomoc w wyborze pedzli. Wydaje mi sie że cztery rodzaje powinno wystarczyc, ale nie wiem jakie dokładnie wybrac ;) Zaznaczam, że chodzi mi o pędzle do 10 zł za sztuke

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jeszcze pytanie o farby metaliczne i metalizery. Czym sie różnią od siebie i na jakich częsciach modelu je zastosowac ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny ci wystarczyć pędzelki Mag-pol na początek ich cena to ok. 6zł za sztukę. Warto odwiedzić też sklep z artykułami dla plastyków mają duży wybór. Potrzebne ci będą pędzelki zarówno płaskie jak i okrągłe. Okrągłe przydadzą ci się drobne rozmiary np z wyżej wymienionej firmy okrągłe 0/2, 1 bądź 0, 2 powinny ci starczyć, płaskie jakiś średni i większy rozmiar.

Przejrzyj ten wątek.

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=40&t=9427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że chodzi mi o pędzle do 10 zł za sztuke

 

 

Powinny ci wystarczyć pędzelki Mag-pol

 

za polecanie komukolwiek magpoli powinno się łamać nadgarstki

 

Skoro znasz lepsze pędzelki do 10 zł to poleć je koledze, kupi lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do m 32 (pojazd ratowniczy na podwoziu Sherman m4a1 chciałem go zrobić w barwach 1 dywizji pancernej gen Maczka znalazłem tylko jedną wzmiankę i jedno niewyraźne zdjęcie pod którym było napisane pojazd w kamuflażu natryskowym czy może któryś z kolegów wie coś na ten temat albo ma jakieś Kiwity ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zdjęcie, on chyba jest pomalowany w kamuflaż zielony z brązowymi pasami czy to tylko złudzenie??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zdjęcie, on chyba jest pomalowany w kamuflaż zielony z brązowymi pasami czy to tylko złudzenie??

 

 

To jest pył zmyty deszczem albo coś w ten deseń,albo pył się przykleił do wycieku wachy z wlewu paliwa .Ten pojazd ma nazwę własną ,,Krokodyl,,

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.