Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem Kraza 214B z rodena oraz Kalki Toro wojska polskiego od 1960',

ale mam problem bo nigdzie nie mogę znaleźć fotek tego oto kraza z polskim malowaniu

może ktoś takie posiada z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kiero w wojsku miałem okazję bujać się krazem 255B, było ich chyba 5 na stanie kompanii i wszystkie były pomalowane na kolor prawdopodobnie khaki bez żadnych tam dodatkowych plamek itd. nawet miałem prywatne focie tych krazów ale właśnie okazało się, że ślad po nich zaginął znalazłem dwa w necie może Ci się przydadzą.

ten z białymi bokami zderzaka jest PL a drugi RUS ale w takim samym kolorze jak Nasze w wojsku:)

Drewniana kabinka, spalanie 50l ON na 100km to była moc pozdro dla saperów z Dęblina

v2013031216055739539849.jpg

v2013031216055578318389.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuś znalazłem... może coś cię zaciekawi...

 

http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=39&p=212554

 

Zawsze możesz trzasnąć malowanie krasnoarmiejca , w końcu parę dziesięcioleci bojcy w naszym kraju stacjonowali

 

A co do fotek- nie tyle mało ciężarówek, co mało fotoaparatów, poza tym- o ile się nie mylę- obowiązywał zakaz fotografowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma kotoś jakieś zdjęcie jak zmalować bandaże na shermanie M4A3 ?? koła jezdne wiem... ale nie wiem czy podtrzymujące miały... no i może to głupie ale czy napinające miały ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Kolegów pytanie - czy do modelu 1/35 Dragon 6397 Jagdpanzer IV L/70 warto kupić metalowe gąski Friulmodel ATL-28 oraz zestaw blach fototrawionych Lion Roar LE35046 ? Blaszki te są dedykowane do trzech starszych modeli Dragona i czy w nowym mogą też być zastosowane ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Poszukuje planów, poprawnych rysunków, informacji o tym gdzie można takie zdobyć (prasa, literatura) następujących pojazdów:

 

AMZ Dzik AT

dzik_02.jpg

AMZ Żubr WD

e31e1817e71e412da351785933a9accb.jpg

 

Uprzedzę niektóre odpowiedzi, posiadam już zeszyt TBiU nr 222 'Samochód patrolowo-interwencyjny DZIK' jednak zamieszczone w nim rysunki są powiedzmy mało czytelne jeśli chodzi o niektóre interesujące mnie detale. W przypadku obu pojazdów przede wszystkim zalezy mi na prawidłowym odtworzenie bryły i proporcji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, biorę się za malowanie pz4 f1 DAK, czy sand yellow z vallejo air bedzię odpowiednim kolorem ? Czytałem że były malowane RAL 8020 ale nie widzę w ofercie valleyo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, jak realistycznie pomalować lampy jak w zestawie są bez szkiełek? Na srebrno i lakierem albo clearfixem będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się realistycznie pomalować lamp ,najlepiej zrobić szkło we własnym zakresie podaję przepis: weź lampę i rozwierć szybę do tego najlepiej nadaje się jednorazowa igła do strzykawki, wypoleruj lustro do gładkości papierem ściernym wodnym i pomaluj srebrnym metalizerem potem kup klej 2składnikowy bezbarwny UHUplus i wypełnij wnętrze reflektora ,klej nie ma bąbli daje jednorodną i przeźroczystą powierzchnię nie rozpuszcza żadnych farb i tworzy piękny wypukły menisk, jeżeli jest to auto np.Landrower,czy Muttjeep wtedy musisz dorobić lustra doskonale do tego nadają się opakowania po tabletkach(różne rozmiary).Patent sprawdzony sam wykonałem w ten sposób reflektory do Abramsa, Bradleya, M548A1 i M110A2.Powodzenia( zobaczysz jaka to frajda że wygląda jak prawdziwe)Pozdrawiam i

Wesołych Świąt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.