Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Aber dostępny od łapy ET w 4 tyg z Chin, jeśli nie ma dużych różnic w ilości elementów (jakość pewnie podobna) to brałbym nasze Polskie nie czekając miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aber dostępny od łapy ET w 4 tyg z Chin, jeśli nie ma dużych różnic w ilości elementów (jakość pewnie podobna) to brałbym nasze Polskie nie czekając miesiąca.

Dziękuje ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aber dostępny od łapy ET w 4 tyg z Chin, jeśli nie ma dużych różnic w ilości elementów (jakość pewnie podobna) to brałbym nasze Polskie nie czekając miesiąca.

Ale wie ktoś może czy będą pasować do dragona są polecane do tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya niedawno wypuściła nowy product farbę/lakier XF-86 Flat Clear. Na kilku stronach opisano to jako lakier a na kilku jako farba. Czy ktoś wie co to jest? Można tego używac jako matowe wykończenie do modeli jako lakier (varnish)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya niedawno wypuściła nowy product farbę/lakier XF-86 Flat Clear. Na kilku stronach opisano to jako lakier a na kilku jako farba. Czy ktoś wie co to jest? Można tego używac jako matowe wykończenie do modeli jako lakier (varnish)?

 

Flat clear = Lakier matowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie takiego udziwnienia. A mianowicie chciałbym zrobić takowy pojazd użytkowanego przez II KP we Włoszech, wybór z uwagi na ułomności wieży i wykorzystanie dozera w projekcie M4A2 Tarawa z Dragona padł na model Shermana M4A2 z UM w 1/72, jednak nie chcę rozważać tu na temat samego modelu, a jedynie pierwowzoru tj. czy jednostki polskie wykorzystywały to nadwozie do nosiciela wiązek faszyny czy też czołgów typu M4A1 i M4 bo zdjęcia takowych znalazłem i to z imionami własnymi a M4A2 nie. Gdyby ktoś posiadał jakieś zdjęcia byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modelu dragon 6358

 

to które blachy z zestawów, nad którymi się zastanawiasz, ponad to, co juz jest w pudle planujesz wykorzystac?

Nie za bardzo ponieważ podobno blachy dragona nie są super a po za tym w blachach dragona nie ma wszystkich detali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Royala jest do modelu DRA 6168 http://www.royalmodel.com/elements/foto/articoli/322.pdf

 

Zestaw Abera jest do Italerki.

 

Biorąc pod uwagę, że DRA robi na jednej bazie wszystkie odmiany pojazdów odpowiedź wydaje być się prosta Royal - gdyż producent blaszek opierał się na modelu DRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wież może czy zestaw abera do tamiyi będą pasować do dragona czy lepiej zainwestować w zestaw royal chodzi mi tygrysa królewskiego o którego już pytam któryś raz ponieważ chcę się upewnić.Przepraszam że pytam już któryś raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A w jakiej skali szukasz tego modelu ?

Fotka wszystkiego nie pokazuje, jednak wydaje mi się, że to czołg z zakładów nr 112. W 1/48 ma takie Tamiya i Hobby Boss, choć żeby zrobić ten konkretny coś tam od siebie trzeba będzie dołożyć.

1/35 to nie moja skala więc nie wiem.

Pozdro. Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skali to jeszcze nie wiem, ale która byłą by lepsza? W przyszłości jak się wprawie to będę miał zamiar jakieś dioramy robić oraz scenki.

 

Który lepiej?:

ten?: http://www.hobbysta.pl/czolg-t3476-mod-1941-p-3209.html-------------1/72

czy ten?: http://www.hobbysta.pl/t34-tank-p-1236.html -------------------1/76

 

Nie chodzi o cenę, tylko o skale żeby tak jak pisałem potem dioramy robić.

i jakiej mniej więcej one będą długości w skali 1/72 oraz 1/76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz piszę z głowy. T34 jeszcze nis składałem, ale np. Pz.kpwf.IV czy M3 Lee mają ca. 15 cm długości na 9 cm szerokościw skali 1/35. Tak więc w skali 1/72 to będzie ok 7,5 cm na długości i 4,5 cm na szerokości. Jeżeli chodzi o dioramy to niestety o 1/72 jak i 1/48 za wiele nie wiem, ale wydaje mi się że zarówno wybór figurek jak i dodatków w 1/35 jest znacznie większy. Oczywiście co za tym idzie wielkość samej podstawki tez będzie większa. I tak u mnie jak sobie podejrzysz w portfolio prostokątna podstawka ma wymiar ok 30 x 20 cm. W 1/72 będzie to na pewno mniej. wazanym czynninkiem jest też kasa. Nie ma się co oszukiwać - modele w 1/35 są droższe, a czasem dużo drozsze od tych w 1/72. Sam nie robię za dużo podstawek, ale już mam kupę różnych traw i innych dodatków. Tak więc wydaje mi się że jak już raz wybierzesz skalę , to raczej będziesz musiał przy niej zostać, no chyba że wywalisz kase na wszystko od nowa. Nic nie sugeruję, bo wybór należy tylko i wyłacznie do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.