Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko "brudziarskie" mam:

chodzi za mną zrobienie błota w postaci grudek zaschniętych na podwoziu czołgu (skala 1:72). Z czego zrobić "papkę" żeby dało się ją położyć pędzlem lub szpatułką (nie mam aerografu)? Próba dodania startych suchych pasteli do bezbarwnego matowego Vallejo skończyła się rozpuszczeniem się pasteli w farbie, wyszła po prostu farba w kolorze pasteli. Odwrotnie - zakropinie startych pasteli bezbarwnym matem ciut lepiej, ale dalej faktury grudek nie ma. Ktoś coś kiedyś chyba pisał o fusach z kawy (pijam fusiankę więc materiału będę miał dość) - dobrze kojarzę?

 

Wikol rozcienczony + pigment lub.farba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie lepiej wydać "fortunę" na gotowy specyfik, tylko eksperymentować z pieprzem, wikolem czy też smalcem?

 

http://www.ak-interactive.com/app/pdf/AK%20017%20EARTH%20EFFECTS.pdf

 

Wiadomo że można szukać domowych sposobów na dobry efekt i zaoszczędzić 17 złotych, ja osobiście bym sobie tego oszczędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowe sposoby czasem się przydają. Dla mnie argumentem przemawiającym za nimi jest to, że mam daleko do modelarskiego.

Staram się kupować online, ale to na ogół zakupy zbiorcze, a czasem coś się pominie w planowaniu i wtedy przydają się domowe sposoby.

Z drugiej strony ostatnio po prostu zakochałem się w produktach AK, łatwość ich użycia i efekt końcowy warte są każdej złotówki.

1c901d14b4d8d72bfc299020696f98c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat co do zakupu gąsienic

Czy metalowe z FriulModel -48 SHERMAN T 48 type

czy też plastikowe z Bronco 3538 SHERMAN T48 Workable Track Link Set

 

Oraz oglądając zdjęcia produktu bieżnik w bronco wydawał mi się bardziej płaski niż w FriulModel - który jest bardziej poprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zrobienia flaka88 mm 1:35 tamiyi. Zastanawiam się, jakie malowanie zrobić nie posiadając aerografu. Najchętniej zrobiłbym pustynne, tylko figurki są europejskie, panzergrau odpada, bo po prostu mi się nie podoba. Najchętniej zrobiłbym działo w scenerii Berlina z 45, jendak czy są jakieś wzory malowań, które nie wymagają aerografu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kończę barkę desantową z Italeri (1:35) z malowaniem z lądowania w Normandii w 1944.

Nie mogę się zdecydować co na niej umieścić - myślałem o Shermanie. Może jakieś propozycje?

Jak coś to prosiłbym o propozycje jakiej firmy najlepiej zestaw zakupić - no i żeby już były kalki odpowiednie.

 

Jeszcze kalki nie położone, więc mogę ewentualnie zrobić malowanie z Iwo Jimy w 1945r. , jeśli będą jakieś ciekawe propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie.

 

W związku z nadchodzącą ustawą dotyczącą handlu detalicznego i internetowego, która znacząco utrudni zakupy (szczególnie za granicą)mam pytanie czy ten model - Dragon 6544 Pz.Bef.Wg.III Panzer III Command Tank Ausf.J pozwoli mi wykonać model w malowaniu Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze ze na okrętach i czołgach się nie za bardzo znam (bo znam się na samolotach, ale tematem tym zacząłem się trochę interesować ,bo dostałem dwa gotowe Willysy w 1/72) ale moim zdaniem do tego modelu bardziej nadaje się ten drugi Sherman ,który bardziej ci jak i równiej mi się podoba chodź ten pierwszy jest nie zły ale ten drugi jest moim zadaniem bardziej odpowiedni na tą łódź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie.

 

W związku z nadchodzącą ustawą dotyczącą handlu detalicznego i internetowego, która znacząco utrudni zakupy (szczególnie za granicą)mam pytanie czy ten model - Dragon 6544 Pz.Bef.Wg.III Panzer III Command Tank Ausf.J pozwoli mi wykonać model w malowaniu Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich?

 

Prawdopodobnie tak.Polskie III to wczesne J ,nie wiem co przedstawia ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy ten model - Dragon 6544 ... pozwoli mi wykonać model w malowaniu Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich?

Niestety NIE.

Jest to wersja późna ausf.J + Vorpanzer. Dodatkowego opancerzenia nie trzeba mocować i będzie zwykła wersja, lecz płyta nad silnikowa jest w wersji późnej.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy ten model - Dragon 6544 ... pozwoli mi wykonać model w malowaniu Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich?

Niestety NIE.

Jest to wersja późna ausf.J + Vorpanzer. Dodatkowego opancerzenia nie trzeba mocować i będzie zwykła wersja, lecz płyta nad silnikowa jest w wersji późnej.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

To naświetl mi jeżeli możesz Krzysztofie, który by się model nadawał.

Pewnie nie tylko ja się zainteresuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.