Skocz do zawartości

[In-Box] Su 24 Revell 1:72


aqws99

Rekomendowane odpowiedzi

Pudełko:

25464306ka9.jpg

 

Instrukcja:

70423772uy0.jpg

 

Kalki:

99439617an7.jpg

 

Ramki (dużo ramek) ;) :

24923366nn8.jpg

42034226pz5.jpg

37373343ja2.jpg

21657168im5.jpg

 

Przykładowe części szczegółowo...

21113518ga4.jpg

54946525lb0.jpg

 

Moja ocena jest na plus... dużo szczegółów (względnie przynajmniej)...

wklęsłe linie podziału...

fajne kalki...

nieźle spasowane części pozwolą zaoszczędzić szpachli...

dobre szybki...

model duży, ale i nie taki tani ja dałem w markecie 65zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza edycja Fencera. Dobre wypraski Italeri, uzbrojenie Dragona i świetne kalki Revella. Cena też fajna. Pogratulować zakupu

 

Cały model to produkt Dragona. Co do jakości.. niestety model w detalach itp jest słaby a nawet bardzo słaby, czekamy na kitajców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet bardzo słaby

Eeee... jak dla mnie wystarczy... to już mój szósty Sukhoi ;)

Jeszcze tylko...

Su 7

Su 9

Su 15

Su 17

Su 21

Su 22

Su 25

Su 29

Su 33

Su 35

Su 42

... i będą wszystkie na pułeczce do Świąt się nie wyrobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko...

...

Su 15

Su 21

...

Su=15 i Su-21 to w zasadzie jet to samo, gdyż Su-21 nie istniał. Takie oznaczenie miała mieć wersja rozwojowa znana jako Su-15 bis (Su-15 TM z silnikami R-25). Szkoda bo ro fajny samolot, co oczywiście nie przeszkadza w budowie. Zapowiada się ciekawa kolekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Su=15 i Su-21 to w zasadzie jet to samo, gdyż Su-21 nie istniał. Takie oznaczenie miała mieć wersja rozwojowa znana jako Su-15 bis (Su-15 TM z silnikami R-25). Szkoda bo ro fajny samolot, co oczywiście nie przeszkadza w budowie. Zapowiada się ciekawa kolekcja.

 

Podobnie sytuacja ma się z Su-17 i Su-22, z tą różnicą, że Su-17 to oznaczenie wykorzystywane w armii ZSRR, natomiast Su-22 przypisane było samolotom sprzedawanym poza granicę ZSRR (oznaczenia poszczególnych wersii w obu przypadkach były takie same).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Mikele

Podobnie sytuacja ma się z Su-17 i Su-22' date=' z tą różnicą, że Su-17 to oznaczenie wykorzystywane w armii ZSRR, natomiast Su-22 przypisane było samolotom sprzedawanym poza granicę ZSRR (oznaczenia poszczególnych wersii w obu przypadkach były takie same).[/quote]

 

W zasadzie tak. Jednak pod oznaczeniem Su-17 ukrywał sie samolot Su-20, który jednak konstrukcyjnie bardzo różnił się do Su-22. Na swoje potrzeby (m. in. w instrukcjach) te samoloty były oznaczane jako S-32 (Su-20 i pochodne) oraz S-52 (Su-22)

 

Sorki, że tak trochę obok tematu głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imt

 

A widzisz, a ja kierowałem się wiedzą zaczerpniętą z PKL nr 1, w której to bezpośrednio powiedziane jest, że kolejne wersje Su-17 na eksport do państw UW szły pod oznaczeniem Su-22. Natomiast, to o czym wspominasz, czyli oznaczenia S-32 i S-52 (owszem, prawidłowo) w tej samej monografii ujęte są jako długa droga rozwojowa całej rodziny następców Su-7, czyli właśnie Su-20/Su-22.

 

ale fakt, odbiegamy znacząco od tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchoje - piękna sprawa, szkoda tylko że ciężko o dobre modele... mam w kolejce Su-15TM Amodelu -bedzie ciężko... Su-11 Leoman - bedzie b.ciężko (chyba oleje i zrobie z pudła:P ) - apropos hellvis Su-11 to dla mnie jeden z ładniejszych Su, taka rasowa bezkompromisowa rura więc prosze go nie nazywać brzydkim a i jeszcze Su-22 Mastercraft - wprawka przed Bilkiem, a Su-34 sie robi... od paru lat.. może za pare lat sie zrobi na koniec zawołam - towarzysze-miłośnicy Suchojów wszystkich krajów - łączcie się!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su=15 i Su-21 to w zasadzie jet to samo

 

Podobnie sytuacja ma się z Su-17 i Su-22

 

to jeszcze su 11 brakuje

 

Co nie oznacza... że w mojej kolekcji, nie znajdą sie obie wersje np. Su 17, Su 20 (już mam) i Su 22....

Tak samo jak się to ma z Su 33, Su 35, i Su 37 na pozór te same latadła...

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su 33, Su 35, i Su 37 na pozór te same latadła...

Pozdro...

oj nie te same... diabeł jak zwykle tkwi w szczegułach - jest kilka "smaczków" (różnice w wymiarach owiewki, płata, dysze itd itd... niby Su-35 to oznaczenie eksporowe Su-37, ale ponieważ zbudowano ich tylko po kilka sztuk i to w charakterystycznych malowaniach więc ni można ich pomylić często modele nie są na tyle dopracowane, ale w prawdziwych Su to widać) no i jak latają polecam looknac na youtube.com - tam jest ich od groma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwumaster -ja nie pisałem że su 11 jest brzydki, tylko brzydszy od su 9. Ten drugi ma zgrabniejszy nosek ;), co nie zmienia faktu, że ładna z jedenstki rurka. W sumie to wszystkie myśliwskie suczki urodziwe raczej są, czego nie można powiedzieć o bombowcach/szturmowcach (su24- brzydal ;P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet bardzo słaby

Eeee... jak dla mnie wystarczy... to już mój szósty Sukhoi ;)

Jeszcze tylko...

Su 7

Su 9

Su 15

Su 17

Su 21

Su 22

Su 25

Su 29

Su 33

Su 35

Su 42

... i będą wszystkie na pułeczce do Świąt się nie wyrobie...

Su-29??? Moze kolega miał namyśli w tym typoszeregu Su-27? Su-29 owszem jest takowy to dwumiejscowy samolocik akrobacyjny też fajny

http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumiejscowy samolocik akrobacyjny

Tak ... jest w planach, tylko chyba ciężko o taki zestaw, widziałem chgyba z Amodelu... ale nie jestem pewny.

A Su 27 już jednego mam... jeszcze tylko (conajmniej ;) ) jeden mnie czeka bo podoba mi się to fajne malowanie:

 

405004d2ab525de7m.jpg

 

Ale muszę najpierw znaleźć innego su 27 niż Zvezda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ja te same wypraski znalazłem w pudełku ZVEZDY, tylko ramka z uzbrojeniem była inna (wersja SU-24 bez literki) ale było baaaaaardzo bogate uzbrojenie bombowe. Model się skleja bardzo dobrze a po złozeniu jest po prostu piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega aqws99 wymienił cały typoszereg Sukhoja (no nie kompletny oczywiście) ale mam pytanie co to jest Su-42??? bo z tego co wiem to owszem jest taka lokomotywa ale obawiam się że Sukhoi nic takiego nie zbudował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

aqws99 pozwól, że wcisnę Ci się w wątek, ale niedawno doszła do mnie żywica do tego modelu i pomyślałem, że warto się podzielić wrażeniami wzrokowymi

 

dscf2194f.th.jpg dscf2197p.th.jpg dscf2198.th.jpg dscf2196y.th.jpg

 

Popatrzcie na kabinę z zestawu i powiedzcie, czy nie warto wydać równowartości modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.