Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Jestem tu nowy więc moje pytania mogą być trochę nie na miejscu, ale czytająć relacje z budowy różnych modeli niekiedy napotykam sie na takie coś jak dodrukowanie kalek.

Jak się je drukuje? na jakim papierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jestem tu nowy więc moje pytania mogą być trochę nie na miejscu, ale czytająć relacje z budowy różnych modeli niekiedy napotykam sie na takie coś jak dodrukowanie kalek.

Jak się je drukuje? na jakim papierze?

 

są specjalne do kalkomani --- jedynie musisz to co chcesz narysować i przeskalować np. w corelu --- trochę zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram! Dla zwolenników czegoś taniego i powszechnie dostępnego - wewnętrzna strona torebki po chipsach!

 

Powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ma ktoś może zdjęcia albo gdzie znajdę, szukam samemu ale jakoś mi nie idzie.

Dokładniej to szukam zdjęć układu hamulcowego i jeśli są zdjęcia okablowania ramy ciężarówki

Western Star 5964 SS.

 

Wielkie dzięki za pomoc

 

pzdr Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

30 sekund z google pozwoliło mi znaleźć dla Ciebie ten użyteczny link:

 

http://www.westernstartrucks.com/_Assets/BodyBuilderBook/01Air-Elect_Aug2012.pdf

 

Mam nadzieję, że będzie pomocny, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie "Super Glue" do tego używałem, warto tylko postawić tę przyklejoną część w miejscu gdzie jest przewiew, albo ruch powietrza, żeby biały nalot od CA się nie pojawił. Ale nawet jakby się tak stało, można potem to usunąć przez delikatne polerowanie, albo przez pomalowanie części "odblaskowej" Sidoluksem. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pmroczko - dzięki za pomoc ale jakoś bardziej szukam zdjęć kabli na ramie, takich dokładnych.

Nie mówię że to mi się nie przyda. I też nie wiem jak zrobić układ hamulcowy.

Jakoś mi to szukanie nie idzie :( chyba złe "pytania" wpisuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yakuza - nie byłbym sobą, gdybym Cię nie zaprosił na mój wątek o odbudowie Macka RW w dziale cywilne, tam jest pokazana budowa m.in. instalacji hamulca powietrznego. Poza tym, dobrze jest zajrzeć na stronę heavytruckparts.net - z używanymi częściami do ciężarówek. Interesują cię np. cutoff-y - czyli wycięte z ramy tylne osie. Tam dobrze widać resztki instalacji. Dodatkowo możesz poszukać podręcznika firmy Bendix (air brake manual, czy coś w tym guście). Na google warto poszukać haseł typu "Western Star air brake". To są przynajmniej niektóre sposoby, których ja używałem robiąc hamulce w moim Macku. Warto pamiętać, że firma Western Star była przez wiele lat spokrewniona z firmą White - podejrzewam, że hamulce będą w tych wozach wyglądać podobnie. Życzę owocnego polowania i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie jakieś modele Citroena C2 do sklejenia ?

może być rajdowka. ja znalazlem tylko gotowe modele WELLY i IXO.

pzdr i z góry thx

Jeżeli pytanie dotyczy skali 1/24 to jest jeszcze żywiczne C2 S1600 z firmy Domino (produkowany przez Renaissance-Models).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo to jest takie maskowanie dobre

albo najpierw zostało całe pomalowane na chrom a potem na czarno i w tych miejscach zeszlifowany czarny i wyszedł z-pod-spodu chrom

tylko przypuszczam tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej za dużo zachodu, ponieważ wszystkie "szprychy" są na jednym poziomie, okropieństwo było by też zeszlifowanie śrub. Widać poza tym coś co wygląda na malowanie, a nie szlifowanie (szprycha na samym dole). Osobiście celowałbym w jakąś technikę malowania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to próbował robić tak: pomalowałbym całe felgi Alcladem, pokrył go Sidoluxem a następnie prysnął czarną emalią i natychmiast ją ścierał szmatką nasączoną benzyną z dobrze wyschniętej grubej warstwy Sidoluxu, jest szansa, że nie ruszyłoby to Sidoluxu. Drugie wyjście to idealne pokrycie pochromowanej felgi Maskolem w tych płaskich miejscach i pryśnięcie reszty czarnym, ale obawiałbym się o jakość takiego maskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a po co tak ryzykować? Nie lepiej psiknąć srebrnym, następnie bezbarwnym samochodowym (np. App), dać dobrze wyschnąć, a na koniec czarnym akrylem, coby się dobrze ścierał (wyschnięty)? No i po wyschnięciu trzemy papierkiem 200 lub 1500 tam gdzie chcemy mieć srebrne. Akurat o to, że zedrzemy bezbarwny nie mamy co się martwić.

 

Ale mimo wszystko wierzę, że są inne, bardziej dokładne i przyjemniejsze sposoby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie, wydaje mi się, że felga najpierw była pryśnięta na czarno a potem dodano sreberko. Widać też odcięcie, jakby po taśmie, więc powiedziałbym, że na czarną felgę ktoś nakleił kawałek taśmy maskującej, odcisnął dobrze wykałaczką/ popsem i wyciął ostrym nożykiem wg uzyskanych linii. Na koniec poprawki małym pędzelkiem,

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo dzięki wielkie.

orientujesz sie może gdzie go w Polsce dostać? narazie szukam sam

 

W Polsce raczej jest to model niedostępny, chyba że jakiś prywatny import. Najszybsza opcja to: http://www.domino.be/main.php?action=firmaselectprods&type=productenmodelbouw&fabrikant=107&fabrikantnaam=domino&categorie=24&categorienaam=Rally%20Cars%201/24&pagina=1

tylko, że model bez kalek to 80EUR + przesyłka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo dzięki wielkie.

orientujesz sie może gdzie go w Polsce dostać? narazie szukam sam

 

W Polsce raczej jest to model niedostępny, chyba że jakiś prywatny import. Najszybsza opcja to: http://www.domino.be/main.php?action=firmaselectprods&type=productenmodelbouw&fabrikant=107&fabrikantnaam=domino&categorie=24&categorienaam=Rally%20Cars%201/24&pagina=1

tylko, że model bez kalek to 80EUR + przesyłka :(

 

dzięki.

dokładnie to samo znalazłem i nie byłem pewien czy to wgl możliwe żeby model 95 EURO kosztował

myślałem ze to jakaś inna waluta wgl

do tego kalki za 18 co daje 113 EUR co w prostym przeliczeniu na złotówki wyjdzie jakieś 400 zł

co za bezsens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.