Jump to content
Grzegorz

Samoloty wielopłatowe - pytania i odpowiedzi...

Recommended Posts

Witam ,jaką farbę Humbrolla albo Revella polecacie do malowania tego samolotu KLIK chodzi mi o zieleń ?

Edited by Guest

Chyba musisz poprawić adres samolotu KLIK, bo go nie widać.

Pozdrawiam, Marcin.

Ah przepraszam, juz poprawione.

Ma ktoś jakieś fotki wnętrza B7A2 grace ???

Przepraszam że być może wchodzę w kompetencje Moderatorów. Ale może ktoś zmieni temat tego wątku albo powywala nie odpowiednie posty. Wchodzę sobie tutaj aby się czegoś dowiedzieć o budowie modeli samolotów wielopłatowych a co widzę. Pytania o RF-4, P-51 czy B7A2 ! ... Nie wiem może się mylę ale chyba jest na tym forum miejsce do zadawania pytań. A ten wątek dotyczy szmoatolotów z pod znaku prześcieradeł i strun fortepianowych

Mam pytanie ale w temacie ;]

Czy jest ktoś w posiadaniu jakiegoś kolorowego ewentualnie czarno-białego zdjęcia gdzie widać ślady eksploatacji/zużycia na powierzchniach pokrytych płótnem?

Jestem ciekawy jak je wykonać

Określ dokładnie jakie to ma być płótno, a najlepiej podaj typ samolotu. Inne ślady znajdziesz np Fokkerze E III , a inne na SE 5a. Sam rodzaj silnika i jego umieszczenia w samolocie, ma ogromy wpływ na rodzaj śladów eksploatacji. Inaczej brudzi się płatowiec napędzany silnikiem rotacyjnym ( brak kolektorów wydechowych i nie spalony olej w spalinach) a inaczej wodniak.

RWD-8 i Fokker D.VII

Konkretniej rzecz mówiąc chodziło mi o powierzchnię płatów ale całość też jest ciekawa.

Do usunięcia zły dział

Dział jest dobry tylko kilka postów jest nie w temacie, i te posty trzeba usunąć albo przenieść. No to już admin musi zrobić.

Witam mógłby ktoś mi podać przybliżone kolory tego Hellcat'a w odniesieniu do Humbrol'a ? Z góry dzięki.

441px-F6F-3_on_USS_Yorktown_1943.jpg

Witam! Kolego! Michalw napisałeś

Witam mógłby ktoś mi podać przybliżone kolory tego Hellcat'a w odniesieniu do Humbrol'a ? Z góry dzięki.

To nie ten dział, tutaj tylko wielopłaty, jak tak każdy będzie wrzucał tutaj co chce to ten dział nie mam sęsu aby istniał. Przeczytaj to co wcześniej napisano.

Zgodnie z otrzymaną prośbą podmieniłem kolejność słów w temacie.

Pozdrawiam

Witam,

Wlaśnie zacząlem Fokkera Dr.I Revella (przepak Eduarda) 1/48. Nie jestem specjalistą od wielopłatów, ani I wojny, to jest w ogóle pierwszy po latach model (powrót do żródeł ). Zatem celem projektu jest odnowienie nawyków, wprawy itp.

Troche z konieczności planuje go robić z pudła, bez blaszek (nie mam dostępu i musiałbym sprowadzać z Polski, a nie chce mi się czekać).

Przewiduję, że największe trudności sprawią mi naciągi i mocowanie płatów, żeby zachować osie.

Model ma czerwone ramki, co jest koszmarem (mieni się w oczach), więc zacząłem od zagruntowania części kolorem Mittelgrau Revella. Kolor wnętrza trochę zmodyfikowałem w oparciu o tą farbę, w kierunku niebarwionego płótna. Maluję pędzelkami * ). Planowana jest wersja Czerwonego Barona.

Jak się nauczę wkładać fotki, to może otworzę wątek na warsztacie.

Nie jestem pewien, czy w dobrym dziale zadaję to pytanie ale cóż... raz kozie śmierć Czy ktoś miał styczność z modelami firmy KITECH? Konkretnie chodzi mi o model Fokkera DR I w skali 1:24, mam pewne obawy co do tego modelu zważywszy na (moim zdaniem) niską cenę tego modelu.

Kitech to przepak Revella. Model masakryczny. Mnogo nadlewek, dość ograniczone szczegóły, zwłaszcza wnętrze. Słowem szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla , ale z odpowiednim samozaparciem można coś z niego wyskrobać. Problemem jest spandau - odlany z plastiku to porażka. W stanach można kupić blaszkę w tej skali, lub zrobić samemu. Sam model właśnie z uwagi na cenę może być ciekawą propozycją.

Chciałbym zapytać który model Sopwith Camel (1:72) najlepiej się nadaje na samolot Arthura „Roya” Browna -pilota który ostatni walczył z czerwonym baronem ?

Widzę że niektórzy koledzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem prostych zdań,chyba ze wielopłat rozumują przez pryzmat-płat prawy-płat lewy...

witam

Mam pytanko. Zabrałem się za klejenie fokkera eIII z revella. model zalegał w szafie, miałem nadzieje że będzie miłą odskocznią ale cóż... koniec z revellami na dłuższy czas . Do rzeczy instrukcja revella każe mieszać farby dla osiągnięcia końcowego efektu. Czy macie jakiś pomysł jakim kolorem zielono oliwkowym posmarować malucha?. uśmiechają się do mnie dwa słoiczki jedna olive grau a drugi inferior green ? któryś się nadaje ? a jak nie to jaki akryl bedzie pasował ?

Pozdrawiam

Jacek

Wiadomość pisana z komórki. Postanowiłem zdradzić Spitfire ze szmatopłatem. Wybór padł na Tiger Moth'a w 1:32 Revella. Mój pierwszy szmatopłat w tej skali. Mam problem z dokumentacją rysunkową, bo zdjęć w necie masa, więc z detalami nie ma problemu. Pomożecie? (kto to pamięta?)

Nie jestem zbyt doświadczonym modelarzem, tym bardziej w kwestii szmatopłatów ("zdjełałem" dopiero dwa takie cuda). Przeglądając prasę i fora znalazłem swego czasu zdjęcie urządzenia do pozycjonowania płatów - wydaje mi się, że to pomocne urządzonko. Czy ktoś widział coś takiego? Jak to się zwie lub gdzie to można znaleźć?