Jump to content
Grzegorz

Samoloty wielopłatowe - pytania i odpowiedzi...

Recommended Posts

Cześć,

Macie jakiś prosty i przyjemny sposób na naciągi skrzydeł ? Pwsy czekają a ja nie mam nerwów na linki ... 

20 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Cześć,

Macie jakiś prosty i przyjemny sposób na naciągi skrzydeł ? Pwsy czekają a ja nie mam nerwów na linki ... 

Prosty i przyjemny sposób na naciągi - omijać takie modele szerokim łukiem :D Nie ma prostego i przyjemnego sposobu na naciągi. Nici nylonowe, ramki wyciągnięte termicznie lub żyłki i dużo cierpliwości. Innego sposobu raczej nie widzę.

Witam.

Mam, prośbę do adminów, moderatorów ... w każdym razie do osób decyzyjnych. Czy mogliby ujednolicić tematykę tego wątku? Dlaczego w wątku o samolotach wielopłatowych od dłuższego czasu rozpatrujemy prawidłowość stosowania kolorów interior green i zinc chromate, czyli z czasów lat 40-ch XX w. lub później. No chyba, że obecna większość społeczeństwa rozumie pojęcie "samolot wielopłatowy" jako samolot z płatem prawym i płatem lewym. W czasach, gdy nie było jeszcze internetu, rozróżniano samoloty jednopłatowe, dwupłatowe i (właśnie) wielopłatowe, czyli trójpłaty i więcej. Czasami mogło to dojść, jak w przypadku Horatio Phillipsa do 20-płata lub nawet później (chyba w 1907 r.) 100-płata - cztery rzędy po 25 cienkich płatów.

Dlaczego jeden z moich ulubionych tematów na tym forum schodzi na boczne tory? Niedługo będziemy tu pisać o śmigłowcach, w których wirnik nośny ma np. 5 łopat. Bądźmy konsekwentni. Wielopłat powinien mieć więcej niż DWA płaty nośne.

PS. Wczesną wersję Ilji Muromca nr 107 z dodanym dla poprawy stateczności środkowym płatem w połowie długości kadłuba też na upartego zaliczyłbym do trójpłatów.

Nie ma to jak się przyczepić do mojego pytania o kolor z przed pół roku - gratuluję.

I przepraszam, że Cię uraziłem pytając w tym temacie a w tym temacie

Zamawiałem chemię i pierdoły i tak mi się spodobał ten model, że wiedziony impulsem chwili też go kupiłem:

Airfix 09187 Supermarine Walrus Mk.I "Silver Wings" 1/48

Czy ktoś go sklejał ? Czy na coś trzeba zwrócić uwagę, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?

Optycznie straaasznie mi się podoba :)