Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

...ech, szkoda tylko że tematyka radzieckiej broni pancernej jest praktycznie pomijana (poza nielicznymi wyjątkami)... A tyle pieknych i ciekawych radzieckich czołgów mogło by się ukazać... Jak przyjemnie by się sklejało dragonowskiego T-26, T-28, T-35, BT-, i tak dalej, i tak dalej...

 

Wiem, wiem... to tylko moje marzenia, nie do spełnienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak czytam i czytam i też muszę się wypowiedzieć.

Jak zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem radość sklejania sprawiała mi nawet Panzer IV Academy którą uważałem za doskonały model.

Szybko jednak zrozumiałem ,że to błędna teoria, po pierwszym modelu Dragona zmieniły mi się poglądy. Może dla początkujących modelarzy taka taniocha jest dobra.

Według mnie Dragon ma bardzo dobre modele, może te błędy w instrukcji i cena ale jak się wymaga czegoś porządniejszego to trzeba więcej zainwestować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu ukaże się kolejny nowy model w skali 1/35 z Dragona, będzie nim model samobieżnego działa przeciwpancernego późnej produkcji Jagdpanzer IV L/70 (V) z armatą 7,5 cm StuK 42 L/70. Pojazdy z późnych serii posiadały również powłokę antymagnetyczną z Zimmeritu, którą stosowano do września 1944 roku.

 

jagdpanzerIVLs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w okolicach 40zł jak inne ich modele z serii "Pro".

Zapewne nie.

 

Cena długolufowej "czwórki" będzie oscylować tak, jak Tiger I Initial i Pz.Kpfw. IV Ausf. F, czyli w okolicach 60-70zł. Nowa jakość, nowa cena - proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zrobić jakieś zbiorcze zamówienie i zamówić z zagranicy ? Raz taniej wychodzi (oczywiście nie przy zamówienie jednego modelu) a dwa masz pewność, że model będziesz miał.

 

Przykładowo takie cudeńko kosztuje ok 90 zł po przeliczeniu

 

9108.th.jpg

 

Jak wiem ile już zapłacę za mechanika to se kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cudeńko

To stary model z katalogu Dragona z 1995 roku (ma sporo błędów), w dodatku ze starymi figurkami... (wszystkie "pomarańczowe cudeńka" Dragona wypadają równie kiepsko)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że stary ale wątpię aby firma wypuściła go w niezmienionej formie, bo to by miało się z celem...

A dwa sama cena w Polsce patrząc na inne modele będzie na pewno oscylować w granicy 120 zł o ile nie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kugelblitza przepakowali jak leciało, z tym zrobią podobnie... Co do IS-2 można nabyć Tamiyę i mieć kłopot z głowy - mało do poprawienia i mamy wierną replikę.

 

Ale czy przypadkiem Dragon nie przepakował wersji JS-2 . Bo z tego co wiem na ten temat Tamiya produkuje wersję JS-2M, czy z innym przodem kadłuba, więc trochę ciężko byłoby "sprowadzić" model tamki do wersji proponowanej w pomarńczowym zestawie Dragona.

PS. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie przodu kadłbua modelu Dragona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przypadkiem Dragon nie przepakował wersji JS-2

Jak najbardziej, niemniej nigdzie nie było mowy o konkretnej wersji. Nie zmienia to faktu, że model Dragona ma sporo błędów i poprawa ich wszystkich będzie pracochłonna, a dodatki dość kosztowne - stąd moja rada zakupu Tamiyi, ale podkreślam jeśli komuś zależy na czołgu IS-2, a nie konkretnie na jego wcześniejszej wersji produkcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przypadkiem Dragon nie przepakował wersji JS-2

Jak najbardziej, niemniej nigdzie nie było mowy o konkretnej wersji. Nie zmienia to faktu, że model Dragona ma sporo błędów i poprawa ich wszystkich będzie pracochłonna, a dodatki dość kosztowne - stąd moja rada zakupu Tamiyi, ale podkreślam jeśli komuś zależy na czołgu IS-2, a nie konkretnie na jego wcześniejszej wersji produkcyjnej.

Czyli wszystko jasne

PS. W dalszej przyszłości szykuję się do całej rodziny JS-ów + JSU-122 oraz 152 Czyli modele Dragona mnie nie miną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kugelblitza przepakowali jak leciało, z tym zrobią podobnie... Co do IS-2 można nabyć Tamiyę i mieć kłopot z głowy - mało do poprawienia i mamy wierną replikę.

PS. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie przodu kadłbua modelu Dragona?

http://www.hyperscale.com/features/2000/is2bg.htm

http://www.missing-lynx.com/articles/russia/amtis/amtis.htm

taki coś tylko znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.