Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Irek (lub inni), czemu mają służyć te okrągłe "cusie" na tylnej osi wózka? Niby jakieś ograniczniki?

Po mojemu te okrągłe cusie to służą do regulacji w pionie i poziomie położenia tylnej części kadłuba leżącego na wózku podczas pasowania z resztą kadłuba. Podczas montażu lub demontażu (rozstykówka) trzeba zgrać na styk dwie połówki kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek (lub inni), czemu mają służyć te okrągłe "cusie" na tylnej osi wózka? Niby jakieś ograniczniki?
Po mojemu te okrągłe cusie to służą do regulacji w pionie i poziomie położenia tylnej części kadłuba leżącego na wózku podczas pasowania z resztą kadłuba. Podczas montażu lub demontażu (rozstykówka) trzeba zgrać na styk dwie połówki kadłuba.

Leszek trafnie to ujal, dodatkowo przy podstawianiu wozka pod kadlub trzeba bylo go ustawic w miejscach wzmocnionych [podobnie jak lewarek w samochodzie - oznaczone miejsce pod progiem]. Dodam jeszcze, ze w wozkach [nowszych] byly jeszcze inne "cusie". Sluzace do unieruchomienia wozka po odlaczeniu np tylnej czesci kadluba, silnika, dyszy itp elementow. Byla to sruba z gwintem maszynowym zakonczona z jednej strony pokretlem a z drugiej "talerzykiem". Wykrecajac "cusia" [kurde Gulus podoba mi sie to okreslenie ] talerzyk opieral sie o podloze unoszac kola wozka do gory. Wozek do tylnej czesci kadluba w MiG-23 mial dodatkowo linki mocujace kadlub do wozka. Ale to juz inna bajka i inny samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czas kończyć już tą dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugą relację. Model dostał już pierwsze kolory na kadłub i oczekiwać będzie na dokładne wyschnięcie. Poniżej parę zdjęć już pomalowanych elementów.

IMG_8308.jpg

IMG_8307.jpg

IMG_8310.jpg

IMG_8309.jpg

IMG_8312.jpg

IMG_8313.jpg

 

Tak więc, iż jest to mój ostatni wpis w tym temacie poniżej zdjęcie skrzynki z narzędziami, którymi wykonałem ten model.

IMG_8315.jpg

 

a poniżej aparat, którym robiłem wszystkie zdjęcia w tym wątku.

IMG_8318.jpg

 

Wszystkim, którzy dokonywali wpisów, sedecznie dziękuje i życzę samych sukcesów w budowie modeli.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Irku,

Miło było oglądać postępy nad modelem. Przyzwyczaiłem się do tej relacji jak ulubionego serialu. Dla mnie osobiście była niejednokrotnie motywatorem kiedy chciałem iść ze swoimi modelemi na skróty. Zdążysz z malowaniem na Bytom czy wogóle nie planujesz startów w kraju?

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku w statystyce-aparat to tylko 25 elementów. Co do ostatecznego skończenia modelu to plan jest jeden-koniec 2011, choć jeszcze jest do zrobienia mnóstwo rzeczy

Odnosząc sie do pytania Damiana odnośnie startów w zawodach to moje doświadczeniaw startach wskazują jednoznacznie na kierunek poza naszymi granicami, choć nie odżegnuje sie od startów w naszym kraju. Co zaś sie tyczy samego Bytomia to być może uda mi się zawitać.

 

Pozdrawiam

Ireneusz MIKUCKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat opanowany do perfekcji, perfekcji godnej mistrza modelarstwa. Świetna relacja

Kiedy byś nie skończył i gdzie go nie wystawił, będę czekał na Galerię na Modelwork.pl, tu są wszak Twoje korzenie i żądni takich replik przyjaciele.

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacowny kolego Erkamo jesteś w błedzie, nie mam dosyć tego forum i na pewno pojawię sie tutaj ale już z innym modelem. Są tutaj otwarte inne tematy nie koniecznie lotnicze, które będę kończył. Decyzje o zakończeniu tematu podjąłem z uwagi iż pozostało tylko malowanie, montaż oraz ustawienie modelu na podstawce czyli nic specjalnego i ciekawego. Mam nadzieję iż spotkamy się na jakiejś imprezie modelarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacowny kolego Erkamo jesteś w błedzie, nie mam dosyć tego forum i na pewno pojawię sie tutaj ale już z innym modelem. Są tutaj otwarte inne tematy nie koniecznie lotnicze, które będę kończył. Decyzje o zakończeniu tematu podjąłem z uwagi iż pozostało tylko malowanie, montaż oraz ustawienie modelu na podstawce czyli nic specjalnego i ciekawego. Mam nadzieję iż spotkamy się na jakiejś imprezie modelarskiej.

 

Irku nie przesadzajmy z tą szacownością mojej osoby , bo brzmi to dosyć zabawnie, może nawet...sarkastycznie

Najwyraźniej źle oszacowałem Twoje stwierdzenie o zakończeniu wątku i nadal mogę mieć nadzieję, na obejrzenie paru fotek tego wyjątkowego modelu w galerii forum

Impreza modelarska, raczej nie wchodzi w grę, bo mieszkam za granicą. Dlatego cały czas liczę na Twoją galerię , na modelwork.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzje o zakończeniu tematu podjąłem z uwagi iż pozostało tylko malowanie, montaż oraz ustawienie modelu na podstawce czyli nic specjalnego i ciekawego.

 

Na pewno wielu z nas w tym i ja czekało właśnie na malowanie i relację z tego procesu /zawsze można czegoś nowego się nauczyć/ więc jak możesz to zostań z tą relacją i pokaż nam jak malujesz swoje dzieło, plisss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no , przejrzałem wszycho , zdjęcia z realacji pozapisywałem......i...nie....będzie ...nawet jednej foty po pomalowaniu....... ....... nie no daję ogłoszenie :"sznur z taboretem lub pistolet z jednym pociskiem dla siebie - kupię. Płatne przy odbiorze"

 

 

choć jedną fotę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.