Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć spece.

 

Mam pytanie, Robert wysłał mnie do tego tematu i słusznie ;)

 

http://www.mojehobby.pl/products/MIG-21PF-Fishbed-D.html

 

Czy wystarczy tylko dodać stały wiatrochron i odchylaną na bok owiewkę, żeby z tego zestawu zrobić PFM? W zestawie jest statecznik z zasobnikiem spadochronu w nastadzie, więc myślę, że się nada.

 

swoją drogą, powyższy post em bardzo ładnie robi za wstępniak do pytania ;)

 

 

ps. to i od razu zapytam - robi ktoś belki Monsun w 1:48?

 

Zamiast nietrafnie inwestować nadmiar gotowki w Academie , kup edwardowego MF i, albo z jego garbu sprobujesz wyjśc na garb PFa ,albo jeśli chcesz podesle Ci garb PF owski z academi i sprobujesz to ,,zaimplementować,,na edwarda jesli nie chcesz robic garba od podstaw. .

Jednym słowem kupno Academi mija sie z celem.

Belki typu Monsun ? latały też na PF ach w Barczącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten gość nie ma całego szybkiego rozłożonego do ostatniej śróbki

 

Coś mi się tak wydaje , zresztą po zdjęciach widać że ma mozliwości przechowywania "sprzętu "

Na pewno ma silnik i zamierza go uruchomić [ szukał schematów elektrycznych instalacji rozruchu itp. ]

W sumie dośc ciekawe Forum , oprócz przyziemnych spraw związanych z 21 można czasem znależć jakąś ciekawostkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t

 

dziś upatrzone nawet ciekawy materiał sorki ' date='jesli było...[/quote']

 

Mam film w swoich zbiorach. Moge udostepnic jesli ktos jest zainteresowany.

 

A czy w tych spaniałych zbiorach znajdzie się także czeski "Pod stopami niebo/Pod naharna nebe" z polskim lektorem lub napisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć które egzemplarze MiG-21 uczestniczyły w ostatnich DOL-ach w latach 2000-2003?

Zajrzyj na konto flyshark'a na youtube (to też do pozostałych). Jest tam kilka fajnych lotniczych akcentów i relacja z DOL 2001, maszyny 9805 i 9700 z 41 ELT.

Dodatkowo inne maszyny, do 8009 zrobiłem projekt kalki godełka DOL 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka filmików (zresztą różnych autorów) z DOL-ów. Naprawdę zajefajne.

Nie wiedziałem, że nawet Gripen był obecny. Ja pamiętam jak Szwedzi promowali go na Air Show w Babich Dołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t

 

dziś upatrzone nawet ciekawy materiał sorki ' date='jesli było...[/quote']

 

Mam film w swoich zbiorach. Moge udostepnic jesli ktos jest zainteresowany.

 

A czy w tych spaniałych zbiorach znajdzie się także czeski "Pod stopami niebo/Pod naharna nebe" z polskim lektorem lub napisami?

 

Oj bez przesady, nie takie wspaniale. Z czeskich filmow mam tylko ten o pilotach spitow z czeskiego dywizjonu, bardzo dobry z reszta zapomnialem teraz tytul, a film gdzies gleboko w pudle.

Co do zbiorow o 21 to troszke tego jest ale mysle, ze wiekrzosc migomaniakow ma podobne lub wiekrze. razem jakies 22GB nie wszystko posortowane. Sporo wrzucilem na chomika "fjbrk" ktorego nawiasem mowiac musze zaktualizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzebrzmiały jeszcze echa dyskusji jak malowane były "srebrne " 21 -oto dane u samego żródła- najprawdopodobniej podane przez Węgra który pracował przy remontach 21.Sorry za tłumaczenie , ale nawet google nie może sobie poradzić z " węgierskim rosyjskim "

Ale chyba wiadomo jak to było ze "srebrzanką " i lakierem

 

 

https://hotfile.com/dl/162439902/fb45fa9/Technologia_lakierowania_21.zip.html

 

I plik drugi , pokazujący technikę modelarską odzwierciedlenia powierzchni we wnękach kół głównych-efekt w sumie zadawalający [ oczywiście jak ktos nie nie chce wydawać kupe kasy na blaszki , żywicę , uzupełnienia ]

https://hotfile.com/dl/162440480/4d16536/21model-WNKI_-FOLIA.zip.html

Obydwie porady znalezione na scalemodels.ru

Mam nadzieję że komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mycity-military.com/Avioni/MIG-21-Fishbed_268.html#1271773

 

Pasy fotela KM-1M , mniej więcej w miarę wyrażnie pokazane -na paru rysunkach i zdjęciach. Liczyłem na "eksponat 21" z lotniska - niestety został fotel bez pasów. Może ktoś z Kolegów dysponuje zdjęciami rozłożonych pasów fotela ? Ew . zdjęciem Pilota zapiętego w " uprząż" ?

 

Na poniższym Forum znajduje się link do Instrukcji

"Samolot 21F-13 -opis techniczny " [ ros. ]

http://scalemodels.ru/modules/forum/viewtopic_t_40069.html

Ale chyba warto zajść do księgarni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mycity-military.com/Avioni/MIG-21-Fishbed_268.html#1271773

 

Pasy fotela KM-1M , mniej więcej w miarę wyrażnie pokazane -na paru rysunkach i zdjęciach. Liczyłem na "eksponat 21" z lotniska - niestety został fotel bez pasów. Może ktoś z Kolegów dysponuje zdjęciami rozłożonych pasów fotela ? Ew . zdjęciem Pilota zapiętego w " uprząż" ?

 

Babciu - mam instrukcję fotela KM 1 gdzie jest zdjęcie pilota zapiętego w pasy ale jakość jest tak fatalna, że nie warto zamieszczać tu na forum.

Gwoli ścisłości uprząż czyli tzw. pasy nie są w komplecie fotela a wchodzą w skład systemu spadochronowego PSM ( Paraszutnyj System Mikojana ). Zdejmuje się dany komplet ( a to trzy spadochrony + uprząż ) z samolotu to wraz z uprzężą a zakłada nowy. O ile nie założono nowego nie będziesz miał urzęży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos takiego , wygląda jak kserowane na " denaturowej kopiarce "

Gdzieś widziałem [ nawet miałem ale się zapodziało ] zdjęcie chyba Chorwackiego Pilota w kabinie w czasie lotu , nawet artystyczne 2-3 fotki , ale ? Niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w jednostce lotniczej mają takie pojęcie i podejście do historii lotnictwa to co wymagać od innych. Znając życie to ekspozycje przygotowywał [ ew. sprawował nadzór merytoryczny ] "pion wychowawczy"

Może ja bym wziął ten fotel dla siebie ? I tak nie wiedzą co mają

 

na chama PFka z zieloną osłoną

To mi przypomina serie propagandowych zdjęć 21 z epoki PRL , na których te samoloty "latały " z czerwonym stożkiem [ wkomponowane w obłoki z założonymi zagłuszkami na stożek ]

A tak nawiązując do historii i kolorów na 21 - w starych dobrych czasach w jednostkach były pododdziały wartownicze złożone z żołnierzy których poziom " wiedzy ogólnej " zdecydowanie odbiegał od średniej światowej- czekaliśmy kiedyś przy hangarze na holownik- szła zmiana wartowników na posterunki -jeden z nich odważył się podejśc i zapytać dlaczego jedne Migi mają "zielone , a inne czerwone dzioby" Nie zdążyłem nawet odpowiedzieć , wyręczył mnie kolega wciskając Im "nowinkę "typu -"bo jak wraca z lotu to na skutek prędkości i tarcia jest tak rozgrzany "

Musiał chyba " łyknąć " , bo całkiem serio zadał pytanie , a dlaczego sa też MiGi bez tych dziobów ? Chodziło Mu o samolot ze zdjętą stacją - odpowiedż padła równie szybko- " że są to specjalne egzemplarze pościgowe do przechwycenia npla -mają bardzo duzy wlot , bo potrzebują bardzo dużo powietrza- lecą bardzo szybko i bardzo krótko "

O ustawianiu tychże wartowników przed samolotem i robieniu zdjęc za pomocą " naciskania hamulca w kabinie " już kiedyś wspominałem. Ot , lotnicze historyjki.

young -a nie masz więcej fotek , ew. zbliżeń ?

 

Żeby nie było, że tylko marudzę- "metalik" też mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjęć pod różnymi kątami mam, choć robione w biegu. Wrzucę to do sieci, tylko myślę czy nie lepiej dopiero jak wybiorę się do Drzonowa (maksymalnie w połowie sierpnia). Tam, jak widzę, mają ciekawe rzeczy, nie tylko same s-ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego najlepszego błędu, tutaj, nawet nie zamierzałem podkreślać Wszyscy przecież wiemy co i jak.

Byk na byku byka pogania, jak to mi mówili mi w podstawówce

Ten fotel, jeśli dobrze pamiętam wystawiała grupa sympatyków lotniska Świdwin, nie jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.