Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie o zdjecia mi chodziło...i nie o ciekawostki , sadziłem , naiwnie ,ze bedzie to naprawde monografia Debrzna ,chociazby troche podobna do monografii pisanych przez ś.p Mariana Mikołajczuka .Tymczasem dostajemy jakis misz-masz luzny intelektualnie, probujacy powielac schemat ksiazki pana Kmiecika...daleko od niego .Niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o zdjecia mi chodziło...i nie o ciekawostki , sadziłem , naiwnie ,ze bedzie to naprawde monografia Debrzna ,chociazby troche podobna do monografii pisanych przez ś.p Mariana Mikołajczuka .Tymczasem dostajemy jakis misz-masz luzny intelektualnie, probujacy powielac schemat ksiazki pana Kmiecika...daleko od niego .Niestety

 

To jest tak jak się pisze książkę na szybko aby być tym "PIERWSZYM" tylko zza biurka i korzystać z materiałów, które ktoś napisał wcześniej. Gdyby autor naprawdę chciał przekazać wiedzę o historii tej jednostki zapewne korzystałby z archiwum Sił Powietrznych czy też bazował na przekazach ustnych ludzi jeszcze żyjących, którzy są skarbnicą wiedzy. A to co ludzie wspominają to dech zapiera w piersi a i w dokumentach już nielicznych też można znaleźć sporo ciekawych faktów. Mało kto wie, że pułk ten o mały włos nie straciłby jednego nowego PF gdy poderwano samolot z pary dyżurnej przy zerowej widzialności. Po wykonaniu zadania, żadne polskie lotnisko ( na Pomorzu ) nie mogło go przyjąć z powodu mgły. Jedynie rosyjski Kołobrzeg ( a dokładniej Bagicz ) sprowadził go na ziemię a paliwa starczyło na skołowanie z pasa. Nie będę wspominał o innych przypadkach np start LiM 5 P z nieczynnym sterem kierunku i innych bo to wykracza poza temat o MiG 21 .

 

Na monografię garnizonu Debrzno poczekaj troszkę - jest w trakcie opracowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję pomocy dotyczącej malowania Bisa 0880,

 

mig21bisg.jpg

 

potrzebuję zbliżenia godła zaznaczonego na stateczniku, jeśli posiada ktoś w Was będę wdzięczny. I jeszcze jedno pytanko, w tym malowaniu pod kabiną miał z prawej babkę na tle kart a z lewej na kogucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, bo mieli przez moment pomysł robienia jakiegoś zestawu modyfikującego zamiast nowego eRa.

 

(mam natomiast nadzieję, że zrealizują pomysł takiego zestawu do Lancera, rumuńskie malowania są bardzo efektowne)

 

Dobrze, że już sobie kupiłem rurki do PFMa z Mastera;)

 

Z tego, co piszą w Info, PFM jest zapowiadany na trzeci, a R czwarty kwartał bieżącego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu tfu w tym roku miało być

To jak, nikt nie wie co miał Bis 9407 namalowane? Mi to do niczego nie jest potrzebne, ale ciekaw jestem

 

2 STAFFEL MFG2 u gory tarczy, pod napisem stylizowany orzeł nad okretem wikingow .Wszystko malowane z szablonu takim kolorem

 

Po prawe stronie statecznika pionowego , przed tym emblematem na przetloczeniu owiewki byl jeszcze czarny napis 400 h pracy silnika R-25 P 11525333 podkreslony na czerwono z piecioramienna czerwona gwiazdka na koncu zawijasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 STAFFEL MFG2 u gory tarczy, pod napisem stylizowany orzeł nad okretem wikingow .Wszystko malowane z szablonu takim kolorem

 

Po prawe stronie statecznika pionowego , przed tym emblematem na przetloczeniu owiewki byl jeszcze czarny napis 400 h pracy silnika R-25 P 11525333 podkreslony na czerwono z piecioramienna czerwona gwiazdka na koncu zawijasa

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat...tył kadłuba trumpka jest taki sam wymiarowo jak model od edwarda ,łacznie z liniami podziałowymi Kazdy kto ma oba modele, moze sobie porownac.Skrzydła tez sa identyczne, no lotka przy klapie u chinczykow jest troszke wieksza ok.1mm.Kolega z wegier pisze o przedniej szybie pancernej , i ona tam jest i nigdy nie była czescia owiewki ,istotnie wrega 11 konczaca kabine pilota -to imaginacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.