Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

W "Polski samolot i barwa" dla F-13, wymiar szachownicy 460 mm. Wierzyć Królikiewiczowi? Czy zrobić 480?

Nie 480 mm, tylko 500 mój błąd.

Co ciekawe pobawiłem się proporcjami wyszło mi, że numer boczny 1217 miał 40 cm wysokości, natomiast szachownica na F-13 miała 55 cm...

I w co tu wierzyć, gdy z proporcji zawsze wychodziły wiarygodne wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy i ostateczny arkusz kalek do MiGa-21 w skali 1/72 mojego autorstwa, który mam nadzieje zaspokoi moje potrzeby . Dzisiaj poszło do druku z arkuszem do prototypowych i eksperymentalnych F-16. Zobaczymy co pokaże RV Aircraft ze swoimi modelami i ruszamy z warsztatem

 

mig21h.jpg

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć tak arkusz w 1/48 marzenie .

Marzenie, które nie jest trudne do zrealizowania.

Podejrzewam, że z przeslakowaniem nie byłoby większego problemu.

Kwestia uzbierania odpowiedniej ilości papierków Narodowego Banku Polskiego co by opłacić wydruk sporych rozmiarów arkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki przecież jestem modelarzem itd... więc wiem czego oczekujecie . Więc nie ma problemu z zdjęciami . Będzie taki walkaround ,że głowa mała. Pozdrawiam

Trochę czasu upłynęło od tego posta, ale może Piotrze masz te zdjęcia F-13 z Dęblina, szczególnie kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz w moim wątku warsztatowym nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie ,zadam je tutaj a jeśli nikt nie będzie/umiał,chciał / pomoc to pomaluje w/g tych zdjęć.

Chodzi o wneki podwozia w F13 nr 1217 ,ma być w naturalnym alumiunium czy wneki moga byc w tych kolorach z fotek/taki jakis amerykanski zielono-oliwkowy/?

 

dsc1826l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://hotfile.com/dl/189389396/d50a688/wnki_21F-13.zip.html

Nie wiem jakie wnęki ma Twój konkretny egzemplarz, ale w powyższym linku masz pare zdjęć , część wygląda na naturalne , jeszcze nie pacykowane wg " czyjegoś widzi mi się ", jak to przeważnie bywa w Naszych Muzeach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten, który stoi w MLP w KRK? Jeśli Ci to pomoże, to mogę zwyczajnie pójść i zobaczyć, bo jestem w muzeum.[/quote

 

nie mam pojecia ,te foty z MR są ale jak by Ci to nie sprawiło problemu

Chyba jednak pomaluje tak jak Portalus zrobił w swoim bisie Mr. Color C60 RLM02 /mam nadzieje Maciek ze sie nie obrazisz ze wklajam tutaj Twoje foto jak cos to wywale

 

mig21_28.JPG

 

mig21_29.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak jest info czyje zdjęcia i skąd są to uważam, że wszystko jest OK.

 

Mnie natomiast spodobały się te kolory goleni ze zdjęć z Twojej literatury (tak przy okazji co to za książka?) i się zastanawiam czy takich do moich szarych wnęk nie machnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiliście się tych zdjęć. Widzicie, że kołpak na przednim kole też jest pomalowany tym niebieskim kolorem? Widzieliście kiedyś MiG-21 z niebieskimi kołpakami w służbie To proponuję dać spokój radosnej twórczości panów z muzeum w Drzonowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki sa z opracowania na temat F13 z mini repliki w dwóch numerach.

Young nie czepiliscie sie tylko pytałem ale odpowiedzi nie dostałem i wymalowałem po swojemu ,wneki Gunze H 306

 

Maciek widziałem na PWM ze juz pomalowałes do f13 osłone dyszy ,sprawdzałes czy pasuje ? u mnie jest uskok pomiedzy kadłubem ok 0,5mm /k-b szerszy od osłony/ to samo z pierscieniem wlotowym tez nie za bardzo pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, moja wypowiedź skierowana była raczej do portalus, gdy przeczytałem, że chce wzorować się na jakiejś farbie z muzealnego magazynu.

Jeśli chodzi o kolor wnęk, widzę tam standardową zieleń. Dlatego wydaje mi się ona dość wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie... Potrzebuję Waszej pomocy...

 

W jakim kolorze były nowiutkie Bis-y z ostatniej dostawy świeżo po sprowadzeniu do Zegrza Pomorskiego? Czym najlepiej Pomalować? Chodzi mi głównie o ostatnią sztukę 9975.

 

Po przeszperaniu neta znalazłem tylko jedno zdjęcie z PRL-u (1983)

O ten właśnie okres mi chodzi...

1e89f39873044065med.jpg

 

Według mnie nie jest to nasz standardowy kolor srebrny ale jakiś jasnoszary. Jednak prosiłbym o wypowiedź znawców tematu. Zdjęcie jest słabej jakości i mam duże problemy aby jednoznacznie "ten temat" rozstrzygnąć.

 

--- Zdjęcie pochodzi ze strony:

http://www.polot.info/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeszperaniu neta znalazłem tylko jedno zdjęcie z PRL-u (1983)

O ten właśnie okres mi chodzi...

Akurat to zdjęcie na pewno nie jest z 83r. Wtedy jeszcze nikomu sie nie śniło malowanie jakichkolwiek symboli czy godeł na samolotach, a ten akurat ma już godło na k-bie .

Wrzucam poniżej fotkę , nie podam niestety nr. koloru , to podadzą inni Fachowcy. Fotka datowana jest na lata 90 -91, chyba tuż przed remontem ?

I nie był to kolor srebrny

99751991r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki babcia131 za fotkę. Już wiem co i jak.

Ale tak przeglądam się na jedno i drugie zdjęcie i "baniak" pod kadłubem jest chyba srebrny a nie jasnoszary jak kolor kadłuba.

 

Jeszcze jedno pytanie. Od kiedy w Zegrzu na Bisach malowano godła z powyższych zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zborniki podwieszane były "aluminiowe " lakierowane lakierem bezbarwnym.

Odnośnie godła "Rycerza " na pewno zaczęto malować po 89 r. [ 90-91? ] Muszę przejrzeć "archiwum " mam gdzieś dokładną datę i nazwisko twórcy godła.

PS.Odnosnie numeracji kolorów przejrzyj ten temat na str.113-114.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem

 

"... W 1989r. w ramach restrukturyzacji SZ rozwiązano m.in. 9 plm w Debrznie. 26 plm dnia 31.01.1989r. został przekazany do Wojsk Lotniczych z jednoczesną zmianą numeru na 9 plm. Jednostka w Zegrzu Pomorskim przejęła tradycje pułku z Debrzna.

 

Projektantem godła malowanego od sierpnia 1990r. na samolotach 9 plm był por. pil. Arkadiusz Pilch. Na pięciokącie umieszczona jest szachownica lotnicza, której górna krawędź tworzy zarys północnych granic Polski. W centralnej części umieszczony jest MiG-21 a poniżej rycerz na koniu, będący elementem herbu Koszalina. Godło jest malowane z lewej strony przedniej części kadłuba. W pierwszym okresie godło było malowane ręcznie, osobiście przez personel pułku. Później używano już szablonu."

 

--- Żródło:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1450651&page=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miłośnicy MiG-23 mogliby potwierdzić ten kolorek? Może coś innego?

Pytanie, w zasadzie do Babci ponieważ miał styczność z tymi Bisami, ale też szarymi fabrycznymi szparkami (9312 itp.), to mógł być ten sam kolor? Chyba że ktoś inny zaryzykuje odpowiedź.

 

Mój idealny Bis

0931780.jpg

Szary fabryczny kolor, 6 szachownic, krój cyfr z MiG-23 i godło

Pierw myślałem, że to jakiś "pomnikowiec" - od stóp do głów pokryty jedną farbą: golenie podwozia, wnęki, płatowiec (nawet pierścień wlotu). Wszystkie tak wyglądały. Co przykuło moją uwagę, nie malowano przodu wyrzutni R-13. Bez względu czy reszta była szara, czy poremontowa srebrna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary fabryczny kolor, 6 szachownic, krój cyfr z MiG-23 i godło

 

a gdzie tam widzisz szachownice na kadłubie, że Ci 6 szt. wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.