Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Powiało nudą, więc wrzucam fotki. Monsun w 1/48 na miarę moich możliwości (warsztatowych i dostępnej dokumentacji):

p1360853.jpg

p1360859.jpg

 

Kilka słów jak powstał. Posiadając zestaw Academy MiG-21PF, można spokojnie bawić się w dłubanie. Belka pośrednia to przerobiona zewnętrzna belka dla "MF" (znajduje się jak wiele innych niepotrzebnych części przy budowie PF). Są cztery belki APU-13M i pociski 2x R-3S i 2xR-3R. Wystarczy te drugie spiłować na odpowiednią długość. Niestety wszystkie wymienione części są tylko zbliżone do oryginału. R-3 wymagają korekty stabilizatorów (za duże i za długie), APU są za długie i mają niewłaściwy kształt nosków (sam dodałem polistyren, zwiększając wysokość dwukrotnie!). Ja niestety zgubiłem swoje R-3R, więc druga para powstała na bazie R-3S z OEZa (jak widać zostały tylko korpusy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wygląda to na osobny minutnik (np. odmierzający czas lotu?) niż na zegarek. W MiGu było to chyba połączone w jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym ,że ja posiadam zakupionego po cenie złomu mig-21 z OEZ.Chyba zestaw wiadomo jaki jest...zakupiłem sobie na allegro kiedyś ramki z uzbrojeniem Edka ale do podwójnej belki APU-60-II była tylko górna pozioma częśc i obydwie w tej samej stronie.Resztę ktoś wykorzystał. Brakowało tez samych R-60 a tu Edek mi podrzuca teraz gotowiznę.

PS

w Martoli po 34 zł.

 

Co do do 23-go to skoro pojawił się Trumpek to też liczę na dodatki...najbardziej na APU-23 i R-23 bo brakuje ich w Italerce. Chyba ,że GEM zacznie odlewać swoje kopie bo w jego MIGu wyglądają świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

http://allegro.pl/zegarek-z-samolotu-mig-21-i2760943316.html

 

Teraz takie pytanie, bo nie jestem specem od Mig-21 gdzie to się znajduję?

 

Nie jestem pewien na 100% ale czy to nie jest urządzenie związane z rejestracją foto wyników strzelania czy też przechwycenia celu ? Na tej skali oprócz czasu jest też chyba kurs ? Gdzies widziałem na tasmie foto z przechwycenia oprócz uchwyconego celu , własnie w rogu była uchwycona fotka tarczy takiego czasomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien na 100% ale czy to nie jest urządzenie związane z rejestracją foto wyników strzelania czy też przechwycenia celu ? Na tej skali oprócz czasu jest też chyba kurs ? Gdzies widziałem na tasmie foto z przechwycenia oprócz uchwyconego celu , własnie w rogu była uchwycona fotka tarczy takiego czasomierza.

 

Chyba Ci się pomyliło z zegarkiem do fotokarabinu S-13 na Iskrach czy Limach. W fotokarabinach typu SSz 45 ani PAU nie było zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe , widziałem tylko fragment fotki przedstawiający kliszę foto z przechwycenia [ walki ] gdzie w rogu był ukazany omawiany czasomierz .Zastanawiam sie tylko czy taki [ podobny ? ] był zegarek w S-13 stosowanych na 21 ? Instrukcja pod ręką a ja się zastanawiam . Chyba było coś podobnego , tak przynajmniej wynika ze schematów i opisu. A może tylko na TS-ie ?

document6.th.jpg

document8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co -nie wiem co o tym sądzić. Świat chyba zwariował - rozumiem ze dla Miłośnika 21 kazda pozycja jest cenna , ale cena jest chyba troche za duża .Tym bardziej że proponowana "Instr .Eksploatacji i obsługi " [ czyli praktycznie -budowa płatowca + obsługi itp ] liczy tylko nieco ponad 300 stron , a taka np. sama budowa płatowca 21UM-US liczy ok. 300 stron , plus do tego "Róznice w budowie 21US-UM " kolejne 90, a gdzie jeszcze " Eksploatacja ...." ? Troszkę ktoś przesadził cenowo , a tak informacyjnie dla porównania orginalne 2 rosyjskie instrukcje "Opis techniczny i Eksploatacja 21UM" liczą razem prawie 850 stron , więc to też świadczy o zawartości wydawnictw. No, ale może ktoś z kasą kupi .

6869s.th.jpg

dsc02734ux.th.jpg

 

Wiadomość dla Piotra Pilota

Dzięki za poszukiwania w Dęblinie .Poczekamy , mam obiecane materiały od Gościa który pracował przy renowacji 21F-13 w Niemczech .Odziedziczył mnóstwo dokumentacji po jednym z Pracowników Muzeum , troche to potrwa zanim to wszystko przejrzy , ale obiecał że jak tylko coś znajdzie wyśle mailem .Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Starałem się ile mogłem. Szkoda tylko ,że zostały one zniszczone z jakieś 2 lata temu. Więc gdyby człowiek wcześniej trochę się tym zainteresował to może by jeszcze coś na ten temat uzyskał.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję ,że "Gość z Niemiec" dotrzyma słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.