Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze, jeśli można prosić - wymiary: długość, szerokość i wysokość tej "przejściówki" w poziomie.

Sam bym chciał zobaczyc jak to wyglądało w rzeczywistości , ale może coś z tego ujęcia wydedukujesz ?

Bo są gdzieś instrukcje , a jako by ich nie było

monsunu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Chyba najwyrażniejsze zdjęcie pokazujące proporcje wyrzutni i belki pośredniej .Niestety widoku odnosnie długości nie ma .

Napisałem do Kolegi z Niemiec , obiecał poszukać zdjęc , ew. rysunków z instrukcji .Tylko tak się zastanawiam , czy to co używali w NRD było Naszym orginalnym Monsunem , czy to jakas Ich produkcja ? Ale uzyłem okreslenia Monsun , popartego co prawda zdjeciem samolotu z wyrzutnią i odpisał iż wie o co chodzi .Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, kto by się takimi perełkami podzielił

SPS-141Je, szkoda że tak daleko mam chętnie zobaczyłbym to cacko na własne oczy.

502-polandczech07091271.jpg 502-polandczech07091252.jpg

Tu chociaż jest szansa na zobaczenie go w kraju, a Monsuny wszystkie pewnie poszły na żyletki, lub skończyły w czeluściach magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, kto by się takimi perełkami podzielił

Jest takie powiedzenie o "psie Ogrodnika "

Nie chce mi się wierzyć że nie ma lepszych ujęć , albo rysunków.

A wracając do SF czyli fotki 21UM z SPS-em i zbiornikami pod skrzydłami -żeby choć zrobił porządnego walkarounda zasobnika , a nie tylko walnął ogólny widok bzdury i zadowolony

Jak można nie wykorzystać takiej okazji.

Nic poczekamy , może z Niemiec coś przyślą odnośnie Monsuna .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać od em choć paru skanów z instrukcji odnosnie MONSUNA.

Chyba trzeba będzie uderzyć na inne Fora -może AND170, CRC będą mieli jakieś materiały i poratują potrzebujących ?

Bo grubego131 pytałem -nie ma

Grzegorzowi 5710 nawet nie zawracam głowy , gdyby miał to by poratował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać od em choć paru skanów z instrukcji odnosnie MONSUNA.

Chyba trzeba będzie uderzyć na inne Fora -może AND170, CRC będą mieli jakieś materiały i poratują potrzebujących ?

Bo grubego131 pytałem -nie ma

Grzegorzowi 5710 nawet nie zawracam głowy , gdyby miał to by poratował

 

 

Gdybym miał to czemu nie - dawno byście mieli.

A jednak coś tam odnalazłem !!!!!!!

 

monstr10.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z lotów próbnych dla nowego kontrachenta ? Ex -Jemeńskich 21BIS -Odessa 2012 .

Co one mają podwieszone pod lewą belką ? ECM, zasobnik foto , "symulator walki " ?

mig21bisodessaexyemense.th.jpg

mig21bisodessaexyemense.th.jpg

mig21bisodessaexyemense.th.jpg

mig21bisodessaexyemense.th.jpg

 

young -popieraj , popieraj , moze sie jakaś Miłościwa Dusza zlituje i w koncu wrzuci coś odnośnie Monsuna.

Bo jak narazie to tylko wizje i w domyśle "ja mam ale nie dam "

Choć nie wiem czemu sie tak akurat uparłem na tą wyrzutnię ,ale tak dla zasady , albo "dzielimy sie równo " [ nie mieszać z komunizmem ] posiadaną wiedzą, materiałami w miarę potrzeb Kolegów , albo tępimy cwaniactwo pod różnymi postaciami .

Sorry za "wrzucenie kija w szprychy solidnej maszyny" jaką jest Forum , ale mysle że nawet nie było słychać zgrzytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to było z odpalaniem rakiet z Monsuna? W kabinie były też jakieś przeróbki? Pilot mógł wybrać która rakieta schodziła pierwsza czy odbywało się to automatycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest za mało materiału -narzekania , jak temat się rozrósł i jednak jest kontynuowany [ nawet z odrobiną humoru ] to znowu narzekania że tego nie można ogarnąć. Ja 21 ogarniałem równe 2 lata na SCh , a Ty Banny nie możesz się "zebrać w sobie " i poczytać wątek choćby powoli , fragmentami nawet przez miesiąc . A z drugiej strony na początku jest spis treści , trzeba go sobie uaktualniać i przeglądać to co jest potrzebne .

To jedno , a drugie -nie sądzisz chyba ze jeden czy drugi z Nas posiadający materiały , instrukcje będzie siedział całymi dniami ,skanował strony i wrzucał "księgozbiór " na Forum .I zaraz znajdzie się kolejny niezadowolony który napisze że Jego nie interesują sprawy techniczne .

Chwilami odechciewa się robić cokolwiek , jak nie pretensje i ostrzeżenia za zbyt duże odstępy po kropce czy przecinku [ na innym Forum ] , to teraz m.i marudzenie za zbyt duży objętościowo materiał.

Sorry za taki tekst w tym temacie , ale nikt tu nikogo nie zmusza do czytania , ani tym bardziej pisania .Nie podoba mi się materiał, zamykam stronę i koniec .Następnym razem może być coś ciekawego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę zal bierze ,że tylko o Migu -21 tak się temat rozciągnął....jakby wszyscy tylko na szybkich latali....ja spytałem na innym forum o Mig-23 to tak jak post wczesniej kolega napisał od razu priv obelzywy ,że to z malej literki a to z duzej , a to że przecinek nie tam bo oni o polszczyznę dbają....niby dobrze ale jesli ktoś w temacie nie potrafi odpowiedziec to niech da sobie spokój albo niech forum ortograficzne zakłada.

 

Ja z lotnictwem mialem tylko styczność w Zielonej Górze gdy przecinakami pas rozwalalismy pod zalewanie jakimiś zywicami bo się kruszyl pas i silniki ponoc zasysaly ( nawet foty mam i stal obok terminalu Mig-23 "149" z podwieszona wyrzutnia od S-25 !!! Mig-21 "7555" i Lim-6 "627" )ale bardzo sobie lubię otwierać każdą nowa stronę i post o Mig-21 , milo czytać jak sie ludziska wiedzą i obserwacjami dzielą.

 

A fota z migolotnią poezja

 

nie pamietam czy ten port lotniczy Zielona Góra to nie Babimost bo nie daleko to było od naszego Pułku Artylerii.

 

9915cfc4108df237m.jpg

141ab7c977ad3b96med.jpg

008772ad3bc1ec1bmed.jpg

 

oraz ciekawostka z MIG-23 bo nie czytałem by mógł przenosić S-25 ,przynajmniej w żadnych schematach uzbrojenia nie widziałem .

 

751bd8a0e4e1059fm.jpg

 

 

swoją drogą czy pod jubileuszowym Migiem -21 (PFM chyba) nie jest zasobnik D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zasobnik D, czyli typowe Sci-Fi (podobnie jak z tym S-25).

Zazwyczaj nie interesują mnie zagraniczne MiG-21 (kto by to ogarnął?), ale fajne zdjęcia znalazłem na modelforum.cz

PF i UM z PTB-800

http://www.modelforum.cz/download/file.php?id=781455&mode=view

http://www.modelforum.cz/download/file.php?id=781840&mode=view

PFM z PTB-800 i APU-60

http://www.modelforum.cz/download/file.php?id=781558&mode=view

Co ten pilot z ostatniego zdjęcia robi, tankuje? Technik sobie siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe propagandowe ujęcie .W ramach przećwiczenia wariantu lądowania na lotnisku gdzie nie było obsługi przygotowanej na przyjęcie takiego samolotu .W tamtych czasach ?

Chociaż kto wie , ale widziałem w takiej sytuacji Rosjan gdy wylądowali w ramach ćwiczeń na Naszym lotnisku zapasowym w Śniatowie .Tyle tylko ze my mielismy całkowity zakaz zbliżania sie do Ich samolotów wydany przez "Naszą Górę " Podobne do BiS ale jednak inne .I nie jestem pewien czy to nie były SMT i ten zakaz brał się z wariantu podwieszeń [ oprzyrządowania ] samolotu , bo na pewno nie z "przekory "nie pomagania Rosjanom. Nie w tamtych czasach . Piloci wypalili po papierosie ,sami obsłużyli samoloty , zjedli kanapki wyciągnięte z kombinezonów , uruchomili silniki i odlecieli .

 

young -Zazwyczaj nie interesują mnie zagraniczne MiG-21 (kto by to ogarnął?), ale fajne zdjęcia znalazłem

 

Ale czasami się opłaci Ostatnio wychaczyłem walkaround BIS-a , ponad 220 zdjęc , ale obcykany genialnie pod kątem pokazania działania inst . podwozia , klap , stożka . Praca pod cisnieniem , samolot na podnosnikach , ale wrażenie niesamowite , szczególnie jak zdjęcia są robione i pokazane w odpowiedniej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe propagandowe ujęcie .W ramach przećwiczenia wariantu lądowania na lotnisku gdzie nie było obsługi przygotowanej na przyjęcie takiego samolotu .W tamtych czasach ?

Chociaż kto wie...............

 

No nie za bardzo się z Tobą zgodzę bo nasi piloci również mieli treningi z zakresu odtwarzania gotowości do lotu samolotu a przynajmniej powinni mieć bo z tym też różnie bywało.

Sam pomysł zapewne wzięty od Rosjan, którzy wiedli w tym prym. Dotyczyło to chyba wszystkich typów maszyn . W Debrznie lądowała tranzytem do DDR ówka eskadra MiG 23 - mimo iż była zapewniona obsługa piloci zawsze mówili " nie nada" - sami lali paliwo, ładowali tlen i powietrze mimo iż nikt z pryncypałów nie zakazywał. To samo tyczyło się AN 14 Pszczółka, którym przylecieli jacyś generałowie.

Te sprawy można tłumaczyć różnie: brak zaufania do sojuszników, niechęcią pokazywania wyposażenia samolotu ( a bywało inne niż np. naszych ) albo też gotowość bojowa była na znacznie wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś- treningi -polegające na tym że w czasie dni techniki , przyjeżdżali na stoiska , pokręcili się między samolotami i na tym koniec .Ale to osobne zagadnienie .

 

W czasie Dni Techniki jakie odbywały się co miesiąc powinien uczestniczyć również personel latający - a wyglądało to tak jak napisałeś. Natomiast szkolenia z przezbrajania czy też odtworzenia gotowości bojowej to inna działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.