Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Określony, 5 lat.
Na razie na tyle jest podpisana umowa, ale co dalej, to tak naprawdę nie wiadomo. Już teraz na ekspozycji plenerowej brakuje miejsca, a ktoś wpadł jeszcze na genialny pomysł, by postawić tam trałowiec 207, więc tam samoloty raczej nie wrócą. W planach jest otworzenie filii muzeum na lotnisku w Babich Dołach, ale wiadomo jak jest z planami. Miejsce dla samych samolotów na lotnisku pewnie się znajdzie, ale jak to będzie z organizacją muzeum i udostępnieniem do zwiedzania, to już czas pokaże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ma ktos super zblizenie ładne na orla z muzeum w gdyni? 8905 bym był "dzwięczny"

 

Znalazłem na dysku zdjęcia 8905, jeszcze z przed czasów w muzeum MW.

Wszystkie znalezione gdzieś w sieci. Prócz tych opisanych autorów niestety nie znam.

38b0fca0d6cf6352.jpg

90983babce5f46d3.jpg

32cbfa748581f852.jpg

fd4ac86b34e11e43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Wpadły my w ręce kalkomanie techmodu m.in. do MiG-21MF:

 

607_rn.jpg

 

Szukając informacji o polskim 9801 dotarłem do informiacji i MiG-21bis o numerze seryjnym 75089801

 

mig21bis.jpg

(foto z forumstrony lotnictwo.net.pl).

 

Ile warte w sensie merytorycznym są te kalki? Był w krzesinach MF o takim samym numerze burtowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CSRS był MF o nb 9801.Nie wiem jakie nb miał kolory, ale latając pózniej w Czeskich SP jako MFN miał nb w szarym kolorze.

A Nasz 9801 to oczywiscie Zegrzański BIS.

 

Znalazłem nb MF 9801 jeszcze we wcześniejszych barwach ochronnych -kolor kalki też nie pasuje do koloru nb:

9801mf.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Techmod walnął takiego merytorycznego babola? Aż się wierzyć nie chce ;) Patrząc po kroju cyfr tylko 9801 pasuje do polonusa, ale poza tym cały algorytm się sypie

 

Na Krzesinach bisy nie stacjonowały , tak? Czyli mam godła i numer (pytanie, czy kiedykolwiek 9801miał numer malowany akurat od takiego szablonu) do ewentualnego wykorzystania osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad-wypowiedzi Mikele:

-nie jestem pewien czy walnął "babola" bo może się okazać że Czeski MF po dostarczeniu od producenta miał całkiem inne barwy [ np. naturalne pokrycie ] i krój i kolor cyfr taki jak na kalkach

-Nasz 9801 miał inny krój cyfr , bez tych przerw -nie mógł skończyć na Krzesinach bo został sprzedany do Ugandy

-Na Krzesinach przed "najlepszymi samolotami na świecie " stacjonowały własnie 21BIS , przebazowane tam po rozwiązaniu 9PLM w Zegrzu Pomorskim.

 

Pozdrowiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad-wypowiedzi Mikele:

-nie jestem pewien czy walnął "babola" bo może się okazać że Czeski MF po dostarczeniu od producenta miał całkiem inne barwy [ np. naturalne pokrycie ] i krój i kolor cyfr taki jak na kalkach

Oznaczenia wg instrukcji nie są do maszyny czeskiej, ale właśnie polskiej.

-Nasz 9801 miał inny krój cyfr , bez tych przerw -nie mógł skończyć na Krzesinach bo został sprzedany do Ugandy

-Na Krzesinach przed "najlepszymi samolotami na świecie " stacjonowały własnie 21BIS , przebazowane tam po rozwiązaniu 9PLM w Zegrzu Pomorskim.

Dodam jeszcze trzeci punkt: te kalki są co najmniej z połowy lat 90-tych, a więc jeszcze przed bisami w Poznaniu.

Może to jest czeski błąd (podwójny?), bo np. 8910 był chyba MF-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9108 stacjonował do 1999 w 11PLM we Wrocławiu a po jego rozformowaniu przekazany został, wraz z resztą MFów, na Krzesiny i do Łasku.

Tutaj http://forum.krzesiny.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=1734&start=1215 trochę inaczej opisany jest los tego samolotu, ale lepiej pasuje jako pierwowzór do kalkomanii - od lutego do lipca 1991 był w 62 plm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dokładnie malowanie otrzymał, musiałbym przekartkować literaturę. Na szybko- w jego ostatniej liniowej jednostce - 2 PLM latał cały srebrny. Przemalowany został dopiero gdy badano kandydatów na samolot szturmowy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Malowanie powstał na przełomie lat 60 i 70, a latał co najmniej do 1974 roku.

Popraw mnie proszę, jeżeli się mylę.

Malowanie 2015 nie powstało na przełomie lat 60 i 70. Ten samolot osobiście widywałem w COSSTWL w Oleśnicy Śląskiej w latach 75-77 i był całkiem normalnym srebrnym MiGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, tak późno? To czy ja pokręciłem coś z tymi "szturmowcami"?

 

Według artykułu z Aeroplanu nie przekręciłeś, było tam napisane, że właśnie na przełomie 60/70 wybierano szturmowca przy okazji testując wzory kamuflażu.

 

Grzegorz 5710 - Autor twierdził, że właśnie do 1974 był "u Ciebie" a następnie przekazano go na WAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lotnictwa z szachownicą: służba do 1974, przekazany do Oleśnicy gdzie został do roku 1978. Bez wzmianki o szturmowcach.

Co oznacza "u Ciebie"? Do 1974 był w Goleniowie, srebrny.

Te szturmowce to wzięły mi się właśnie z tego artykułu w aeroplanie, który merytorycznie doskonały nie jest (nawet jeśli chodzi o schemat malowania).

 

Czyli, w kamuflażu nigdy nie latał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Lotnictwa z szachownicą: służba do 1974, przekazany do Oleśnicy gdzie został do roku 1978. Bez wzmianki o szturmowcach.

Co oznacza "u Ciebie"? Do 1974 był w Goleniowie, srebrny.

Te szturmowce to wzięły mi się właśnie z tego artykułu w aeroplanie, który merytorycznie doskonały nie jest (nawet jeśli chodzi o schemat malowania).

 

Czyli, w kamuflażu nigdy nie latał!

 

Kiedy w takim razie został pomalowany i w jakim celu?

Do 1974r. srebrny w Goleniowie,

Do 1977t. srebrny w Oleśnicy,

Czy "Lotnictwo z Szachownicą" potwierdza przekazanie na WAT w 1978r.?

Czyżby dopiero na WAT w ramach jakiegoś projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.