Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Nie wytrzymałem i po oględzinach nabyłem F-13 z trampka. O walorach i wadach nie będę w tej części się wypowiadał.

Mam pytanie do starszych doświadczeniem kolegów czy kojarzycie może jakieś ciekawe, może okazjonalne malowanie tegoż typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w przeglądarkę , [ w grafikę ] MiG-21F-13 007 będziesz miał co najmniej 2-3 wersje malowania Izraelskiego nb 007 [ uciekiniera z Iraku -Syrii ? ] i malowanie okolicznościowe Indonezyjskiego F-13 .

Kojarzę jeszcze zdjęcia Radzieckiego Zespołu Akrobacyjnego , ale niestety nie mogę w tej chwili znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia, liczyłem na Ciebie

Nie dodałem, że oczywiście ma mieć szachownice

Przeszukując swoje skromne zasoby foto przypomniałem sobie o 803 z malowaniem szachownic bez koloru białego.

Czy ma ktoś może fotki tego egzemplarza? (ja mam tylko jedną fotkę prawej burty i zbliżenie statecznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ciekawsze będzie malowanie 2015? Do mnie już lecą dwie sztuki właśnie na 2015 i 2017

 

Właśnie tylko 2015 ,bedąc posiadaczem Mig-21 Kavozavody Semily zaczałem go przerabiac na R.

Ogladajac wypraski F-13 Trumpetera , R pojdzie w odstawke a ..powstanie PF .

W kazdym razie zobacze jak to lezy w planach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ciekawsze będzie malowanie 2015? Do mnie już lecą dwie sztuki właśnie na 2015 i 2017

 

Zastanawiałem się nad tym, nie wiem się czy będzie jeszcze okazja do szachownic ze "srebrnym" tłem.

Nie kojarzę, czy później jeszcze takie były, a kamo przeglądam fotki i faktycznie jest to z drugiej strony okazja do łaciatego szybkiego.

Z drugiej strony chcę zrobić go z pudła, więc myślałem chociaż o treningu z odcieniami aluminium przy malowaniu aby nauczyć się czegoś nowego.

Gdyby nie problemy ze sprzętem foto może pewnym rozwiązaniem byłby warsztat, gdzie zawsze można liczyć na waszą pomoc, a i mobilizacja większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazjonalne, z szachownicami... hehe

Białego pola nie miało kilka s-tów, tylko ciężko o zdjęcia jednej maszyny z dwóch stron w tym samym okresie. Zwrócić trzeba także uwagę na łączenia na szachownicach. Były takie z kwadratami w normalnej pozycji, nie obrócone o 45 stopni.

Inna kwestia, cyfry numerów bocznych. Mimo opracowania niezłego zbioru w Corelu, chcąc uwzględnić te do pierwszej wersji szybkiego, musiałbym chyba podwoić liczbę wariantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia, liczyłem na Ciebie

Nie dodałem, że oczywiście ma mieć szachownice

 

Żle zrozumiałem, niestety , ale zostaje chyba tylko "łaciaty " jeśli mówimy o okazjonalnych malowaniach Naszych 21 tej wersji , bo srebrne to raczej normalka , a szachownice bez białych pól to raczej kwestia "niedomalowania" a nie "malowania z okazji "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedomalowanie traktuję właśnie jako ciekawostkę i będę myślał nad tymi dwoma egzemplarzami (łaciaty i niedomalowany).

Niemniej dużo racji jest w słowach, że "srebrne to raczej normalka", dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat do wyszpiegowania.

 

http://www.jetzone.de/museum/krakow/bilder/bild078.jpg

 

http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=298&with_photo_id=40063799&order=date_desc&user=1222070

 

http://bemil.chosun.com/nbrd/files/BEMIL085/upload/POL-Mig21UM-9349.gif

 

Mniej więcej można wywnioskować układ i ilość pasów, prostopadle do kadłuba. Być może nie ma żadnego zdjęcia góry kadłuba uchwyconej w zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja pomogę:

 

279df32534b068f3.jpg

 

4f06d7219ee27dfe.jpg

 

a076555178b8ab11.jpg

 

a2a57b08d73aa6a7.jpg

 

żeby było zabawniej to napiszę, że fotki zassałem z MW

 

Jak już jesteśmy w temacie poznańskich tygrysów to jeśli ktoś posiada takie fotki tygrysa 9351 to stawiam duuużą flachę . Pukałem już nawet do bazy, rozmawiałem z autorem malowania (chor. Marcin Rogoziński), który deklarował pomoc w tej materii ale niestety skończyło się tylko na dobrych chęciach. Pół roku minęło i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głową Tygrysa zamiast Kruka zdecydowanie ładniejsze .

Rzecz gustu. Ja wolę wersję pierwotną. Czy w tym ostatecznym malowaniu "Tygrys" latał? Wydawało mi się, że nie, ale był w Radomiu w 2003 w takiej postaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ma ktos super zblizenie ładne na orla z muzeum w gdyni? 8905 bym był "dzwięczny"

Mam 200 zdjęć tego MiGa zrobionych w tym roku, więc orzeł jest już niestety mocno zatarty. Jednak sporo szczegółów widać i posiłkując się jeszcze innymi zdjęciami można coś z tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys ze 2-3 fotki tu wstawic lub podeslac
Mam na serwerze całość, więc wyślę Ci link na PW.

 

Niestety część samolotów opuściła ostatnio Muzeum MW na czas nieokreślony, więc sobie wszystkie dokładnie przed wyjazdem obcykałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.