Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo jasny szary kolor. Widać jak farba na części nie osłoniętej pokrowcem zeszła i s-t znów powoli zaczynał być srebrny.

O tym kolorze już tu rozmawialiśmy i zdjęcie pewnie wstawiałem. Chyba najlepsze zdjęcie ogólnodostepne, ponieważ widać różnicę w porównaniu z białym jakiem. Delikatna, ale jest.

mig21c84.jpg

Doskonałe zdjęcia tych maszyn z czasu służby są, ale póki co nie ma zgody na ich publikację w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczęśliwię co nie ktorych i opisze historie tego s-tu aby nie bylo watpliwosci:) data przyjecia na stan 40 plm 06.08.65 latal do 6.04.67 r. potem skierowany do 1 plm gdzie latal do 30.07.67 r. 30.07.73 - 25.05.74 LZR-3 Deblin 25.05.74-28.12.74. z powrotem do 1 plm w dniu 28.12.74 przekazany do 10 plm gdzie latal do 28.03.82 r. wybyl w tym dniu do LZR-3 i po wykonanym rg poszedl w dniu 04.06. 82 r ponownie do 1 plm gdzie latal do 11.12.89 r. W dniu 15.03.90 skierowany zostal do 21 PWL Mierzecice. I jko ciekawostke podam ze 14.05.93 r posluzyl jako jednostka napedowa łodzi hehe, pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze uszczesliwilem co nie ktorych krotka historia tego ciekawego s-tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale według moich danych ten samolot nie był wciągnięty nigdy na stan 4 plm:)

 

W książce Mariana Mikołajczuka o 1 plm w wykazie sprzętu latającego jest taki sobie zapis:

 

762005 06.04.67 przyjęty z 4 plm - 281274 ubył do 10 plm

04.06.82 przyjęty z WZL3 - 11.12.89 zdjęty ze stanu pułku

15.03.90 przekazany do BSP Mierzęcice.

 

Odpowiedz jeszcze na pytanie na jakich maszynach piloci z Goleniowa brali udział w defiladzie 1000 lecia w 1966 roku.

 

EM - piękne zdjęcie 1812 ale to M i to lata znacznie późniejsze. Na samolocie tym inspektor malborskiej dywizji lądował bez podwozia na pasie w Debrznie. W maju 78 roku wysyłałem ten samolot na remont w Dęblinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Andrzeja Roguckiego. Fotki tego autora przedstawiające M w MM są dość znane.

 

 

Young - nie dołuj kolegi wszak nie napisał, że to jego zdjęcie. Zdjęcia A.Roguckiego walały się po internecie bez podpisu więc mógł nie wiedzieć czyje to autorstwo. Wielu z nas ściąga ciekawe i ładne fotki nie wiedząc kto jest ich autorem - zresztą zobacz co się dzieje na stronie AVIATEAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znajomy kupi zestaw Academy MiG-21PF Fishbed D. Sprawa jest nagląca, ma z niego robić PFM, a nie ma czasu niestety czekać na nowego Eduarda (pojawi się w drugiej połowie roku). Tak więc jeżeli macie w szafie tego gniota, a planujecie zakup edka, jest okazja pozbycia się academy.

[K] MIG 21 Academy 1/48

Możecie pisać też do mnie, przekażę informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

I pozostając w tematach ołówka i portali aukcyjnych.

http://allegro.pl/samolot-mig-21-eksponat-i3139664322.html

proponuję zrobić zrzutę....

Jego fotki chyba się gdzieś tu przewijały.

Generalnie serce się kraja na ten widok (jeszcze mój "ulubiony" 1PLM), no ale cena w zasadzie bedzie po cenie złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i niestety, ale sprawa zestawu academy MiG-21PF jest znów aktualna. Sprzedający się rozmyślił

Drugie moje ogłoszenie do migomaniaków, którzy zakupili zestaw żywicznych wnęk podwozia eduarda do MiG-21. Są tam nowe pokrywy podwozia głównego i może komuś te plastikowe zostają niepotrzebne (części C5 i C6). Chętnie przygarnę/odkupię!

 

MiG w strasznym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy stosowano godło czerwono-niebieskie w 1 PLM-ie? Innymi słowy: na jakich modelach MiGa 21 można je stosować?

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. Totalnie laickie pytania: skąd wzięły się nazwy "szybki" i w dwumiejscowych "szparka" w dwudziestych pierwszych (i nie tylko)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godło o które pytasz było na PF. PFM....

 

zapomniałeś o wersji U i nie jestem pewien, czy na niektórych USach też się nie znalazło.

A z PFM jakoś nie mogę sobie przypomnieć czeronej syrenki, nie maiły one czasem żółtej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście US kojarzę ale tylko z żółtą syrenką. Przecież napisałem, że PFM miały żółtą ;)

 

Kto mi powie na czym polega różnica między ruchomą częścią owiewki w SMT, a MF? Czy ta pierwsza była szersza (w części przylegającej do garbu)? Konkretnie chodzi mi o te z zestawu Eduarda, ta do SMT to część G8, a ta dla MF to G14 niezależnie w jakim pudle patrzymy. Ja niestety swoją od SMT gdzieś zapodziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wodzidło od 21BIS.Niestety nie mam "dokumentacji " do niego , ale mam ok. 60 zdjęć szczegółów takiego sprzętu od wcześniejszych wersji 21 , ale też używanych na BIS .Może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.