Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze mi ktos podpowiedziec jak wrzucic zdjecie na blog?

http://imageshack.us/

 

Załóż sobie konto, następnie wybierasz zdjęcia z dysku, ustalasz wielkość itp. i wysyłasz. Pojawią Ci się linki do tych zdjęć, skopiuj-wklej w post na forum, np. Link.Ze.Zdjeciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpe32004.jpg
Gdzieś tam po prawej powinieneś mieć takie coś: "Linki do udostępnienia tego obrazu" (albo "Get Direct Links" na podglądzie wszystkich swoich zdjęć). Stamtąd musisz skopiować link bezpośredni (bez tych "photo/my-images" itp.), bo inaczej forum tego nie odczyta.

 

http://img839.imageshack.us/img839/4904/kpe32004.jpg

 

kpe32004.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej skali spokojnie można się już pokusić o zrobienie kokpitu samodzielnie, tym bardziej, że model posiada całkiem przyzwoity ten element. A i tatuś byłby chyba bardzie zadowolony z nakładu pracy sadzeniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej skali spokojnie można się już pokusić o zrobienie kokpitu samodzielnie, tym bardziej, że model posiada całkiem przyzwoity ten element. A i tatuś byłby chyba bardzie zadowolony z nakładu pracy sadzeniaka

Obawiam sie ze jak bym mial sam robic wnetrze to do czerwca na Jana bym sie nie wyrobil... Zreszta nie jestem az tak doswiadczony w modelartwie wiec obawiam sie ze rezultat mogl by byc mierny... Narazie bede robil silnik a dokladniej stabilizatory plomienia dopalacza bo ten z modelu nie bedzie odpowiedni i musze wykorzystac blachy do modelu Trumpka do silnika MiGa-21 F-13... Ale narazie musze je jescze zamowic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pf numer 2005 latał w Barczacej. Zaczynał w Swidwinie pózniej Goleniów ,Barczaca ,Łask i znów Barczaca 82-89

W Barczącej nie mógł latac z prostej przyczyny... Tam nie ma lotniska tylko koszary... Lotnisko mieści się w Janowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no, nie rozumiem takiego pisania... To czemu nie w Marszewie, a w Goleniowie? Z Goleniowa na lotnisko jest 7km

Nie jestem do końca pewien , po prostu nie pamietam, ale US miał silnik R-11, tylko jaką wersję 37F2S, czy 37F2SK ?

Pokaż Ojcu poniższe zdjęcia , na pewno będzie pamietał wygląd stabilizatorów, ja niestety nie miałem doczynienia z 21US.

21f13r11f300.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

r1137f2sk300.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Babcia, to pierwsze zdjęcie to jaki silnik? Na drugim stabilizatory płomieni jak w PFM i pewnie US, ale pierwszy? Mi to wygląda na silnik z F-13 czyli chyba R11F2-300 (37F2)?

Narazie bede robil silnik a dokladniej stabilizatory plomienia dopalacza bo ten z modelu nie bedzie odpowiedni i musze wykorzystac blachy do modelu Trumpka do silnika MiGa-21 F-13... Ale narazie musze je jescze zamowic...

Spojrzałem z ciekawości na zestaw blach eduarda silnik do "MiG-21F" w 1/32 i coś mi się nie zgadza. Są to te z drugiego zdjęcia Babci, czyli jak, południowi sąsiedzi na F-13 wymieniali silniki na lepsze? Czy to zwykły błąd edka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo nigdy się tego nie nauczyłem, a chyba najwyższa pora, dotyczy naszych maszyn:

F-13 - R11F2S-300 (37F2S)?

U - R11F2S-300 (37F2S)?

PF - R11F2-300 (37F2) czy R11F2S-300 (37F2S)?

PFM - R11F2S-300 (37F2S)

R - R11F2S-300 (37F2S)

US - R11F2S-300 (37F2S)

M - R11F2S-300 (37F2S) czy R11F2SK-300 (37F2SK)?

MF - R11F2S-300 (37F2S) czy R11F2SK-300 (37F2SK)?

Bis - R25

UM - R11F2S-300 (37F2S) i R13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21F-13 R-11F-300 [ 37F ?]

21M - 37F2SK

21MF -37F2SK

BIS, UM to są pewniaki - i tu prośba do Miłośników 21 . Może Ktoś posiada ksiazki płatowca poszczególnych typów 21, tam powinien być wpisany typ silnika ?

 

Próbowałem poszukac w publikacjach typów silników , ale traktowałbym to raczej nie jako pewnik.Sam już się pogubiłem w kolejnych oznaczeniach i podpisach pod fotkami -sorry. Najlepsza jest orginalna dokumentacja .

Tak to wygląda ogólnie , wiadomo że w Polsce było trochę inaczej.

typysilnikw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem ostatnio dokładnie zbiory i dopatrzyłem się na "0880" takich oto szczegółów malowania w okolicach klap

 

811i.jpg

 

posiada ktoś jakąś wiedzę na ten temat?

 

zdjęcie z AVIATEAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według A.Gołąbka nasze PFM i R (czyli US pewnie też) posiadały R11F2SK-300 (37F2SK).

Pozostaje U i PF...

 

 

Z silnikami to raczej był bym ostrożny bo niestety różnie z tym bywało.

Tak na przykład samolot MiG 21 M 1910 w okresie 27.10.1988 - 05.11.1988 czyli w czasie remontu głównego w LZR 3 w Dęblinie miał zabudowany silnik typu 37F2S nr G531377094.

Znane są przypadki wyposażenia starszych UM w silniki R-13 po remontach np 6507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Aeroplan-artykuł o M 1907 i też to widać: pierw był R11F2S-300 później też R11F2SK-300.

Rozumiem, że modelarz chce oddać w swoim modelu 100% rzeczywistości ale to się nie da do końca. Trzeba być niezwykle dobrze zorientowanym we wszystkich zmianach zarówno w konstrukcji samego samolotu jak i w okresach, w których te zmiany następowały. Przyjmując, że było 582 maszyny i 30 lat eksploatacji a ile zmian to nie da się ustalić to trzeba mieć wiedzę większą niż Kopernik. Tego się niestety nie da zrobić i trzeba pójść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz 5710 Ja nie mam zamiaru w 100% oddawac rzeczywistosci bo jak napisales nie uda mi sie to... Chce w przyblizony sposob zrobic ten silnik... Napewno element ktory jest w zestawie nie pasuje na 100% a zestaw do silnika MiGa-21 F13 Eduarda w polaczeniu z niektorymi elementami silnika z zestawu do MiGa-21 MF pozwoli mi choc w malym stopniu odtworzyc dysze wraz ze stabilizatorami plomieni w MiGu-21 US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.