Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jasna kawa z mlekiem , ale są też jasno-zielone.Tak na szybko znalazłem u siebie w miarę widoczne anteny.

21bisonduaszprawejstron.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21bisonznprs8.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

bison03.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

bison04.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nie wiem czy chodziło Tobie właśnie o te anteny, czy tez o kolory farb modelarskich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o te wlasnie. Na niektorych fotach wydają się blyszczec metalicznie (jakiś taki zlotawy połysk), na tych wklejonych przez ciebie wydają się z kolei matowe, sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy w ćwiczeniach Orli Szpon brały udział MiGi-21 w wersji R z zasobnikami fotograficznymi ze strony Pyrlandii (białe pasy na kadłubie)?

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. Mam nadzieję, że nie pomyliłem: Pyrlandia - pasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Podczas ćwiczeń Orli szpon '97 jedynie MiG-21 z 9 PLM otrzymały białe pasy.

Natomiast podczas ćwiczeń Ocelot '99 były przynajmniej dwa R z białym pasem, ale już podległe 3 PLM i pozbawione możliwości rozpoznawczych, czyli taki "dziwny PFM" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wymieniając parę zdań z Adamem Gołąbkiem, zeszliśmy na temat "białych" malowań. Oto co napisał w kilku mailach:

(...)widziałem na własne oczy np. samolot 2401 PF czy 6507 MF. One były białe! oczywiście kolory sie od siebie rózniły - były takie egzemplarze jak np 8008 z Goleiowa, który był bardziej szary w tym białym jak biały ale to zalezało od użytego rozpuszczalnika, który razem z farbą robił sie matowy i poprostu się brudził z lakierem. Wychodziły ogólnie prześmieszne odcienie biało-szarego do szarego jasniutkiego włącznie.(...)Tak zgadzam się, że odcienie były rózne jak wspominam powyżej. Szczególnie, że widziałem jak wyglądał samolot np 8007 MF, który był jasno - szary ewidentnie choć był malowany w tym samym okresie co PF 2401, który jak odchodził w 1989 roku z Łasku był bielutki ( może dwa odcienie białego w dół ) ale nie jasno-szary. I do tego do chodzi jeszcze światło. W słońcu one były wręcz białe i rózniły się strasznie od innych samolotów pokryrych dur-alu lub srebrną farbą. Jak było pochmuro wszystko stawało sie bardziej szare niz białe.(...)2404 był jednym z ciemniejszych samolotów. Ja go porównuje do maszyny 1813PF, który kończył służbę w Mińsku Mazowieckim i widziałem do w Mierzęcicach zanim trafił na pomnik jak przyleciał w 1989 roku. Był lekko szarawy nawet w dobrym słońcu - a to równeiz była ta sama farba. Pytałem o to juz w WZL-3 w Deblinie. Kupil z przetargu ponoć tony tej farby i tylko rozpouszczalnik sie zminiał. W latach 1985/6 - 1989 wszystkie samoloty były malowane tą farbą.(...)A co do niebiesko szarych, czy gołębio szarych jest inna teoria. Mam zdjęcie z Malborka gdzie stoi samolot 7814 srebrny, że az strach, 6814 gołebio szary, 9110 z 9111 prawie szareo - białe i na końcu 9114, gdzie jest niebiesko szary - dla mnie tecza barw.(...)

Widziałem też parę zdjęć, które dają do myślenia. Cóż, może teraz będę mówił "ciemne białe", zamiast "bardzo jasne szare"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zupełnie biały. Takiego stwierdzenia, w przeciwieństwie do Adama bym nie użył. Nawet na według niego białym MF 6507 (zdjęcie było w Lotnictwie z szachownicą, mam w lepszej jakości), widać różnicę w porównaniu z białym kolorem w szachownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do wielu widzących kolor biały na zdjęciach "jasnych" Migów, przez 1,5 roku (1990-91) miałem do czynienia z nimi codziennie podczas obsług. Nawet na myśl mi nie przyszło, że one są białe. Mam na myśli oczywiście 3 eRy z 1 esk - 1375, 2355, 2051. Były one bardzo jasno szare (niech będzie nawet brudno białe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do wielu widzących kolor biały na zdjęciach "jasnych" Migów, przez 1,5 roku (1990-91) miałem do czynienia z nimi codziennie podczas obsług. Nawet na myśl mi nie przyszło, że one są białe. Mam na myśli oczywiście 3 eRy z 1 esk - 1375, 2355, 2051. Były one bardzo jasno szare (niech będzie nawet brudno białe).

 

Jarku - trudno się z Tobą nie zgodzić. Podobnie jak 1507 czy słynna szpareczka 7502, która co chwilę zmieniała swoje upierzenie. Niestety jakość lakierów robiła swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy

Jak to jest z uzbrojeniem MF'a? Znalazłem w ksiazce o najlepszych mysliwcach informację,że pocisk R-3R pojawił się dopiero na Bisie zaś ja chciałbym podwiesic pod irackiego MF zestaw R3R i R-3S. Gdzie jest prawda bo wiadomo jakie są zachodniee publikacje na temat radzieckich maszyn.

 

I ile prawdy w nazywaniu MiG-21 " gwoździem" . My znamy szybkie i rura....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-3R pojawił się z radarem RP-22 ,czyli dla VVS ZSRR to samoloty Mig-21S,SM,SMT i Bis .Dla pozostałych uzytkowników tylko i wyłacznie Mig-21 Bis .

Inaczej mówiac iracki MF nie mógł stosowac pociskow R-3R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu lipa panie....więc 4x R3S

 

W temacie irackim....

 

Jakie jest poprawne malowanie dla irackiego "Tomcat Killer" ?

Znalazłem dwa rożne malowania.

Jeden z instrukcji Fujimi drugi oczywiście Mastercraft. Jako,że temu drugiemu nie za bardzo ufam to czy Fujimi jest ok?

 

http://www.mojehobby.pl/products/MiG-21MF-Jay-Fighter.html

 

Mastercraft

 

http://www.mojehobby.pl/products/MiG-21-MF-402127.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, prócz MF z 10 PLM nie było żadnego naszego latającego MiG-21 w kamuflażu.

 

EDIT: 1. Czy posiadacie zbliżenia na napis 1 ELM umieszczany na statecznikach migów z Łasku? Żółty, zielony i niebieski. Bardzo by mi się przydały takie zdjęcia.

2. Nie malowano odbicia lustrzanego godła 2 elm z Łasku (czarna puma)? W przeciwieństwie do smoka na stateczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinekf1 wielkie dzięki

Godło 2 elm było też w odmianie: niebieska 2, czerwony język i brak wypełnienia w szczęce, plus ciemne żółte wypełnienie dolnego półkola. Zdjęcie jest w aeromax o TS-11 ;)

Przyłączam się do prośby o numer gazetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.