Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli MFa. Skasowany, czyli jednak nie zestarzał się ? Chodzi mi to, że planuję mój egzemplarz postarzeć i dlatego tak wypytuje, czy czasem nie miał okazji postać pod chmurką kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli MFa. Skasowany, czyli jednak nie zestarzał się ? Chodzi mi to, że planuję mój egzemplarz postarzeć i dlatego tak wypytuje, czy czasem nie miał okazji postać pod chmurką kilka lat.

w/g moich danych stał pod chmurką i to sporo bo od listopada 91 go grudnia 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowy ma przycisk " przechwycenie " Na UM w II kabinie nie ma spustu od działka , cholerka nie pamietam czy był w I kabinie , nie mam akurat dobrego ujęcia z I kabiny.[ na rozum to powinien być , bo przecież można podwiesić gondolę Afanasjewa , a strzelać jakoś trzeba ]

Poniżej link do zdjęc drążka z bojowego .

https://hotfile.com/dl/203779890/806691f/DREK.zip.html

Poniżej rysunek drążka z opisem z instrukcji BIS-a.

drek21bis.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z kolegow dysponuje zdjeciami zaslony w pierwszej kabinie szkolnego MiGa-21 ?

Potrzebowal bym rownierz zdjec wewnetrznej strony ruchomej czesci oslony kabiny instruktora tzn mechanizm peryskopu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z kolegow dysponuje zdjeciami zaslony w pierwszej kabinie szkolnego MiGa-21 ?

Potrzebowal bym rownierz zdjec wewnetrznej strony ruchomej czesci oslony kabiny instruktora tzn mechanizm peryskopu itp...

Parę zdjęć z I i II kabiny. Powinny się przydać

 

https://hotfile.com/dl/204077981/19f6760/Peryskop-sztorka.zip.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko.... Mysle ze znawcy samolotu beda wiedzieli o co chodzi bo niestety nie posiadam zdjecia do zamieszczenia tego elementu... Chodzi mi o metalowy wezyk wychodzacy z dyszy wylotowej i znajdujacy sie patrzac od tylu w prawym dolnym rogu... Ojciec niestety juz nie pamieta co to bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to w Goleniowie byly M-y... Zostaly pozniej przekazane do 1-go PLM...

......W takiej sytuacji 2 PLM „Kraków” trafia do 2 Korpusu Obrony Powietrznej ze Sztabem i Dowództwem w Bydgoszczy.

W tym czasie pułk na stanie posiadał 24 MiG-21 M / MF i 5 MiG-21 UM..... chyba słabo pamietasz

Wiesz akurat moze bylem wtedy jeszcze dzieciakiem ale pamietam jak Goleniow przekazal do Minska samoloty... Pojechalem wtedy z ojcem na lotnisko bo trzeba bylo do samolotow poprzydzielac pokrowce, zagluszki, wodzidla, drabinki itp sprzet z wielkiej "kupy" na ktora zostaly wyladowane z ANa-26... I z tego co bylo mowione 2 PLM po przekazaniu samolotow zostal rozformowany...

No ale moge sie oczywiscie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.