Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

c.d-Nowe samoloty napisy po rosyjsku , po remoncie napisy po polsku.Ale w zależności od wersji samolotu-[ rok remontu ] ew.II remont , tych napisów było zdecydowanie więcej. Niektóre s-loty można było nazwać " latającym zestawem obsług technicznych- to takie wydawnictwo wg, którego wykonywało się obsługi ] Ale były też napisy czarne -na samolotach przed remontem-wszystkie informacyjne .Tu będziesz musiał przejrzeć walkaroundy Z tym że znowu porównuję ilość napisów w stosunku do BIS, na których było mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co to za tajemnicze miejsce z tym cmentarzyskiem Migów. Przykry widok chodź nasze według mnie gorzej skończyły. Ile tam musi być fajnego sprzętu , dokumentacji itp. By można było zrobić takiego walkarounda ,że szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Wczorajszy jak i dzisiejszy dzień spędziłem nad rozmieszczaniem napisów eksploatacyjnych na schemacie Mig-21bis . Jak na razie są to tylko napisy eksploatacyjne mieszczące się na kadłubie jutro będzie reszta czyli płatowiec od góry i od dołu.

Pozdrawiam .

Plik jest do ściągnięcia i zapisany w programie Irfan View.

 

NAPISY.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się przyda. Ale z treścią napisów radzę uważać .Nie wiedziałem że np .BIS-y z Babich Dołów mogły latać z podwieszaną gondolą GP-9 , a to jednoznacznie wynik z napisu ostrzegawczego. Zdjęcie z s-tu 0798, i na pewno to jest bojowy , a nie UM.

mig21bisnr0798demonta18.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,że każdy samolot miał małe różnice jeżeli chodzi o napisy eksploatacyjne. Lecz na rysunku który podałem wyżej. Starałem zaznaczyć się te napisy eksploatacyjne które występują na każdym statku powietrznym w wersji bis. Jeżeli chodzi o to zdjęcie co pokazałeś Babcia to z tego co mi wiadomo to w Dęblinie podczas remontów używali tych samych szablonów co do UM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klepali jak leci. Jak uzbrojeńcy w Zegrzu, w czasie Dni Technicznych podpisywali samoloty jak leci , nawet nie patrząc przy którym stoją [ o pracy w Ich wykonaniu nie wspominam ] i póżnej wychodziły wpisy typu

" przemyto i przekonserwowanoa węzły zawieszenia działka "
Na UM. No i był podpis wykonującego i kontrolującego też. I żeby było ciekawiej , to powtarzało się co miesiąc. Byli bardzo zaganiani robotą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to zdjęcie co pokazałeś Babcia to z tego co mi wiadomo to w Dęblinie podczas remontów używali tych samych szablonów co do UM-a.

 

Szablony szablonami ale i UM nie mógł przenosić gondoli GP-9 podobnie jak i Bis . Wychodzi tutaj zwykła niewiedza pracownika LZR ów - kazali malować więc malowali.

 

Na UM.

 

Babcia 131 ale jesteś drobiazgowy - pułk bojowy to pułk bojowy wszystko miało działka nawet "krasula"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, ładny schemat z tymi napisami. Babcia ciekawa sprawa z tym GP-9, bo jak dobrze wiemy ani Bis ani też UM tej gondoli nie przenosiły.

Z tymi napisami to naszło mnie tak z modelarskiego punktu widzenia przy okazji nowego zestawu od Edka, gdzie proponują napisy koloru czerwonego i czarnego. To i tak nic, pewnie będą po czesku i weź takie kładź na polską maszynę

Inna sprawa, że możliwe byłoby zrobienie takich kalek w rodzimym języku do skali 1/48 i 32. Tylko trzeba mieć dostęp do s-tu w dobrym stanie na którym takowe się zachowały (poszczególnych wersji), mi zaś prócz PFM w Łodzi w hangarze nic szybko nie przychodzi do głowy...

Ale to już takie moje głośne myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli chodzi o samolot w dobrym stanie szczególnie jeśli chodzi o napisy eksploatacyjne to według mnie ciężko może być w naszym kraju z tym. Jedynie właśnie PFM z Łodzi lub UM z Krzesin ale tam na UM-ie napisów trochę przysłoniło okazyjne malowanie.

A możesz mi kolego Young wytłumaczyć do czego konkretnie tobie zdjęcia tych napisów? Chyba , że chodzi Tobie o wymiary to mogę Tobie podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając pełen walkaround PFMa łącznie z napisami, mogę określając ich treść i położenie a następnie zaprojektować kalki napisów eksploatacyjnych dla tej wersji. Czcionkę w przeciwieństwie do godeł łatwiej ogarnąć, bo jest powtarzalna. Każde zaś godło trzeba przerysowywać ze zdjęcia (co wcale też nie jest dużym problemem). Potem przy projekcie, patrząc na zdjęcia, można łatwo ułożyć wszystko "na miejscu".

Dobrze byłoby mieć też takiego M/MF z kompletem ostrzeżeń. Mi coś takiego się marzy, bo przecież już w 1/48 przy dobrym druku często da się rozczytać pomniejszone napisy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zaś prócz PFM w Łodzi w hangarze nic szybko nie przychodzi do głowy...

 

Niestety samolot o którym piszesz już stoi pod chmurką i sądzę, że na dzień dzisiajszy dużo już na nim nie dojrzysz. Hangar o którym piszesz już zarabia pieniądze więc na MiGa zabrakło miejsca.

 

Stan MiGa na 26.09.2010 roku

 

lublinek021.jpg

 

Jeśli chodzi o MiGa z dobrze zachowanymi napisami eksploatacyjnymi to pozostają chyba tylko odrestaurowane MiGi w bazie w Łasku.

Tak to mniejwięcej wygląda:

 

fotka211.jpg

 

Ja wzorowałem się na tych materiałach

 

59609603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając pełen walkaround PFMa łącznie z napisami, mogę określając ich treść i położenie a następnie zaprojektować kalki napisów eksploatacyjnych dla tej wersji. Czcionkę w przeciwieństwie do godeł łatwiej ogarnąć, bo jest powtarzalna. Każde zaś godło trzeba przerysowywać ze zdjęcia (co wcale też nie jest dużym problemem). Potem przy projekcie, patrząc na zdjęcia, można łatwo ułożyć wszystko "na miejscu".

Dobrze byłoby mieć też takiego M/MF z kompletem ostrzeżeń. Mi coś takiego się marzy, bo przecież już w 1/48 przy dobrym druku często da się rozczytać pomniejszone napisy ;)

Czyżbyś rozpoczął zabawę przy MF z Eduarda czy jednak Academy?

 

Po wybrykach mojego kota jestem załamany bo ocalał jedynie niedokończony bis 0880 i przymierzam się do kupna większej skali ale na razie Academy a potem może wezmę się za naprawę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wybrykach mojego kota jestem załamany bo ocalał jedynie niedokończony bis 0880 ..

No to kota do WZL , niech Go przerobią na futerko do polerowania osłon kabiny. To jest tak jak się nie dba o " braci mniejszych " zemsta Kocura musiała być słodka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie by wyglądał w paście polerskiej...

O kocura dbam na bieżąco. to mój pupil i nie sądze, że miałby powody. Chyba mu się nudziło bo pogryzł stożki, OCP, połamane podwozie terror, hardcore i horror i error.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawa kompozycja przedstawienia samolotu Mig-21 podczas Defilady.

8na26109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ,że krój wszystkich cyfr jest poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.