Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

To ja pytam w kwestii AlphaJeta.

Dostępne (lub nie) ale istniejące:

Matchbox początek lat 70

Airfix z początku lat 80

Fujimi z połowy lat 80

Heller z początku 90

Revell z połowy lat 90

i najnowszy KP z 20

Czy jakikolwiek z nich do czegoś się nadaje?

Kiedyś gdzieś czytałem że najlepszy Fujimi ale jak się patrzy na scalemates po instrukcjach to wygląda jakby wszystkie bazowały na tych samych ramkach (Airfix, Fujimi, Heller)

Jak sprawa wygląda z tym nowym czeskim KP? Ma go ktoś? Kleił już?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Matchboxa - wiadomo. Linie podzialu bardzo srednie, ale model zbudowalem ( foto pozniej )

Fujimi - chyba najlepszy na rynku. Od czasu do czasu mozna go gdzies zlapac ( u mnie w szafie 3x dwa niemieckie i francuski trzykolorowy ( wypraski identyczne )

Revell - dawniej byl pakowany Matchbov, pozniej Fujimi ( ! ) a na koniec Heller, taki sobie

O KP wyczytalem, ze bardzo slaby. Pasowalnosc i detale do niczego - powtarzam to, co wyczytalem, bo modelu  w rekach nie mialem. To znaczy mialem przed rokie w Lingen, ale 24 Euro mnie troche przestraszylo, zwlaszcza, ze nie bylo wersjii niemieckiej. A kalek 

pan Muzykant niestety nie wysyla, bo mowi, ze nie ma

Alpha.jpg

Edytowane przez BRAVO112
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki mydlany.

To już chyba lepszy Heller czy Fujimi.

Chyba że poczekać aż IBG/AH za jakieś 200 lat wypuszczą wtrysk.

Na razie odechciało mi się.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?!?!

Fujimi miałem parę modeli (japońskie B7A1 Grace, B6N1 Jill, Ki-61 Hien, A5M, AH-1 Cobra, Spit XIV, Stuka D-5 i Bf-110D) może coś jeszcze ale nie pamiętam, to tak naprawdę to chyba tylko śmiglak i Spitfire XIV były w miarę a reszta to jakieś takie "średnie".

Może to całe Fujimi jest przereklamowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jmx62 napisał:

Fujimi jest przereklamowane

nie zawsze. Alpha jet jest OK

oczywiscie jeszcze nie sklejalem - tylko ogladanie wyprasek

 a z tym przereklamowanym, to roznie bywa. Revell  wydal Lightninga II w 72 z napisem na boku Made in Japan

czyli przepak Hasegawy. Dobrze, ze pan sprzedawca otworzyl mi pudelko ( dla stalego klienta 🙂 )

W srodku Haska, ale gorsza od starego Froga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W środku Haska, ale gorsza od starego Froga to np. Harrier AV8A. To Frog do tego z zajechanych i zakatowanych form. Nie pamiętam ale coś tam jeszcze Hasa próbowała przemycić ze staroci. Zresztą nie tylko oni, wystarczy zobaczyć co potrafi Revell. Nowe pudełko i kalki a w środku ... totolotek. Matchbox, Frog, Monogram i co tam im jeszcze wpadło w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek d ja malowałem ostatnio AKowskimi Xtremami i kupiłem na próbę vajehowski Metal Varnish 77.657 zachęcony tym filmikiem. Jestem mega zadowolony - rozcieńczam wodą destylowaną, cienkie dwie-trzy warstwy i jest super. Metal nie schodzi od paluchów, można maskować, kalki się nie srebrzą. Tutaj fotka w trakcie nakładania kalek, gdzie prysnąłem jeszcze jedną lekką mgiełkę, bo trochę się bałem srebrzenia nose-artu:

p47.thumb.jpg.96ebdcc64b0a263eb2e12b47eb5b8f00.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale jak to głupi nastolatek nie wiedziałem co gadałem 😉 człowiek wydoroślał i wrócił do tego, co sprawia że jest się frustratem frajdę 😉

Wypróbuj to vajeho i daj znaka, ja jestem bardzo zadowolony, bo otworzyło mi to drzwi do zabrania się leżącego już zbyt długo odłogiem Edkowego P-51 w NMF...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 11:03, jachud3 napisał:

... człowiek wydoroślał i wrócił do tego, co sprawia że jest się frustratem frajdę 😉...

 

Dalej sobie tak wmawiaj, robisz modele to cały czas mały chłopiec jesteś* 

 

 

 

*Tak to wygląda w oczach innych:jezyk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.