Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Wymysl napisał:

Znaczy jeśli będę próbował montować w Mk.I podwozie jak w Mk.II to się nie da/nie będzie pasować?

Nie da się - nie przeciśniesz przez imitację żebra we wnce bez połamania.

 

Da się za to je nieco przerobić. Najprościej jeśli masz oba modele - wtedy trzeba obciąć trochę goleń w Mk.I na wzór tego z Mk.II, ale co ważniejsze w skrzydle trzeba zrobić gniazdo na krótszą goleń podwozia - ja zrobiłem to z grubego hipsu. Jeśli masz model Hurricane IIb z dwoma płatami - wtedy gniazdo podwozia możesz spróbować przeszczepić do płata Mk. I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kopernik napisał:

Szukaj 

1.jpg

SP-Decal to obecnie Świat Modeli z Rybnika, ale od 20 lat działają tylko w modelarstwie kolejowym...

 

Cóż. Może w Bytomiu ktoś będzie sprzedawać te kalki z jakiś głębokich zapasów.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 23:08, Kolekcjoner WP napisał:

Czy dostanę gdzieś kalkomanie do polskiego C-47 "Spirit of Ostra Brama", lub "Spirit of Lwów"  w skali 1/72?

Tak

image.png.6ae4525c7d997f1929e0766054f27337.png

67zł

https://mrdecal.zolnierowi.cz/pricing/lotnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 19:26, jmx62 napisał:

Koledzy, poszukuję kalkomanii do F4U-1D w skali 1/72.

Mam stareńki model Hasegawy nr kat. 511 z 1988r.

cors hase.jpg

Konkretnie potrzebuję nalepek na łopaty śmigła o takie jak na fotce.

cors hase kalki.jpg

Ewentualnie przygarnąłbym komplet kalkomanii z modelu Tamiyi 60752 do malowania VMF-312 z Okinawy nr burtowy 530

To jest takie samo malowanie jak proponuje Hasegawa. Może ktoś robił Tamkę ale zastosował inne kalkomanie i te zestawowe zostały.

 

cors tami kalki.jpg

 

Ewentualnie mogę przenieść ten wątek do działu giełda.

Głupio cytować samego siebie ale w celu uporządkowania watku to wygląda to tak, że dzięki koledze Cinis mam kalki z Hasegawy tyle że młodsze o ... 25 lat i w związku z tym są białe (mowa o szachownicach na silnik i ster kierunku).

Cinis jeszcze raz wielkie dzięki. Kolega bezinteresownie przekazał mi te fragmenty kalkomanii.

Teraz tylko muszę zapolować na te jajkowate loga na łopatach śmigieł i  gwiazdy.

Może zbywają komuś

 Chętnie przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jozik napisał:

Zestaw zacny wręcz już klasyk, ale czy kalki Intechu będą się wogole nadawały do użycia?

Coś kojaże że ten napis był też na jakichś kalkach z ostatnich lat, może ModelMaker? Poszukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszaty dzięki za propozycję. Wychodzi na to, że Mustang byl mniejszy od Corsaira bo ja potrzebuję gwiazdy o rozpiętości 29mm i 36mm. A te logo na śmigła to jeszcze nie wiem, musialbym sprawdzić czy z tej samej firmy były.

Ale na razie dzięki👍😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 14:14, martinello napisał:

Nie da się - nie przeciśniesz przez imitację żebra we wnce bez połamania.

 

Da się za to je nieco przerobić. Najprościej jeśli masz oba modele - wtedy trzeba obciąć trochę goleń w Mk.I na wzór tego z Mk.II, ale co ważniejsze w skrzydle trzeba zrobić gniazdo na krótszą goleń podwozia - ja zrobiłem to z grubego hipsu. Jeśli masz model Hurricane IIb z dwoma płatami - wtedy gniazdo podwozia możesz spróbować przeszczepić do płata Mk. I

Dzięki! Mam tylko Mk. I. Patrzyłem na instrukcje i szukałem różnic w "żebrze", a krótsza goleń mi umknęła. Dobrze, że się nie pospieszyłem.

 

W dniu 17.02.2023 o 10:14, Grzes napisał:

Ludzie raportują problemy z rozmiarem.

https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=896&t=92242

Albo kwestia skalowania do 144, albo projektu, ale Mr. Decal jest otwarty na modyfikację (tak wynika z mojego, co prawda niezbyt dużego doświadczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a różnica w rozmiarze gwiazd sporawa. Może inne były standarty w lotnictwie morskim a inne w lądowym. Nigdy aż tak głęboko nie wnikałem w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ogólny samolotu miał mniej istotne znaczenie. Liczyły się wymiary elementów. Wysokość kadłuba, cięciwa skrzydła, takie tam. Gdyby decydowała wielkość samolotu, taki P-38 musiałby mieć oznaczenia w formie łopoczących na wierze płacht albo ekranów a'la Tie Fighter;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wuwumaster napisał:

Zestaw zacny wręcz już klasyk, ale czy kalki Intechu będą się wogole nadawały do użycia?

Niestety nie. Kruszą się już w wodzie.

5 godzin temu, Wymysl napisał:

Ludzie raportują problemy z rozmiarem.

https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=896&t=92242

Albo kwestia skalowania do 144, albo projektu, ale Mr. Decal jest otwarty na modyfikację (tak wynika z mojego, co prawda niezbyt dużego doświadczenia).

Ja z tymi kalkami żadnego doświadczenia nie mam, choć na kilka zestawów miałbym chęć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mirage3 napisał:

CATM-9M

Ten brak lotek mi nie pasował, ale faktycznie to CATM-9. Trochę poszukałem i jest jeszcze inny rodzaj: ACMI Pod.

Edytowane przez Fixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli chodzi o harriera to znajdę (lub ma niedługo wyjść) coś lepszego od Kinetica, np. takiego. Przy okazji czym się różni gold od "niegolda"

kinetic-48139.jpg

kinetic-48138.jpg

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Usul napisał:

Czy jeśli chodzi o harriera to znajdę (lub ma niedługo wyjść) coś lepszego od Kinetica, np. takiego.

 

Nie.

 

16 godzin temu, Usul napisał:

Przy okazji czym się różni gold od "niegolda"

 

Jeden to GR.3, drugi to FRS.1, :cool:

 

A serio to jakość wyprasek , linie, poziom zdetalowania w obydwu modelach jest taka sama.

 

Bardzo ładne modele.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.