Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

@Brgniestety to co użyłeś to wash akrylowy, którego po zaschnięciu nie da się usunąć bez szkody dla modelu, no chyba, że malowałeś model farbami olejnymi.

Niestety będę musiał zmyć skrzydełko razem z farbą, naklejkami i spróbować ponownie, mam nadzieję że nie będzie bardzo się różnić od reszty. 

PS nigdy więcej malowania całego modelu pędzelkiem farbą ( b003 Silver met.) 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roland_Sebastian napisał:

@Brgniestety to co użyłeś to wash akrylowy, którego po zaschnięciu nie da się usunąć bez szkody dla modelu, no chyba, że malowałeś model farbami olejnymi.

 

11 godzin temu, Smokepsv napisał:

Tylko zmywacz do farb akrylowych Wamod i zejdzie wszystko razem z kolorem.

Czy muszę coś dodawać? Ten Wamod zeżre wszystko do gołego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 15:33, arhtus napisał:

 

Za tyle można kupić całkiem dobre modele Eduarda: Spitfire, Hellcat, Fw-190, Mig-15 itp.. ewentualnie starsze modele Tamiya, świetnie spasowane i nadal bardzo przyzwoite.

Zależy też jaka tematyka Cię interesuje

PS

Szukaj na allegro czy olx lepszych cen, bo w sklepach zaczyna się robić strasznie drogo

Dzięki, zdecydowałem się na ten model : https://agtom.eu/skala-172/316724-eduard-7057-mig-15bis-profipack-8591437070572.html

tylko nie wiem jak wygląda sprawa z farbami , chciałbym pomalować bazę sprayem ( nie mam aerografu) lub pędzelkiem najlepiej z farbami hataka blue line, ale nie wiem jak dobrać kolory, doradzisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a ja zmeczony Junkersem F-13 mam pytanie:

kiedys, przed laty byly dostepne litery Kalkotext - nadawaly by sie super do junkersowej blachy - niestety juz niedostepne

czy znas ktos z was cos podobnego ?

niemiecki Letraset tez juz wybyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakiś starożytny chiński uczony powiedział: możesz kleić czołgi, okręty, figurki czy budowle ale każdy modelarz musi mieć swojego Spitfire`a🙃

Przyszła i kolej na mnie. Wiem, że to już jest tak nudny temat że każdy nim rzyga.

No ale cóż, takie moje zbójeckie prawo ze mogę zadawać pytania zgodnie z tytułem działu.

No to pytam: mam Spita IX z ICM-u (ramki uniwersalne coś jakby overtres z za wschodniej granicy. No i chciałbym zrobić naszego Spita z kalkami Techmodu.

I teraz jest dylemat, którego mogę zrobić stosując powyższe kalki, jakie pokrywy uzbrojenia(są 3 wersje) w skrzydłach i jakie felgi do kół (w modelu są 4 szprychowe)?

Czy:

SZ-A EN 527

UZ-Z BS 456

SZ-V MA563

ZF-R MK984

ktory z tych możliwy jest do wykonania z tego ICMa i Techmodu?

A i jeszcze tablice Yahu: late czy early?

Może jakiś spitolog się zlituje i mnie oświeci.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Spitologiem nie jestem, 

1. Spitfire'y EN527, BS456 i MA563 pokrywy dzialek części ramka D nr 14 i 15, MK984 ramka D części nr 17 i 18,

2, Spitfire'y EN527, BS456 i MA563 wlot powietrza wczesny, części ramka D części 10,11 i 12, MK984 ramka D części nr 7,8 i 9,

3. Spitfire'y EN527, BS456, MA563 koła 5 szprychowe, MK984 4 szprychowe, 

4. Spitfire'y EN527, BS456 i MA563 Yahu dałbym early,  MK984 Yahu late. 

Koła 5 szprychowe gdybyś potrzebował mogę oddać edkowe. 

 

Edytowane przez grrzesiek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jmx62 napisał:

 

Chyba nie do końca zgadzam się z przedpiścą.

Nie wiem jakie to części ma ICM, ale pokrywy działek BS456 szerokie, a pozostałe wąskie. Koła wszystkie pięcioszprychowe, choć MK984 na zdjęciach ma dekle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uzupełnienie:

EN527 i BS456 lusterko prostokątne, mała kroplowa owiewka z prawej strony osłony silnika za śmigłem.

MA563 i MK984 lusterko okrągłe.

BS456 zagłówek.

MK984 powiększone wyważenie rogowe steru wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wymysl napisał:

MK984 powiększone wyważenie rogowe steru wysokości.

Czyli co, ma wyższy szpiczasty ster kierunku? A na zestawie Techmodu pokazany jest z niższym zaokrąglonym sterem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jmx62 napisał:

Czyli co, ma wyższy szpiczasty ster kierunku? A na zestawie Techmodu pokazany jest z niższym zaokrąglonym sterem. 

Tak jak mcrec1962 napisał. Usterzenie poziome.

MK984 wariant z lewej, reszta z prawej

 

1265_1_icm48061_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko.

Czytać ze zrozumieniem to jednak sztuka😁

Jakoś źle zinterpretowałem ten wpis. Jeszcze na szczęście potrafię rozróżniać pion od poziomu.

Wracając do tematu ten MK984 to ma ster kierunku że tak go określę normalny, zaokrąglony a nie szpiczasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

3 godziny temu, Wymysl napisał:

Usterzenie poziome.

MK984 wariant z lewej, reszta z prawej

 

1265_1_icm48061_3.jpg

A pokrywy działek te pośrodku.

Quś...tylko te koła...z deklami. Można takie gdzieś dorwać czy trzeba szpachlować jakieś ze szprychami.

No i Yahu late.

Dzięki za pomoc, sam bym chyba się pogubił. Będę robił tego z 308Sqnu ZF-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jmx62 napisał:

Podsumowując:

A pokrywy działek te pośrodku.

Quś...tylko te koła...z deklami. Można takie gdzieś dorwać czy trzeba szpachlować jakieś ze szprychami.

No i Yahu late.

Dzięki za pomoc, sam bym chyba się pogubił. Będę robił tego z 308Sqnu ZF-R.

Na blaszce Parta są dekle.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosiłbym o pomoc w doborze farb do modelu.  Sklejam F-14A Tomcat i zakupiłem do niego następujące kalkomanie:20230306_185403.thumb.jpg.fc1dad7cfab030efd0f24badadb14957.jpg

 

Czy następujące farby będą pasować do tego malowania. Zamierzam użyć kolorów ANA 511 na dolne powierzchnie i ANA 620 na górne powierzchnie. Czy jest to poprawne czy jest to błąd i powinienem użyć innych farb. Jeśli te farby są błędne to jakich użyć?

20230326_212700.thumb.jpg.a31373a35b9cb67891a98ad9c55a615e.jpg20230326_212705.thumb.jpg.f8b1a6a62f3b9675fbc3d8243338c779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo temat Spita z ICM zakończony(może nie do końca, jeszcze mogą się trafić jakieś pytania).

Mam kolejne zapytanie: tym razem o Bf-109 F i G ze Zvezdy w skali 1/48. Czy coś jest nie tak w tych modelach co mogłoby je dyskwalifikować jako proste, w miarę tanie modele ot takie na półkę. 

Wiem, ze jest cała masa nowszych i lepszych ale mnie akurat interesują te zvezdowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.