Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Slawek_26869 napisał:

Model Maker Decals D72022

 

Dzięki, poszukam ich.

 

 

3 minuty temu, barszczo napisał:

Da radę, kółko ogonowe do przerobienia jeszcze wink4.

 

Może pod koniec lipca ruszę go na warsztacie na forum. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Mam G-10 z Revella. Poprzednio skleiłem dokładnie ten samolot w barwach Jugosłowiańskich, więc zestaw jest mi znany.

 

image.png.c1d076f6a4b6de4ca6bb9b959397506f.png

To go sprzedaj, oddaj, wyrzuć, pozbądź się! Ten model ma tyle błędów, że nie mam siły i czasu ich wszystkich wymieniać... Dołóż trochę gotówki i poszukaj lepszego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2023 o 22:26, Kolekcjoner WP napisał:

 

G-14? Samolotypolskie podawały, że to był G-10... To teraz pytanie, w jaki sposób różniły się G-10 od G-14? Pytam, bo już go kupiłem :szczerbol:.

 

A kalki do spita z 318 Dywizjonu ma w ofercie Techmod, więc to je kupię.

Revellowski to mocno pokrzywiony Bf 109G-10/U4. Średnio przypomina jakiegokolwiek Bf 109G. Na G-14/AS najlepiej pasuje Bf 109G-10 produkcji zakładów w Regensburgu. Ale skoro Eduard zaczął z Mułami i Friedrichami, to i Gustawy powinny się pojawić. A bez czekania, to może któryś z AZ/KP się nada?

 

PS - kalki z Model Makera to dno, kupiłem i szkoda wyrzuconych pieniędzy. Karciane godło to tylko czyste białe prostokąty, bez maści i wartości. Litery LW też jakości "takiej se".  Kołacze mi się, że ktoś inny robił kalki na Gustawa z 318.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jostein napisał:

Revellowski to mocno pokrzywiony Bf 109G-10/U4. Średnio przypomina jakiegokolwiek Bf 109G. Na G-14/AS najlepiej pasuje Bf 109G-10 produkcji zakładów w Regensburgu. Ale skoro Eduard zaczął z Mułami i Friedrichami, to i Gustawy powinny się pojawić. A bez czekania, to może któryś z AZ/KP się nada?

 

PS - kalki z Model Makera to dno, kupiłem i szkoda wyrzuconych pieniędzy. Karciane godło to tylko czyste białe prostokąty, bez maści i wartości. Litery LW też jakości "takiej se".  Kołacze mi się, że ktoś inny robił kalki na Gustawa z 318.

 

Dzięki za info. W takim razie poczekam na Eduarda, albo poszukam KP.

Kalki z kartami i literami LW wezmę ze Spita Mk.IX z Techmodu.

 

Co ciekawe oprócz Bf109 Dywizjon Gdański dysponował Bückerem Bü-181 Bestmann, którego też mam w planach. O niego będzie prościej, bo tłukli je po wojnie w zakładach Zlina.

 

Samolot szkolny Bücker Bü-181 ”Bestmann” z 318 dywizjonu myśliwskiego. Treviso, marzec 1946 r. (Źródło: archiwum).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Co ciekawe oprócz Bf109 Dywizjon Gdański dysponował Bückerem Bü-181 Bestmann, którego też mam w planach. O niego będzie prościej, bo tłukli je po wojnie w zakładach Zlina.

 

Samolot szkolny Bücker Bü-181 ”Bestmann” z 318 dywizjonu myśliwskiego. Treviso, marzec 1946 r. (Źródło: archiwum).

Hmm, Jungmanna mam, to trza będzie się rozglądnąć jeszcze za Bestmannem wink3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki z takim uzbrojeniem Rafale jest dostępny? najlepiej w 1:48, ale 1:72 też może być. Jeżeli nie to jakimi zestawami takie coś można skleić?

IMG_20230627_204907.thumb.jpg.3144a28b6a041ed79c609c8feec96b16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 20:06, BRAVO112 napisał:

nie wiem, czy juz nie pytalem

czy robi ktos, gdzies profile ( jak Evergreen ) o przekroju " lzy" na zastrzaly do dwuplatow?

Dawno dawno temu czyli gdzieś ok roku 2005 były powszechnie dostępne tzn, że można było kupić w Hannantsie. Contrail nazywał się producent. Dzisiaj to już białe kruki, lata całe tego nie widziałem nigdzie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy był numer "Aeroplana" Pana Ziobera poświęcony TS-11 Iskra?

Co roku ostatni numer był podwójny poświęcony jednemu typowi statku powietrznego w formie monografii z dołączoną płytą CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś stosował np   HGW Models 321006 Messerschmitt Bf 109F / G / K?

Chodzi mi o analogiczne kalki niekoniecznie do tego modelu. Zastanawiam się czy usuwać z powierzchni plastiku oryginalne podziały i przetłoczenia przed położeniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

Czy był numer "Aeroplana" Pana Ziobera poświęcony TS-11 Iskra?

Co roku ostatni numer był podwójny poświęcony jednemu typowi statku powietrznego w formie monografii z dołączoną płytą CD.

Wydaje mi się że nie było, był Aeromax, Replika numery 23,26 z planami, stojaki do Iskry Replika 33, fotel Replika 19, Kagero Topshots 44, TBiU 13, sporo jest w poniższej instrukcji

image.thumb.png.fa092f4aef450b45fbe0a55992d97fa1.png

pytanie czego szukasz?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Czy był numer "Aeroplana" Pana Ziobera poświęcony TS-11 Iskra?

Co roku ostatni numer był podwójny poświęcony jednemu typowi statku powietrznego w formie monografii z dołączoną płytą CD.

Nie było. Były:

2001 - MiG-21

2002 - Su-22

2003 - Lim-6bis

2004 - Sokół

2005 - MiG-23

2006 - MiG-29

2007 - Orlik

2008 - Mi-14

2009 - Kania

2010 - Iryda

2011 - P.11

2012 - Phantom

2013 - Seasprite

2014 - Mustang

2015 - DC-3

2016 - SM-2

2018 - Beaufighter

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Że Aeromax, mReplika, TopShots to wiedzialem i mam. Myślałem że może A-plan. 

Chodzi mi o max ilość zdjęć kolejnych egzemplarzy z widocznymi numerami.

Zbieram do archiwum. 

O ile nie ma problemu z MiG-23, -29, Su-7, -20, -22 bo jest(była) ich ograniczona ilość to np z Lim-1,-2,-5 i -6 już są kłopoty czy MiG-21. 

Naszych TS-11 też mi trochę brakuje do kompletu. 

No ale skoro nie było A-planu z Iskrą to trudno się mówi i grzebie się dalej w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wymysl napisał:

Nie było. Były:

2001 - MiG-21

2002 - Su-22

2003 - Lim-6bis

2004 - Sokół

2005 - MiG-23

2006 - MiG-29

2007 - Orlik

2008 - Mi-14

2009 - Kania

2010 - Iryda

2011 - P.11

2012 - Phantom

2013 - Seasprite

2014 - Mustang

2015 - DC-3

2016 - SM-2

2018 - Beaufighter

 

Dzięki.

Zdecydowaną większość mam lub miałem/widziałem niemniej nie wszystkie dlatego nie byłem pewny.

A swoją drogą to aż dziwne np. taka Iryda miała swoje 5minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmx62 napisał:

Naszych TS-11 też mi trochę brakuje do kompletu.

 

Jakie masz braki? Może akurat ja mam.

W dniu 26.06.2023 o 22:04, panmopsik napisał:

Czy ten śmigłowiec (RF34207) faktycznie ma inny kolor gwiazdy niż czerwony, zabrudzony środek ?   https://imgproc.airliners.net/photos/airliners/1/1/9/6860911.jpg?v=v4e987d140d5                 fot. z Airliners.net i Facebooka28055764_1599802713439120_83626900029920

6860911.jpg

Od 2010 gwiazda jest oficjalnie w barwach rosyjskiej flagi, choć nie na wszystkich statkach powietrznych jest taka namalowana.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2023 o 22:39, Jostein napisał:

Revellowski to mocno pokrzywiony Bf 109G-10/U4. Średnio przypomina jakiegokolwiek Bf 109G. Na G-14/AS najlepiej pasuje Bf 109G-10 produkcji zakładów w Regensburgu. Ale skoro Eduard zaczął z Mułami i Friedrichami, to i Gustawy powinny się pojawić. A bez czekania, to może któryś z AZ/KP się nada?

AZ ma w ofercie G-14/AS https://www.mojehobby.pl/products/Bf-109G-14AS-Reich-Defence.html

Ramki dają takie bardziej uniwersalne, więc z innego zestawu też pewnie by się dało zmontować.

W dniu 26.06.2023 o 22:39, Jostein napisał:

PS - kalki z Model Makera to dno, kupiłem i szkoda wyrzuconych pieniędzy. Karciane godło to tylko czyste białe prostokąty, bez maści i wartości. Litery LW też jakości "takiej se".

Kolory i wartości na kartach są, tylko bardzo słabo widoczne 🤪 Co jest nie tak z LW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wymysl napisał:

AZ ma w ofercie G-14/AS https://www.mojehobby.pl/products/Bf-109G-14AS-Reich-Defence.html

Ramki dają takie bardziej uniwersalne, więc z innego zestawu też pewnie by się dało zmontować.

Kolory i wartości na kartach są, tylko bardzo słabo widoczne 🤪 Co jest nie tak z LW?

Na moim egzemplarzu był tylko wachlarz trzech białych prostokątów, zero maści i wartości, litery LW o rozmytych krawędziach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wysyp Hurricanów 1/48 na giełdzie i portalach aukcyjnych przeważnie z Hasy. Rozumiem zwalnianie miejsca na półce i w portfelu na Hurrasia z Army, ok.

No ale do tej pory te modele byly na rynku i jakoś funkcjonowały.

Proszę o takie z grubsza porównanie modeli Hasegawy, Airfixa i Italeri. Oczywiście w skali 1/48.

Czy rzeczywiście są takie słabe a Arma bije je nie tylko ceną ale przede wszystkim dokładnością, sklejalnością itp?

Może jednak te modele nadają się bez "spinki" na półkę średnio wymagającego modelarza?

Proszę o opinie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - uparłem się na brytyjski samolot dwusilnikowy w 1/72... i nie wiem który wybrać. Mam kilka na oku (ale może jest coś innego o czym nie wiem / co przeoczyłem):

Airfix 04016 - Blenheim Mk.I

Airfix 04021 - Beaufort Mk.I

Tamiya 60753 - Mosquito B Mk.IV

Valom 72032 - Buckingham B.I

Valom 72042 - Hampden TB Mk.I

Osoba raczej początkująca w modelarstwie redukcyjnym, z dość sporym doświadczeniem w modelarstwie... innym :D (scratchbuildy, bitewniaki itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.