Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, greatgonzo napisał:

Tak.

Chodzi Ci o wymiary czy proporcje? Bo te pierwsze na ogół określa się w stosunku do gabarytów samolotów.

 

Hmm... wydawało mi się, że wymiary są znormalizowane, ale wygląda, że rzuciłeś nowe światło na moje przemyślenia.

Czy jeśli poproszę o jedno i drugie, to czy to będzie zbyt dużo? Jeśli nie, poproszę... choć wygląda na to, że bardziej zależy mi chyba w tym przypadku na proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, krn78 napisał:

Hmm... wydawało mi się, że wymiary są znormalizowane, ale wygląda, że rzuciłeś nowe światło na moje przemyślenia.

Czy jeśli poproszę o jedno i drugie, to czy to będzie zbyt dużo? Jeśli nie, poproszę... choć wygląda na to, że bardziej zależy mi chyba w tym przypadku na proporcjach.

 

Przemek, ale tak generalnie to do czego Ci to potrzebne takie informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krn78 napisał:

Hmm... wydawało mi się, że wymiary są znormalizowane, ale wygląda, że rzuciłeś nowe światło na moje przemyślenia.

Czy jeśli poproszę o jedno i drugie, to czy to będzie zbyt dużo?

Są znormalizowane w proporcjach.  W wymiarach nawet na jednym egzemplarzu znaki mogą być różne, w zależności od miejsca. Inne będą na małym samolocie łącznikowym, a inne na ogromnym transportowcu itd.

 

Zdecydowanie zbyt dużo. I chyba nie ma na świecie nikogo kto by podołał. W historii lotnictwa liczba  znaków do zwymiarowania zmierza szybkim krokiem ku nieskończoności, a wzory oznaczeń pewnie liczy się w tysiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 14:54, greatgonzo napisał:

akurat kotka zalęgła mi się na kolanach i zdechła

Serdeczne wyrazy współczucia - musiałeś być dla niej kimś wyjątkowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli jeszcze nie wykorzystała wszystkich żyć, to bardzo dobrze - życzę Wam obojgu dużo zdrowia i szczęścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krn78 napisał:

Hmm... wydawało mi się, że wymiary są znormalizowane, ale wygląda, że rzuciłeś nowe światło na moje przemyślenia.

Czy jeśli poproszę o jedno i drugie, to czy to będzie zbyt dużo? Jeśli nie, poproszę... choć wygląda na to, że bardziej zależy mi chyba w tym przypadku na proporcjach.

Musisz zawęzić pytanie przynajmniej do formacji i okresu, wtedy da się coś odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, kiedy człowiek jest laikiem...

Chyba rzuciłem się na zbyt głębokie wody, bo rzeczywiście, po przemyśleniu, zbyt dużo tego jest. Dzięki za uświadomienie, greatgonzo i Wymysl. Zgłoszę się, kiedy ustalę coś konkretniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby ktoś mi polecić kilka tanich modelów samolotów w skali 1/72? Jestem początkujący więc niezbyt się orientuję. Z góry dzięki .

Edytowane przez Obcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Obcy said:

Witam, mógłby ktoś mi polecić kilka tanich modelów samolotów w skali 1/72? Jestem początkujący więc niezbyt się orientuję. Z góry dzięki .

 

Ja zaczynalem od Airfix-ow, te z serii 'Starter Kit' czesto bywaja w promocjach, modele sa przyzwoite i to dobre wprowadzenie do dzisiejszych standardow.

Nie polecam Mistercraftow itp okazji bo mozna sie tylko zniechecic.

Edytowane przez dante
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Obcy napisał:

Do 50,60 zł 

 

Za tyle można kupić całkiem dobre modele Eduarda: Spitfire, Hellcat, Fw-190, Mig-15 itp.. ewentualnie starsze modele Tamiya, świetnie spasowane i nadal bardzo przyzwoite.

Zależy też jaka tematyka Cię interesuje

PS

Szukaj na allegro czy olx lepszych cen, bo w sklepach zaczyna się robić strasznie drogo

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obcy, podaj zakres tematyczny to będzie łatwiej.  Jest też szansa, że kupisz to na Modelworku. Po co chodzić po obcych miejscach gdzie wątpię by Ci ktoś pomógł w innych sprawach z tymi modelami ? My jak jedna rodzina  i modeli ci u nas dostatek   :   )))  A w tym przedziale cenowym wiele dobrego plastiku zdobędziesz, jak mówi Mistrz Yoda                                   GettyImages-607402348-scaled-e1650921039

Edytowane przez panmopsik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Brg napisał:

Czym usunąć zaschnięty wash?

Musisz podać więcej informacji, chociażby jaki to był wash. Gotowy produkt (jesli tak to jaki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brgniestety to co użyłeś to wash akrylowy, którego po zaschnięciu nie da się usunąć bez szkody dla modelu, no chyba, że malowałeś model farbami olejnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.