Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

TH-55 Osage z AMP nr 32001 1/32. Pytanie w tym Dziale ponieważ w Śmigłowcach tej tematyki nie ma: czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z informacjami dotyczącymi składalności tego śmigłowca, coś o samym tworzywie z AMP ? O pomieszaniu wersji i innych błędach już czytałem. AMP robi przymiarki do Hughesa OH-6, więc chciałbym się czegoś o AMP dowiedzieć od praktyków. Dzięki za pomoc. 

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, panmopsik napisał:

TH-55 Osage z AMP nr 32001 1/32. Pytanie w tym Dziale ponieważ w Śmigłowcach tej tematyki nie ma: czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z informacjami dotyczącymi składalności tego śmigłowca, coś o samym tworzywie z AMP ? O pomieszaniu wersji i innych błędach już czytałem. AMP robi przymiarki do Hughesa OH-6, więc chciałbym się czegoś o AMP dowiedzieć od praktyków. Dzięki za pomoc. 

Jeszcze nic od nich nie kupiłem, mimo że mają kilka ciekawych rzeczy. Tu przegląd pudełka innego ich modelu:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widzę, że idą dobrą drogą ale potem okazuje się, że czasem nie odrabiają zadania domowego do końca i zostaje zgrzyt. Ale to grzech wielu. Skalę wiatraków 48 opuszczam (z małymi wyjątkami) na rzecz 32-35.  Chyba zaryzykuję i kupię w ciemno to pomieszanie różnych wersji Schweizer/Hughes Osage, bo cena na rynku już się obniżyła a ważka fajna jest i dobrze pasuje do jajecznej rodziny. A jak będzie ten maluch, to nie ma zmiłuj się i jego krewniaka MQ-8B z Takoma też nabędę.  

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie o kolor FS 36270 (Medium Grey) na F-16CJ.

Do tego modelu , zdecydowałem się na paletę farb od AK, seria RC. Dokładnie chodzi o RC 249.

 

Mam wrażenie że ta farba nijak się nie pokrywa z tym co jest w rzeczywistości na samolocie. Powinna być szara, a mi to wpada delikatnie pod sepię. Dół to AK RC 252 (Light Ghost Grey , FS 36375)

Co więcej jak zacząłem patrzeć na zdjęcia oryginału to w ogóle nie widzę różnicy w kolorze na tym przejściu góra dół? Czy to malowanie Tamiya zawiera błąd? 

Zmienić kolor na innego producenta, górę i statecznik pojechać jako ten Light Ghost Grey? Co radzicie?

 

IMG_20230501_190909550.jpg

IMG_20230501_190832658.jpg

Screenshot_20230426-183954~2.png

Screenshot_20230426-153358~2.png

Edytowane przez DamianPoltorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirage3 napisał:

Tamka podaje kamuflaż fabryczny gdzie masz 3 kolory to co jest na zdjęciach to samoloty w kamo po remontach składający się tylko z 2 kolorów.

Czyli w tym przypadku (po remoncie) zostaje Light Ghost Grey i Medium Gunship Grey?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, prośba do posiadaczy magazyny SuperModel. W jednym z początkowych numerów na ostatnich stronach  była tabelka z kolorami lotnictwa Japonii i podanymi zamiennika mi farb. Mógłby ktoś podratować skanem lub fotka tej tabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jmx62 napisał:

Koledzy, prośba do posiadaczy magazyny SuperModel. W jednym z początkowych numerów na ostatnich stronach  była tabelka z kolorami lotnictwa Japonii i podanymi zamiennika mi farb. Mógłby ktoś podratować skanem lub fotka tej tabelki?

Ale potrzebujesz Lotnictwo Cesarskiej Armii Japońskiej, czy Lotnictwo Cesarskiej Marynarki Wojennej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z tym że prośba o poprawkę do lotnictwa marynarki bo lądowe w miarę są czytelne. A mi akurat potrzeba do Zeke.

A można prosić o numery tych SuperModeli w ktorych były te tabelki.

Jakby ktoś potrzebował to mam do włoskich, fińskich i chyba niemieckich. Mogę wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Jakby ktoś potrzebował to mam do włoskich

Jak mógłbyś wrzucić do włoskich to byłoby fajnie. Porównałoby się to co jest na podane na stormomagazine.com. Chyba, że te tabelki są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mig mówisz i masz.

SuperModel tabele z kolorami lotnictwa:

Finlandii SM 11(2007.02)

Grecji SM 18(2008.03)

Włoch  SM 09(2006.05)

USAF  SM 03(2005.03)

Rumunia  SM 15(2007.06)

ZSRR  SM 06(2006.02)

Mam nadzieję że za takie coś nie pójdę za kratki za łamanie praw autorskich czy jak to się nazywa ACTA?.

RegiaAeronautica39-45.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rudy0007 napisał:

Szukam zdjęć komory bombowej TU-160. Może ktoś ma coś więcej niż tylko kilka zdjęć dostępnych w necie, na których w sumie i tak nic nie widać. 

Proszę , może pomogą te zdjęcia

Tu-160-1.jpg

Tu-160-2.jpg

Tu-160-3.jpg

Tu-160-4.jpg

Tu-160-5.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.