Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, jmx62 napisał:

Bf-109 F i G ze Zvezdy w skali 1/48. Czy coś jest nie tak w tych modelach co mogłoby je dyskwalifikować jako proste, w miarę tanie modele ot takie na półkę.

Hmmm, gdybyś nieco inaczej zadał pytanie, np. jakie są mocne, a jakie słabe strony modeli Zvezdy to wtedy byłoby prościej. Generalnie moja opinia nt tych modeli jest wręcz odwrotna do dyskwalifikacji, są na prawdę porządnie opracowane choć nie bez słabszych momentów (zwłaszcza G-6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie te czasy, że jak coś ruskie to automatycznie gorsze... lub kopia :lol:

1. Stosunek cena - jakość zdecydowanie na +

2. Merytorycznie (kształty, wymiary, zdetalowanie) na + no i możliwość wykonania otwartego przedziału silnikowego (chociaż brakuje kilku detali w okolicach dołu silnika)

3. Składalność - no tu już nie jest tak różowo, to nie Tamiya ale nie ma się czego bać

4. Jakość powierzchni - jw

5. Dziwne rzeczy - pomimo, że modele F-2 i F-4 są generalnie wyposażone we wgłębne linie podziału to za kabiną projektant z tylko jemu znanych powodów postanowił zrobić blachę "na zakładkę". Osłony kabiny mają dziwny uskok pod kątem 45 stopni przy przejściu szyby w ramę (wersja kanciasta tylko w części odchylanej, wersja z Bf 109 E-1, 3 ma to na każdym elemencie). Wnęka podwozia w G-6 jest taka sama jak w F czyli ma pokrowce dookoła wnęki co nie jest poprawne. Chwyt powietrza do sprężarki w F-2 jest słaby...

To tak z pamięci, na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 21:52, Xmen napisał:

@greatgonzo Jeszcze raz dziękuję.

Muszę się teraz zastanowić co zrobić.

 

Działam z Cobrą dalej.Najwyżej wyjdzie SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 20:43, jmx62 napisał:

Tymczasowo temat Spita z ICM zakończony(może nie do końca, jeszcze mogą się trafić jakieś pytania).

No to jeszcze pytanie odnośnie samych działek.

Do MK984  ZF-R jakie możecie polecić zamienniki toczone, jakiś RB-Model, może Aber?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F6F hellcat. Jaka wersja nie mam pojęcia bo się niestety nie znam. Powolutku sobie raczkuję w temacie lotnictwa pokładowego US Navy. Farba wygląda na tą ciemnogranatową z końca wojny. Weathering na takiej farbie mnie interesuję.  Przepraszam, że nie sprecyzowałem. To o co pytam jest zaznaczone na zdjęciu czerwoną ramką. Jasna plama na skrzydle. Na tej stronie i w internetach jest sporo zdjęć, gdzie różne f6f w różnych malowaniach mają wytarcie w tym samym miejscu. Podejrzewam, że obsługa , która grzebie przy uzbrojeniu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biały był mylący, bo w ramkę załapało się też podwozie i akurat tam biały kolor nie był wykluczony. Ale na skrzydle to nie wiem skąd miałby się wziąć.

GSB był błyszczący. Ale w służbie dość szybko erodował w kierunku półmatu, czy nawet matu. To jednak nie działo sie jednakowo wszędzie.  Stąd na zdjęciach dostrzegamy efekty różnej faktury farby, różnego odbicia światła padającego pod różnym kątem na elementy samolotu, zabrudzeń bardziej lub mniej stałych no i te przetarcia. Farba z definicji przecierała się najpierw do podkładu, którym był tu ZCY, a potem do blachy. Wyglądało to więc różnie zależnie od stadium uszkodzenia. Obita farba mogła od razu ukazywać gołą blachę.

Efekt ze zdjęcia to zapewne połączenie zmatowienia/zabrudzenia, będącego konsekwencją działań zbrojmistrzów i okopceń z broni pokładowej.

Edytowane przez greatgonzo
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, greatgonzo napisał:

[...], którym był tu ZCY, a potem do blachy. [...]

To jeszcze bym prosił byś potwierdził mi, który to kolor. Mam zestaw hataki i jest tam interior green, taki zgniłozielony. To jest ten ZCY?

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  znam się na Hatace. Ale Interior Green (o ile to masz na myśli pisząc interior green) to farba inna niż zabezpieczająca Zinc Chromate Yellow, która, choć nie całkiem stała w odcieniu, to jednak zawsze bliższa była żółci niż zieleni.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki bardzo. Uratowałeś przy okazji moją koncepcję z łederingiem, bo gdzieś wyczytałem, że niby pod koniec wojny zaczęli stosować w fabrykach smutny biały primerwink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 21:41, jmx62 napisał:

No to jeszcze pytanie odnośnie samych działek.

Do MK984  ZF-R jakie możecie polecić zamienniki toczone, jakiś RB-Model, może Aber?

Tak przypomnę sam siebie z tym pytaniem. Rozumiem że święta ale już po...Panowie Spitolodzy zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu.

Czy jest obecnie na rynku do kupienia żywiczny zamiennik zestawowego fotela do Su-22 w skali 1:72?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, hellvis napisał:

I to nie jeden, np Metallic Detalist, Pavla. K-36 to dosyć popularny fotel.

Dzięki.Pavla niedostępna więc poszukam tego Metallic Detalist.W MH jest jeszcze dostępny fotel do Mig-29 od Eduarda.Też K-36.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, jaki fotel pilota był użyty w cudaku ATAR Volant ?

A dokładnie, to poszukuję zdjęcia lub rysunku pasów pilota.

Mnie udało się dotrzeć do informacji, że być może, był to fotel E 120B f-my Sud Aviation, ale w sieci i wśród "krewnych i znajomych królika" nic nie znalazłem.

Coś, ktoś ?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtek59 napisał:

Czy ktoś się orientuje, jaki fotel pilota był użyty w cudaku ATAR Volant ?

A dokładnie, to poszukuję zdjęcia lub rysunku pasów pilota.

Mnie udało się dotrzeć do informacji, że być może, był to fotel E 120B f-my Sud Aviation, ale w sieci i wśród "krewnych i znajomych królika" nic nie znalazłem.

Coś, ktoś ?

Dzięki

https://www.safran-group.com/cn/media/393474

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.