Skocz do zawartości

Elefant - Dragon 1:72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Rafał!

 

A czy te osłony nad silnikiem nie powinny być 3D? Teraz wydaje mi się, że są płaskie. Jeżeli się mylę to sorry, a jeżeli nie to wg mnie w blaszkach edka powinieneś podnieść lekko te "drabinki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzisiaj jeszcze rozmawialiśmy o Twoim Elefancie, a teraz wchodzę na forum, patrzę i jest aktualizacja, a do tego ze wczorajszą datą Fajnie to wychodzi. Za sprawą Twojego modelu coraz poważniej myślę o zakupie słonika w najbliższym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te osłony nad silnikiem nie powinny być 3D?

Powinny być wywinięte w dół. I mam nadzieję, że takie ostatecznie będą

Zobaczymy...

 

ale miodzio!

E tam, zwykłe sklejactwo

 

Za sprawą Twojego modelu coraz poważniej myślę o zakupie słonika w najbliższym czasie

I na wzajem, ja snuje wizję o praczołgach z wielkiej wojny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Trzy lata później...

 

Mając ostatnio nieco więcej wolnego czasu, wyjąłem grata z pudła i poskładałem w jedną całość.

Najwięcej słów powszechnie uważanych za nieprzyzwoite padło podczas montażu układu jezdnego, miałem go co prawda już poprzednio poskładanego na boku, ale się skubany w między czasie rozwalił.

 

Jak widać z dragona za wiele nie zostało, przerobiona nieco płyta nad przedziałem silnikowym, włazy i jarzmo armaty (czyli te wszystkie "szare" części). No i to cholerne zawieszenie, kółka i gąsienice.

 

Teraz musi nabrać mocy przed wyczyszczeniem z paprochów no i przed malowaniem

 

Sesja w oczekiwaniu na pierwszą Gwiazdkę:

 

06_01_zpscaa2ea21.jpg

 

06_02_zps8b83f193.jpg

 

06_03_zpsd4d5ffe9.jpg

 

06_04_zps8cb45794.jpg

 

06_05_zps91e513a1.jpg

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło. Kolor bazowy, znaczy się budyń waniliowy.

 

07_01_zpsb1b79c18.jpg

 

07_02_zps6f822291.jpg

 

Jak tak dalej pójdzie to do końca tego roku będzie w bazowych kolorkach kamo Tfuuu nic nie pisałem coby nie zapeszyć

 

A teraz kolejna porcja rybki czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progres na koniec roku.

Jednak nie udało się wypędzlować bazy do końca, ale przynajmniej pierwszy kolorek kamo już jest

 

08_01_zpsae49511f.jpg

 

08_02_zps9e796c7d.jpg

 

08_03_zpsd2cb8301.jpg

 

08_04_zpsf424723a.jpg

 

08_05_zps770bbf2e.jpg

 

08_06_zpsb7173d40.jpg

 

Teraz pora na zieleninę.

Jak widać, albo i nie, kolorki będą mocno przygaszone.

 

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zadzwonić, ugadać się i podjechać. By się psiknęło kamuflaż z aero. Następnym razem zapraszam.

 

Znaczy się nie wygląda to najlepiej

Jak pisałem, ciapek kamo, w ostatecznym rozrachunku prawie nie powinno być widać

 

Zabieram się do kupna aero jak pies do jeża.

Powody dwa, kolejne "pudło" (kompresor) do upchnięcia w totalnie już zagraconym mieszkaniu, dwa konieczność czyszczenia po każdym malowaniu zapewne trwającego dłużej od samego psikania na model

 

No ale może się w tym roku skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki bazowe:

 

09_02_zpsda585686.jpg

 

09_01_zps08a61b8b.jpg

 

09_03_zps3856f2b3.jpg

 

09_04_zpsf4b5bf2f.jpg

 

Zdecydowanie ostatni model w takim kamo jaki maluję pędzlem, masakra jakaś po prostu

Efekt pędzlowania zapewnie przynajmniej trochę się zgubi w następnych etapach ale niesmak pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie powstrzymam się i podkuszę nieco - mam kompresor i aero na akademiku, więc jak coś... ;)

 

Haha. Może pożyczę jak będziesz miał sesję

A tak serio, następny ulepek już prawie ulepiony będzie w panzerszarym, kolejny będzie oliwkowy lub w duże ciapy (jeśli mnie najdzie ochota skończyć prapanzera). Czyli w tym roku nie potrzebuję

 

Chociaż z drugiej strony, skoro definitywnie opuściła mnie chęć złamania bariery 9000gr i aktualna konfiguracja rowerka zostaje "na wieki", to pula złotówek na "hobby" definitywnie się powiększy, hmmm może sobie kupię psikawkę na urodziny a co

 

Choż z drugiej strony ostre przejścia aero bez maskowania to niezła sztuka, a maskować cały model też cięzkie zajęcie.

 

No tak, ale te ciapki na słoninie nie powinny być ostre i tu jest pies pogrzebany.

Heh będą "zanikające" jak na starym diable z francji... (A7V)

Innej opcji nie widzę (no może będą ciut bardziej widoczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.