Skocz do zawartości

[G] MiG-29M Fulcrum - Trumpeter 1:32


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ostatni wytwór którym chcaiłem się z wami podzielić.

Co tu dużo pisać. Miałem z robieniem tego modelu dużo frajdy. Nie za skomplikowany, w miarę do siebie pasujące części (jak na Trumpka to bardzo dużo), kalki trochę psują efekt ale człowiek cały czas się uczy czegoś nowego.

Tak więc zapraszam do oglądania:

_MG_0622.JPG

_MG_0639.JPG

_MG_0621.JPG

_MG_0619.JPG

_MG_0618.JPG

_MG_0617.JPG

_MG_0620.JPG

_MG_0629.JPG

_MG_0631.JPG

_MG_0632.JPG

 

_MG_0634.JPG

_MG_0630.JPG

_MG_0635.JPG

_MG_0636.JPG

_MG_0623.JPG

_MG_0626.JPG

_MG_0633.JPG

_MG_0628.JPG

_MG_0625.JPG

_MG_0649.JPG

 

_MG_0640.JPG

_MG_0641.JPG

_MG_0641.JPG

_MG_0643.JPG

_MG_0644.JPG

_MG_0645.JPG

_MG_0647.JPG

_MG_0648.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model bardzo ładny. Przyczepiłbym się jedynie do zbiornika paliwa. Na końcu powinien być sowity otwór na spaliny z APU. No i malowanie, czy 156 ma takie kańciaste?? Ale ogólnie model bardzo ładnie się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba Trochę brudas ;)

 

Zastanawiam się nad przedłużeniem krawędzi natarcia. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, chodzi mi o ten element płatowca:

 

c2e1b733edafca0f.jpg

 

Nie wiem jak jest w wersji M, ale w starszych ta krawędź jest zaokrąglona. Na modelu jest ostra. Zgłębiałeś to zagadnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooo robi wrażenie.... Strasznie wielki. Gratuluję - jako pierwszy - świetnej pracy.
Dziękuję bardzo.

 

No model bardzo ładny. Przyczepiłbym się jedynie do zbiornika paliwa. Na końcu powinien być sowity otwór na spaliny z APU. No i malowanie, czy 156 ma takie kańciaste?? Ale ogólnie model bardzo ładnie się prezentuje
Odnośnie APU, tego nie wiedziałem. Można jeszcze poprawić.

Malowanie nie jest kanciaste. Wzór jest wzięty z prototypu MiG-29SMT bodajże.

Dziękuję za .

 

Mi też się podoba Trochę brudas ;)

Zastanawiam się nad przedłużeniem krawędzi natarcia. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, chodzi mi o ten element płatowca:

Nie wiem jak jest w wersji M, ale w starszych ta krawędź jest zaokrąglona. Na modelu jest ostra. Zgłębiałeś to zagadnienie?

Dziękuję bardzo za sugestię ale nie zgłębiałem tematu i raczej nie będę tego robił ponieważ poprawianie tego typu błędów jakoś nie jest w mojej naturze.

Nigdy nie robiłem modeli zgodnych z oryginałem do ostatniej śrubki/nitu i raczej nie będę tak robił ponieważ i tak dysponuję zbyt małą ilością czasu na hobby aby tak wnikać w szczegóły. Jeżeli model ogólnie przypomina oryginał i na pierwszy rzut oka można rozponać co to jest to już jestem szczęśliwy.

 

fajny model, bardzo mi się podoba, jednak efekt moim zdaniem psuje podstawka . . . co imituje ? trylinkę betonową ? więc sądzę że jest za duża . . . myślę że wyglądał by lepiej na podstawce imitującej pas startowy . . .
Nie imituje trylinki betonowej. Imituje lotnisko zrobione z dwumetrowych sześciokątnych płyt betonowych. Lotniska które do dzisiaj można spotkać w Rosji i niektórych państwach byłego bloku wschodniego.

Dziękuję za komentarz i podkreślam podstawka IMITUJE pas startowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i z góry przepraszam że zadaję tutaj Takie pytanie: Także bym chciał złożyć, tak piękny model. Siedzę w Pancerce i moje pytanie brzmi jaka Firma robi najlepsze Mig -29 i Su-27 ?chodzi mi o skalę większą niż 72. A model powyżej Super, szczena mi opadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo efektownie, z małym zastrzeżeniem. Mnie podstawa nie przeszkadza, ale cieniowanie linii podziałowych moim zdaniem przesadzone. Model zamiast realistycznie wygląda nieco karykaturalnie, niemal jak kartonówka. Z takimi efektami trzeba umieć zachować umiar.

 

Aha i jeszcze jedno. Może to kwestia zdjęć, ale lewy ster kierunku wygląda na bardziej wychylony niż prawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś kolor optycznego elementu przed kabiną pilota ? Nie spotkałem się z fotkami Miga z tym elementem w niebieskawym kolorze. Podobnie kolor głowic rakiet pod kadłubem ? Skąd ten niebieski ?

 

Modelu nie komentuję bo nie ma co komentować. Bardzo mi się podoba i tyle. Wykonanie konkursowe. Tylko te dwie małe zagadki mnie intrygują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przedłużeniem krawędzi natarcia. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, chodzi mi o ten element płatowca

Jest to krawędź natarcia skrzydła pasmowego bo MiG29 podobnie jak Su27, F16 i F18 takowe posiadają. Krawędź w modelu jest jak najbardziej w porządku ponieważ w wersji M jest to jedna ze zmian konstrukcyjnych. Wywalili górne chwyty powietrza i zamienili obłą krawędź pasma na ostrą.

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam Kolegów i z góry przepraszam że zadaję tutaj Takie pytanie: Także bym chciał złożyć, tak piękny model. Siedzę w Pancerce i moje pytanie brzmi jaka Firma robi najlepsze Mig -29 i Su-27 ?chodzi mi o skalę większą niż 72. A model powyżej Super, szczena mi opadła.
Dziękuję bardzo. Z modelami nie pomogę bo ja tylko 1:32.

 

Skąd wziąłeś kolor optycznego elementu przed kabiną pilota ? Nie spotkałem się z fotkami Miga z tym elementem w niebieskawym kolorze. Podobnie kolor głowic rakiet pod kadłubem ? Skąd ten niebieski ?

Modelu nie komentuję bo nie ma co komentować. Bardzo mi się podoba i tyle. Wykonanie konkursowe. Tylko te dwie małe zagadki mnie intrygują.

Głowice wzięły kolor z instrukcji. Kolor elementu optycznego przed kabiną pilota to wymysliłem.

Dziękuję za miłe słowa odnośnie modelu.

 

REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEWELACJA ale mi się podoba, MiG-29 pięknie się prezentuje, chciałbym aby mój tak wyglądał, pożyjemy zobaczymy. Gratulacje bo model robi niezłe wrażenie. Super.

Jest jakiś warsztat?

Dziękuję bardzo. Warsztat jest tu:

Warsztat.

 

Bardzo fajny
Również bardzo dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardo ladnie sie prezentuje na tej podstawce. Efekt cieniowania i zaciekow w sam raz. Mozesz zdradzic czego uzyles do imitacji smoly pomiedzy plytami betonowymi. Wyglada to realistycznie. Nie moglem tego znalezc w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 years later...

Piękny ,mam pytanie jakich użyłeś farb na górę i dół (chodzi mi o szary i zielony )podaj jak możesz numery i producenta . Aha i jakim kolorem malowałeś osłony silników ? Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ,mam pytanie jakich użyłeś farb na górę i dół (chodzi mi o szary i zielony )podaj jak możesz numery i producenta . Aha i jakim kolorem malowałeś osłony silników ? Z góry dzięki !

Kurcze, nie pamiętam teraz. To było dawno, ale może mam jeszcze zapisane na instrukcji modelu. Poszperam i dam znać. A dysze to na pewno Magnesium i Jet Exhaust od Alclada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek jak znajdziesz będę wdzięczny , a pytam bo właśnie sam robię teraz tego Miga i ten kamuflaż co Trumpeter podaje w instrukcji mi nie odpowiada i po poszukiwaniach na internecie wybór padł właśnie na ten co ty robiłeś problem teraz tylko z kolorami a dobierać na oko to wiadomo Dzięki za kolory do dysz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek jak znajdziesz będę wdzięczny , a pytam bo właśnie sam robię teraz tego Miga i ten kamuflaż co Trumpeter podaje w instrukcji mi nie odpowiada i po poszukiwaniach na internecie wybór padł właśnie na ten co ty robiłeś problem teraz tylko z kolorami a dobierać na oko to wiadomo Dzięki za kolory do dysz !
Kurcze, nic nie znalazłem, na isntrukcji mam jedynie zapisane H308 -> XF53 ale to nie jest ten kolor. Przejrzałem też wszystkie zdjęcia które robiłem w warsztacie (nie wszystko wrzucam na forum) i też nic nie ma. Nauczka na przyszłość, żeby robić zdjęcia kolorów albo pisać jakie mieszanki się robiło. Sorry, że nie pomogłem za bardzo.

 

To jest niesamowicie ładny samolot, o pięknej, naprawdę smukłej linii - chyba najładniejszy "rusek", trzeba zobaczyć na żywo! - a tym kamuflażem wydobyłeś z niego wszystko, co najlepsze. <3
Dziękuję bardzo. Cieszę się, że mój model się podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno będę dobierał na oko chociaż i tak nie dobiorę właściwie, ale dzięki za fatyge .Ten szary jest podobny do Gunze C011 lub C338 sam niewiem. Jeszcze jedno dysze malowałeś najpierw czarnym matowym przed położeniem metalizera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.