Skocz do zawartości

MI-2 2212 AEROPLAST 1/48


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...słowo się rzekło o jakiejś tam galeryii......i dzisiaj przy odrobinie światła zrobiłem kilka zdjęć aparatem ZORKA 5.....wiem,że niektórzy oglądali warsztat ze względu właśnie na fotki-więc proszę bardzo panie Grzegorzu......jeśli chodzi o model,to dzisiaj jestem znowu trochę bogatszy o jakieś tam doświadczenia i chwała wam za to,że ci wszyscy którzy śledzili wątek bardzo mi pomogli-niektórzy wiedzą z zakresu modelarskiego,a niektórzy super fotkami 1:1 i fachową wiedzą lotniczą i dzięki panowie(ci którzy pomogli to wiedzą,dlatego nikogo nie wymienię)......nawet mi się podoba to co ulepiłem,choć pewne rzeczy już dzisiaj wiem,że majstrowałbym inaczej...dużo błędów popełniłem(technicznych i w malowaniu),ale to w końcu model i perfekcyjnie zrobiony prawdopodobnie by poprostu latał ...to tyle,aby nie przynudzać...oglądajcie,podziwiajcie lub orajcie z błotem

SAM_3786.JPG

SAM_3788.JPG

SAM_3790.JPG

SAM_3800.JPG

SAM_3803.JPG

SAM_3820.JPG

SAM_3828.JPG

SAM_3829.JPG

SAM_3830.JPG

SAM_3831.JPG

SAM_3835.JPG

SAM_3836.JPG

SAM_3837.JPG

SAM_3838.JPG

SAM_3840.JPG

SAM_3842.JPG

SAM_3847.JPG

SAM_3848.JPG

SAM_3849.JPG

SAM_3850.JPG

SAM_3794.JPG

SAM_3749.JPG

SAM_3744.JPG

SAM_3706.JPG

SAM_3708.JPG

SAM_3852.JPG

SAM_3853.JPG

SAM_3854.JPG

SAM_3855.JPG

....może z czasem dodam jakieś jeszcze fotki....to narazie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba (choć na wiatrakach się nie znam).

 

Natomiast dość kontrowersyjne moim zdaniem jest umieszczenie lustra na pasie... Co prawda pozwala obejrzeć detale spodu, ale jednocześnie psuje dioramowa scenkę, która wygląda przez to mało realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki Plemik. Jak żywy - ogrzewanie szyby pilota, pogięta kratka osłony wlotu powietrza do chłodnic, żeby móc założyć osłonę na RIO-3, drabinka wypisz wymaluj jak oryginał, to, co się dzieje w komorze WR-3 to już w ogóle klękajcie narody Pomalowany jak trzeba, umorusany jak trzeba (choć śmiało mogło by być nawet bardziej )

 

Jakby się dla zasady trzeba było do czegoś przyczepić, to odciągi do trapów przy przekładni główne powinny mieć kolor stalowych linek ;)

 

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...słowo się rzekło o jakiejś tam galeryii......i dzisiaj przy odrobinie światła zrobiłem kilka zdjęć aparatem ZORKA 5.....wiem,że niektórzy oglądali warsztat ze względu właśnie na fotki-więc proszę bardzo panie Grzegorzu......
Kurcze, takie wyróżnienie, a ja dopiero zaglądam... W dodatku mój ulubiony aparat

Sławku, śmiglak pierwsza klasa, zwłaszcza, że w moim ulubionym malowanku.

Lustro w podstawce to tak średnio mój klimat, wolę po prostu odwzorowanie rzeczywistości w miniaturze.

 

Co do zdjęć, najbardziej podoba mi się (pozwoliłem sobie nazwać) "Ukryty autoportret z Czajnikiem":

SAM_3850.JPG

 

....może z czasem dodam jakieś jeszcze fotki....

 

Co następne na warsztacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Autoportret..." ...to ci się udało ......jeśli chodzi o to co następne?...właśnie doszedł MI-8MT z TRUMPA.......chciałem mieć go w 1/48,skoro nie ma(tzn.jest jakiś ruski błędnie odwzorowany z tego co widzę i nie można go dostać) to niech się firmy bodną.....będę miał w 1/35 .....a numer 0608-raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeśli możesz to połącz wszystkie zagłuszki- bardziej profesjonalnie , a jeśli nie łączysz to ściągnij zagłuszki z osłony i połóż na ziemi i tak mało miejsca realnie wiec jak zagłuszki tam będą technik ma ciasno i najważniejsze na każdy silnik w SP przypada 1 gaśnica które latają na pace ze śmigłowcem.....

 

zagłuszki ,które są na osłonie,za moment będą założone tam gdzie trzeba,dlatego tam leżą .....a z gaśnicą,to o co chodzi? mam dorobić?...no i jak profesjonalnie wyglądają połączone zagłuszki,bo na zdjęciach jest bardzo różnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa w porządku tak czułem,że o to ci chodzi...ze zdjęć wynika,że wielu tak nie robi(mówię o tej lince)....,a o gaśnicach nie wiedziałem nawet,choć z tego co wykminiłem to chyba są w śmigłowcu za ostatnim oknem uchwyty do gaśnic na bocznej ścianie w pionie .....z tymi podstawkami pod koła,to nie ma sprawy-jak będę coś zamawiał z kalek ..to przy okazji i to załatwimy.....a myślę,że napewno będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, bardzo ładny.

Gratuluję takiego takiego wyśmienitego efektu końcowego, sam go też popełniłem i wiem ile wysiłku wymaga złożenie go w miarę dobrze bez przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, bardzo ładny.

Gratuluję takiego takiego wyśmienitego efektu końcowego, sam go też popełniłem i wiem ile wysiłku wymaga złożenie go w miarę dobrze bez przeróbek.

Witaj...śledzę wątek twojego MI-2 bezustannie...kapitalnie ci wyszedł i czekam na galerię...bo już chyba nosze i lina we wciągarce zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego dotąd przeoczyłem tą galerię. Świetny model, zdetalowanie na poziomie, którego nigdy nie osiągnę. Muszę się trzymać wrażeń emocjonalnych, bo na śmigłowcach się nie wyznaję. Zatem emocjonalnie jestem poruszony. Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.